Matt Walsh heq dorë nga Dancing with the Stars Mid Strikes

Klea

Matt Walsh heq dorë nga Dancing with the Stars Mid Strikes

Duke kërcyer me yjet po ndjen presionin mes grevës së Skuadrës së Shkrimtarëve të Amerikës. Shkrimtarët grevistë e kanë piketuar shfaqjen dje. Emrat e tre garuesve ishin renditur në tabela. Matt WalshMira Sorvino dhe Alyson Hannigan u veçuan.

Matt mbaron dhe ka dalë

Dhe tani Matt, i cili është një aktor dhe një anëtar i WGA, vendosi të largohej nga DWTS. Ai lëshoi ​​një deklaratë për Variety.

“Po bëj një pauzë nga ‘Dancing with the Stars’ derisa të arrihet një marrëveshje me WGA. Isha i emocionuar për t’iu bashkuar shfaqjes dhe e bëra këtë me përshtypjen se nuk ishte një shfaqje WGA dhe ra nën një marrëveshje tjetër, “thuhet në deklaratë.

Kur atij iu tha nga WGA se të qenit pjesë e shfaqjes do të godiste punën, Matt “u largua” nga praktika. Pro Koko Iwasaki u çiftua me Matt.

“Kam qenë dhe do të qëndroj gjithmonë me anëtarët e mi të sindikatave të WGA, SAG dhe DGA. Përtej artistëve tanë të sindikatës, unë jam i ndjeshëm ndaj shumë njerëzve të prekur nga greva dhe shpresoj për një zgjidhje të shpejtë dhe të drejtë, dhe një ditë të punoj sërish me të gjithë njerëzit e mrekullueshëm që takova në ‘DWTS’ që toleruan kërcimin tim.” përfundoi deklarata.

DWTS ishte me shpejtësi të plotë përpara me premierën e tij më 26 shtator. Sipas Variety, seriali do të “më shumë se gjasa” të vonohet “nëse nuk zgjidhet greva e shkrimtarëve” deri në fund të së enjtes.

ABC konfirmoi për Variety se rrjeti po “vendos planet” për të shtyrë premierën për shkak të presionit në rritje nga fansat dhe WGA. Nëse largohen edhe më shumë garues, sezoni mund të jetë në telashe.

Ne do të vëzhgojmë nga afër këtë histori në zhvillim.

Deri më tani, sezoni 32 i Dancing with the Stars do të shfaqet premierë të martën, më 26 shtator në orën 20:00 në ABC, duke transmetuar drejtpërdrejt në Disney Plus dhe në dispozicion të nesërmen në Hulu.