Mauricio Umansky thotë se Kyle Richards është 'mbështetës'

Klea

Mauricio Umansky thotë se Kyle Richards është ‘mbështetës’

Mjerisht, Mauricio Umansky aventura në Dancing with the Stars ka marrë fund. Ai u eliminua nga spektakli natën e Halloween, më 31 tetor.

Pavarësisht eliminimit të tij nga spektakli, ai është mirënjohës për mbështetjen e familjes së tij. Dhe ndërsa ai është transformuar fizikisht, manjati i pasurive të patundshme thotë gjithashtu se ai është rritur emocionalisht gjatë përvojës së tij.

Ai po kalon një periudhë të vështirë që nga ndarja Kyle Richards, gruaja e tij prej 27 vitesh. Edhe pse ata kanë jetuar jetë të ndara, Mauricio thotë se Kyle ka qenë mbështetës. PEOPLE ka të gjithë çajin.

Një transformim fizik

Foto nga: Eric McCandless/Disney nëpërmjet Getty Images

Vallëzimi katër deri në tetë orë në ditë është ushtrim i mrekullueshëm, siç kanë raportuar shumë garues të mëparshëm të DWTS. Edhe pse ai nuk ishte kurrë i rëndë në fillim, Mauricio ka parë rezultatet e të bërit kaq shumë kardio.

Pak para fillimit të shfaqjes, Mauricio kishte qenë me pushime familjare në Itali (përfshirë Kyle). Ai hante shumë makarona të shkëlqyera italiane dhe pinte shumë verë vendase. Por kur nisën provat, partnerja/trajnerja e tij e kërcimit Emma Slater filloi ta rrahë atë në formë.

“Unë jam transformuar jashtëzakonisht,” zbuloi ai. “Që kur kam filluar këtë rrugëtim … kam qenë në një dietë të shkëlqyer. Kam humbur 20 kilogramë në gjashtë javë. Une jam [in] formë e mirë fizike sa kam qenë ndonjëherë.”

Rritja emocionale

Emma Slater dhe Mauricio Umansky në DWTS
Foto nga: Eric McCandless/Disney nëpërmjet Getty Images

Mundësia e kërcimit nuk mund të kishte ardhur në një moment më të mirë për Mo. Edhe pse ai pretendon se ende po lufton për martesën e tij, ndarja ka qenë emocionale. Përveçse është trajnerja e tij e kërcimit, Ema ka qenë një mbështetje emocionale e mahnitshme për të. Ajo gjithashtu është duke lundruar për divorcin e saj nga bashkë-ylli i DWTS, Sasha Farber.

“Emma ka qenë një shoqe e shkëlqyer, një trajnere e shkëlqyer, një besimtare e madhe”, tha Mo për balerinin profesionist. “Emocionalisht, ishte gjithashtu një udhëtim i mrekullueshëm. Pra, në çdo aspekt, ka qenë solide.”

Pas eliminimit të tij, Mo ndau vlerësimin e tij që familja e tij ishte kaq mbështetëse. Nëna e tij dhe vajzat e tij kanë qenë pothuajse çdo javë në audiencë duke e brohoritur atë.

Edhe Kyle ka qenë mbështetëse, edhe pse ajo nuk ka qenë në audiencë që nga premiera më 26 shtator. Mauricio shpjegoi se ajo “kishte gjërat e saj duke vazhduar”, por ka qenë ende inkurajuese.

Kishte ndonjë përfshirje romantike?

Ashtu si me pothuajse çdo çift DWTS që kanë pasur kimi të mirë së bashku, qarkulluan thashetheme se Mo dhe Emma ishin të përfshirë në mënyrë romantike. Thashethemet u ndezën kur ata u fotografuan duke u larguar dorë për dore nga një restorant në Beverly Hills. Por Mo ishte i shpejtë për të shuar idenë e një romance.

“Ne nuk po takohemi,” tha ai. “Ne jemi vërtet miq të mirë. Ne kemi kërcyer së bashku tani për gjashtë javë, katër orë në ditë, çdo ditë.”

“Është intensive,” shtoi Ema. “Ju me të vërtetë krijoni një lidhje shumë, shumë të veçantë dhe mendoj se ne kemi personalitete të ngjashme… Ne jemi padyshim aty për njëri-tjetrin dhe është e bukur.”

Dancing with the Stars transmetohet të martën në orën 20:00 në ABC dhe Disney+. Ndërkohë, The Real Housewives of Beverly Hills vazhdon të mërkurën në Bravo.