Mauricio Umansky

Klea

Mauricio Umansky pretendon se Rick Hilton e ka ndotur atë në biznesin e pasurive të paluajtshme

Mauricio Umansky pretendon se Rick Hilton e ka ndotur atë në biznesin e pasurive të paluajtshme

Mauricio Umansky shikon prapa në konfliktin e tij të kaluar me kunatin, Rick Hiltonmbi refuzimin e një partneriteti në Rick’s firmë imobiliare, në sezonin e ardhshëm të Blerja e Beverly Hills.

Mauricio Umansky

“Mendoj se jam martuar nga Hilton & Hyland.” Mauricio pohuar në një vrojtim të sapo publikuar të serialit të tij Netflix.

53-vjeçari shtoi: “Dhe kur them f-ked, ju e dini, sot jam i lumtur, por kishte njëqind agjentë në Hilton & Hyland. Ata bënë një miliard dollarë për herë të parë në vit. Unë isha 19.6 për qind e prodhimit të tyre.”

Mauricio Umansky

Mauricioburri i larguar i Amvise të vërteta të Beverly Hills yll, Kyle Richards55 vjeç, shpjegoi se e priste promovimin për shkak të numrave që sillte në biznesin e pasurive të paluajtshme të kunatit të tij.

“Unë shkova tek Riku dhe unë thashë, ‘Do të doja vërtet barazinë, dhe të isha partner,’ tha ai gjatë një bisede me kolegët e tij.

Ai shtoi se Rik, 68 vjeç, e refuzoi pasi foli me bashkëthemeluesin e firmës, Jeff Hyland.

Mauricio Umansky

Mauricio ndau se ai vendosi të largohej nga Hilton & Hyland për të krijuar firmën e tij të pasurive të patundshme, pasi diskutoi të mirat dhe të këqijat me gruan e tij, motrën më të vogël të Rick’s gruaja, Kathy Hilton.

“‘Kjo me të vërtetë do të shkaktojë shumë stres mes jush, motrës dhe familjes suaj, dhe unë nuk dua ta bëj këtë lëvizje për t’u larguar dhe krijuar një kompani nëse nuk jeni rehat,” tha ai. Kylenë atë kohë.

Mauricio vazhdoi me fillimin e Agjencisë, e cila u bë objekt i serisë së realitetit pasi u ngrit në qiell në një firmë të nivelit të lartë të pasurive të paluajtshme.

Mauricio Umansky

Mauricio dished gjatë vështrimit të fshehtë që Riku gjoja ishte i mërzitur sepse nuk ishte paralajmëruar për daljen e tij të afërt. Ai vazhdoi duke thënë se largimi i tij shkaktoi lidhjen e tij me Riku të “thithur” dhe të krijuar probleme brenda familjes.

Kyle më shumë se kushdo”, tha ai në një vend rrëfimi. “E dini, familja e saj pushoi së foluri me të. Por ajo e kuptoi se ajo që më bëhej ishte e gabuar dhe më qëndroi pranë dhe në fund të ditës kisha nevojë për këtë.”

Mauricio Umansky

Mauricio fillimisht foli për vendimin e tij për t’u larguar Rick’s firma dhe grindja pasuese familjare në kujtimet e tij të vitit 2023, “The Dealmaker”.

[Rick] dhe Keti mbajti një zemërim të jashtëzakonshëm ndaj nesh, e cila nuk është mënyra se si unë zgjedh të jetoj jetën time,” shkroi ai në tregim. “Natyrisht, Kyle u lëndua shumë nga reagimi i tyre dhe ishte një pilulë e vështirë për të gëlltitur.”

Manjati i pasurive të paluajtshme tha gjithashtu se nëse partnerët do të kishin “paguar [him] çfarë [he] e merituar” dhe “e treguar [him] një sugjerim i dashurisë profesionale,” ai do të kishte qëndruar në Hilton dhe Hyland.

Mauricio Umansky

Mauricio pretendoi se ai dhe vjehërrit e tij kishin bërë korrigjim që atëherë, pas publikimit të librit, vitin e kaluar.

“Ne e kaluam atë,” i tha ai Us Weekly në prill 2023. “Unë thjesht shpresoj që si Riku dhe familja lexoi librin tim, ata e kuptojnë se historitë e mia janë fakte dhe reale, dhe sigurisht që nuk po i hedh asgjë, sepse i dua më shumë se çdo gjë.”

Mauricio dhe Kyle njoftuan ndarjen e tyre pas një martese 27-vjeçare, tre muaj më vonë.