Mary Cosby është një Snoozefest në RHOSLC, kështu që pse është kthyer?

Klea

Mary Cosby është një Snoozefest në RHOSLC, kështu që pse është kthyer?

Mary Cosby ishte një anëtar i kastit me kohë të plotë në dy sezonet e para të Amvise të vërteta të Solt Lake City por u largua pasi gratë e tjera e thirrën jashtë. Para se të bënte rikthimin e saj triumfues për Sezonin 4, shikuesit e fundit që panë Zonjën e Parë ishte ajo duke gërmuar vetes një gropë më të thellë, ndërsa kasti u përpoq të ndreqte problemet e tyre në kopshtet ndërkombëtare të paqes.

Sezoni 2 nuk ishte i mirë për Mary. Ajo ofendoi Jenni Nguyen duke iu referuar syve të saj si “të pjerrët” dhe gjithashtu duke e quajtur Jen Shahun një “banditë meksikan”. Megjithatë, ajo ka qenë totalisht e mërzitur në sezonin 4, me fansat që pyesin veten pse rrjeti e riktheu atë.

Ka vetëm kaq shumë herë që mund të shikoj se Mary Cosby është një turp i të gjithëve rreth saj. Ajo e ka pranuar hapur se nuk u beson grave, përveç Meredith Marks, e cila sinqerisht mund të kishte pirë Kool-Aid për t’u pranuar në të. kult kishe. Fansat janë të ndarë në mes kur bëhet fjalë për të parë Mary në ekranin e vogël. Disa mendojnë se ajo është qesharake, ndërsa të tjerë e shohin atë si të keqe.

Unë me të vërtetë do të doja të kuptoja pse Bravo mendoi se ajo ishte gruaja për të dhënë një pasim.

Maria është TV e mirë

Thomas Cooper/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images

Personalisht, nuk jam adhurues i qëndrimit të privilegjuar të Marisë ndaj të tjerëve. Megjithatë, ajo është një yll i vërtetë televiziv. Predikuesja e Kishës Pentekostale të Tempullit të Besimit nuk ka parë kurrë ndonjë gjë të keqe me vërejtjet e saj për të tjerët, të cilat kanë përfshirë quajnë Whitney Rose “zonjë e vogël” dhe Heather Gay “incestuese”.

Mary shpesh dyfishohet dhe ka mjaft aftësi për të mos kuptuar apo kujdesur vërtet se sa ofenduese del. Në shumicën e rasteve, fjalët e saj janë mizore. Por herë pas here, ajo është me humor për ta parë, pasi duket si një peshk jashtë ujit, duke vepruar si Grinch i ditëve të sotme.

Biseda anësore e Marisë është qesharake

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Që nga fillimi i sezonit 4 të Real Housewives of Salt Lake City, Mary ka refuzuar të marrë pjesë në ndonjë aktivitet të përbashkët, duke përfshirë një luftë me top bore dhe darkë në Palm Springs. Në vend të kësaj, ajo është krejtësisht e lumtur që ulet vetëm dhe shef prodhuesit përreth për McDonald’s ose Starbucks.

Ajo mund të mos jetë jashtë darkës me vajzat, por Meri ende ofron momente të çuditshme që shqetësojnë shikuesit. Mes talljes së saj me McNuggets dhe sanduiçit të peshkut, takimet e Marisë me kamerën kanë qenë të paçmueshme pasi ajo me të vërtetë duket se gëzon vetëm shoqërinë e saj.

Mary ulet aty si një gungë në trung, duke pritur të lëshojë një rresht që shpesh bën që truri i shikuesve të shpërthejë. Pra, ka kuptim pse Bravo do ta donte atë pranë për këtë. Shumica e fansave të Real Housewives të Salt Lake City do të pajtoheshin se është më mirë të shikosh Marinë të mos bëjë asgjë sesa ta shikosh atë të ndërveprojë me gratë e tjera, gjë që ndonjëherë është thjesht e pakëndshme.

Mary ofron një pushim të caktuar për fansat pasi ajo është thjesht një enigmë që askush nuk mund ta kuptojë. Sinqerisht, Bravo ndoshta mund të shtojë Mary në ndonjë prej ekskluziviteteve për pak ushqim. Gjëja qesharake është se ajo ndoshta do të bënte mirë.

Salt Lake City ka një pishinë të vogël zgjedhjesh

Gizelle Hernandez/Bravo nëpërmjet Getty Images

Të mos harrojmë Solt Lake City është një komunitet i vogël i përbërë kryesisht nga mormonë të devotshëm. Të reale amvisat nuk duan të kapen të vdekura në emisionin Bravo. E lë rrjetin me shumë pak femra për të zgjedhur. Shumica e grave që janë të interesuara për të marrë pjesë kanë prejardhje të errët, si Jen dhe Mary. Edhe pse Maria kreu një mëkat kardinal duke refuzuar të shfaqej si pjesëtare e kastit me kohë të plotë në ribashkim, Bravo ndoshta kishte nevojë për të.

Nuk ka fansa bindës përndryshe se Maria është absolutisht e pavarur. Ajo i çon komentet e saj në ekstrem, duke u përballur si një robot që përpiqet të maskohet si njeri, shumë C-3PO.

Mary është argëtuese sepse nuk duket e vërtetë, por këtu po diskutojmë për çuditjet e saj. Mendoj se ishte një vendim i ndërsjellë për të rikthyer Marinë, pasi ajo ndoshta kishte nevojë për një rrogë, dhe Bravo kishte nevojë për një zuzar të ri tani që Jen është pas hekurave.