Matt Roloff

Klea

Matt Roloff bën një lëvizje të madhe! Ylli i “Njerëz të vegjël, bota e madhe” vendoset në shtëpinë e ëndrrave luksoze prej 4 milionë dollarësh

Matt Roloff bën një lëvizje të madhe! Ylli i “Njerëz të vegjël, bota e madhe” vendoset në shtëpinë e ëndrrave luksoze prej 4 milionë dollarësh

Matt Roloff është zhvendosur në shtëpinë e tij të ëndrrave në Njerëz të vegjël, Bota e Madhe ferma e yllit prej 4 milionë dollarësh në Oregon.

Matt’s nusja, Audrey Roloffhyri në Instagram për të ndarë videot e jashtme të Matt’s shtëpi e re me porosi. Ajo njoftoi se tre fëmijët e saj ishin nisur për një vizitë në “shtëpinë e babait të vogël”. Fëmijët u futën brenda Matt’s rrugë me makinë në një makinë lodër si Audrey vuri në pah pamjen e jashtme me tulla të banesës moderne.

Një burim i tha The US Sun se ylli i TLC foli me vizitorët e patch-it të kungujve rreth procesit të ndërtimit në vazhdim. Mat hapi sesionin e pyetjeve dhe përgjigjeve duke lexuar librin e tij për fëmijë, “Gara e vogël Lucy Big”, më pas i ftoi fansat të bënin pyetje rreth fermës.

Matt Roloff

Një i ftuar kurioz pyeti për ndërtesën në ndërtim dhe Mat konfirmoi se ai dhe e fejuara, Caryn Chandlerdo të transferohej në shtëpinë e tij të ëndrrave në dhjetor.

Ai tha: “Ndërtimi ka qenë përpara afatit, por sezoni i kungujve merr gjithë vëmendjen tonë.”

Matt Roloff

Mat shpjegoi se ndërsa vizioni i tij fillestar i strukturës ishte një shtëpi në stilin e një shtëpie ferme, ai më vonë u vendos në një pamje më moderne.

Ai ndau: “Unë kam jetuar në shtëpinë njëkatëshe dhe kur shkoj në shtëpinë e re, Izzy dhe Jakobi do të zhvendosem aty ku isha.”

Matt Roloff

Mat dhe ish-gruaja, e Amy Roloff fëmija më i vogël, Jacob Roloff, dhe gruaja, Isabel Rock, kanë jetuar në një shtëpi kampingu me rrota të pesta në një pjesë private pranë Roloff Farms.

Një i brendshëm shpjegoi më parë – “[Jacob and Isabel] jetojnë atje për të kursyer para dhe për të ndihmuar në fermë. Pjesa tjetër e familjes nuk e shqetëson, pasi Mat dhe Caryn kaloni shumë mirë me ta.”

Matt Roloff

Mat dhe Caryn thuhet se u fut për t’u kujdesur për djalin njëvjeçar të çiftit, Mateo, kur Jakobi dhe Izabela janë duke punuar në fermën familjare.

Matt’s Shtëpia e vjetër ndodhet midis shtëpisë së fermës familjare të paraqitur në serinë TLC dhe shtëpisë së tij të re moderne.

Matt Roloff

e Amy burri aktual, Chris Mareki përmendur Matt’s gërmime të reja ndërsa i çonte vizitorët në turne në pronën e famshme gjatë sezonit të kungujve.

Ai u tha mysafirëve – “Matt’s Shtëpia e re do të përfundojë deri në dhjetor pikërisht në kohën e duhur për të pasur një festë Krishtlindjesh me të gjithë familjen.”

Matt Roloff

Jeremy dhe Audrey kaloi Krishtlindjet në e Jeremy-t shtëpi fëmijërie, e cila aktualisht shërben si një pronë me qira afatshkurtër. Çifti, i cili u largua nga seria në vitin 2018, filloi rinovimin në shtëpinë e tyre në fermë prej 1.5 milionë dollarësh në vjeshtë.

Zach Roloff dhe gruaja e tij, Tori, jetojnë rreth një orë larg, në shtetin Uashington. Dyshja u zhvendos më pas Zach nuk arriti të negociojë një marrëveshje me babain e tij për një pjesë të Roloff Farms.

Matt Roloff

Ne shtator, Caryn’s Këtë e ka treguar djali 24-vjeçar, Connor Zach dhe Tori me siguri nuk do të kthehej për një sezon tjetër të LPBW.

Matt Roloff

Kur u pyet se sa shpesh çifti e viziton fermën, ai tha për The US Sun – “Bazuar në atë që di, ndoshta dy herë në vit. E dini, ata u zhvendosën, padyshim, ata u larguan dhe me gjithë indiferencat, ata po bëjnë diçka të tyren.”

Ai shtoi – “Kam dëgjuar nga rrushi se ata nuk duan të jenë në një sezon tjetër nëse shfaqja do të vazhdonte dhe ata thjesht duan të bëjnë gjënë e tyre. Unë besoj, pavarësisht nëse ka një vazhdimësi apo jo, Zach dhe Tori ndoshta nuk do të shihet në sezonin e ardhshëm.”