Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 8 Përmbledhje

Klea

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 8 Përmbledhje

Grupi vendosi një tapë në udhëtimin e tyre në Napa I martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 8! Pasi zonjat rikrijuan një skenë nga Mean Girls dhe rrëzuan Quad-in, gjithçka po lundronte pa probleme. Përveç doktoreshës Alicia, lidhja e së cilës ishte nën mikroskop. Sweet Tea mori gjithashtu lajme shqetësuese për udhëtimin e saj të fertilitetit. Këtu është gjithçka që duhet të dini për Sezonin 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 8: “Take a Napa”.

Quad u dërgua në shtëpi në stilin Survivor

Dr. Jackie dhe Dr. Heavenly ushqeheshin me ngjarjet e mëparshme me një mëngjes me petull herët në mëngjes. Jackie u përpoq të qëndronte e shëndetshme, por kush mund t’i rezistojë një petull? Heavenly tregoi se ajo ishte ndjerë e përdorur nga Quad dhe tani Quad ishte votuar jashtë ishullit. Jackie piu çajin e saj dhe tha se kishte votuar vetë. Ata të dy ranë dakord se të gjithë janë rritur së bashku si një grup. Heavenly bëri shaka se nëse Toya mund të ngrihej nga grupi, a mund të bënin të njëjtën gjë për Sweet Tea?

Të gjithë më pas u takuan në dhomën e Toyas. Ata do të ndaheshin, disa do të shkonin në banjë për një banjë me baltë dhe të tjerë do të hipnin në një Tuk Tuk. Heavenly mendoi se bëhej fjalë për hedhjen e baltës, por Toya tha se dita ishte e gjitha me pozitivitet. Të cilën Toya e injoroi menjëherë kur kritikoi veshjen që Alicia zgjodhi për spa. Pasi Sweet Tea doli disa kampionë, grupi u nis për të shijuar disa atmosferë pozitive.

Duke u ulur dhe pis

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 8

Toya solli Alicia, Fedra dhe Dr. Simone në banjë. Prisnin dy banja me baltë dhe dy banja minerale. Askush nuk donte të bënte banjën me baltë, sepse … mirë është baltë. Dhe Fedra nuk donte që vagina e saj të nuhaste si diçka tjetër përveç “byrekut me pjeshkë”. Ashtu si në shumicën e situatave, Alicia mori fundin e shkurtër të shkopit, kështu që u ul dhe u ndot në banjën me baltë me Toya. Simone dhe Fedra ishin shumë të lumtur në ujin e tyre të pastër dhe pa erë.

Ndërkohë Jackie, Heavenly dhe Sweet Tea lundruan nëpër vreshtat me Tuk Tuk-un e tyre duke bërë shaka me brekët e periudhës kundrejt tangave. Shoferi më pas i zbriti për të ngrënë në afresk. Ndërsa ata shijonin ushqimet e tyre, ose siç e quante Sweet Tea, “dërrasë kuzhine”, dëgjoje kriket.

Në rrëfimin e saj, Sweet Tea tha se ishte si të shoqërohej me gjyshet e saj dhe nuk kishin shumë të përbashkëta. Megjithatë, Jackie dhe Heavenly i thanë Sweet Tea-s se do t’i jepnin një shans, përderisa ajo u ankua dhe vishte brekët e saj të mëdha.

Marrëdhënia e Alicia është në sediljen e nxehtë

Përmbledhje e sezonit 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 8

Në Atlanta, Dr. Eugene u ndal në shtëpinë e Sesilit për disa puro. Të dy edukuan bashkëshortin e Alicias, doktor Kema dhe si i kishte folur në festën e fejesës. Eugjeni pranoi se ata kurrë nuk mund të flisnin me gratë e tyre në atë mënyrë. Ata nuk do të tërhiqeshin nëse një burrë përpiqej t’u tregonte se çfarë të bënin. Pavarësisht kësaj, ata mezi prisnin të njihnin më mirë Kemën.

Alicia gjithashtu e solli marrëdhënien e saj teksa zonjat u mbuluan me diell. Ishte hera e parë që Kema duhej të kujdesej për fëmijët dhe ai i tha asaj se kishte një vlerësim të ri për të. Një hap në drejtimin e duhur! Alicia përmendi se si u rrit që ju nuk keni nevojë për një burrë në jetën tuaj, për të cilën Toya ndërhyri se si një grua e rritur keni nevojë. Nuk jam i sigurt se çfarë ishte çështja, por dukej sikur Toya kishte një me Alicia.

Më pas biseda u kthye te Fedra dhe nëse ajo do të martohej sërish. Përgjigja ishte një jo e fortë. Ajo nuk kishte nevojë për një emërtim dhe tashmë kishte kaluar një divorc të keq. Toya dhe Simone pyetën veten se si fëmijët e Fedra dëgjuan për lajmet, dhe Phaedra u tha atyre se kishin lexuar për të. Kur Toya u përpoq të shkonte në shkollën Phaedra se si ajo do ta kishte dhënë mesazhin ndryshe, Phaedra ia ktheu duartrokitje që është e mrekullueshme për saj amvisëri. Oh!

Më vonë atë natë zonjat dolën për darkë. Kodi i veshjes ishte i kuq ose i bardhë për të nderuar verën e tyre të preferuar. Megjithatë, Phaedra u mashtrua dhe zgjodhi gazin. Për ironi, të gjitha ishin kokteje për grupin. Tema kryesore e natës ishte Quad. Jackie pyeti veten se si ndiheshin të gjithë duke e votuar atë jashtë ishullit. Toya nuk ishte penduar dhe shpresonte që Quad të shihte keqbërjet e saj. Nuk ka gjasa!

Qiellor merr një hap besimi

Përmbledhje e sezonit 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 8

Të gjithë ishin kthyer në Atlanta dhe Kema mbijetoi me fëmijët! Alicia kishte një buzëqeshje të madhe në fytyrën e saj për të parë familjen e saj të lumtur dhe të shëndetshëm. Eugjeni u takua me Toya për të bërë flokët e saj. Ndërsa ai punonte për zgjerimet e saj, Toya pyeste veten se kur do të ishte data e tyre e ardhshme aktuale. Toya donte kohë reale së bashku për të rindezur zjarrin mes tyre.

Sweet Tea më në fund arriti te doktori për të mësuar më shumë për shëndetin e saj. Ajo u diagnostikua me endometriozë dhe iu tha se do të kishte nevojë për operacion. Për më tepër, ajo mësoi se 50% e njerëzve me gjendjen e saj kanë infertilitet. Sweet Tea nuk mund ta besonte se kjo po ndodhte. Ajo ishte një planifikuese dhe kjo definitivisht nuk ishte në plan. Ajo thirri doktorin G për të transmetuar lajmin. Ai ishte mbështetës dhe tha se do të shpresonin për më të mirën.

Vajza e Heavenly, Alaura, hyri për ta kontrolluar. Ajo ishte e shqetësuar se mamaja e saj do të ishte e vetmuar sapo të shkonte në kolegj, kështu që i sugjeroi Heavenly-t të thërriste motrën e saj. Heavenly nuk kishte folur me motrën e saj Denis për vite. Ajo nuk kishte gjetur kohën e duhur për ta telefonuar pasi vdiq nëna e tyre. Dhe Heavenly ishte i kujdesshëm për hapjen e asaj dere. Megjithatë, ajo përfundoi duke e thirrur atë. Ajo ka lënë një mesazh dhe tani i takon motrës së saj të përgjigjet.

Married to Medicine vazhdon të dielave në orën 9/8c në Bravo.