Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14 Përmbledhje

Klea

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14 Përmbledhje

Ne patëm një finale dramatike me I martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14! Javën e kaluar, Sweet Tea dhe Dr. Jackie bënë ndryshime gjatë udhëtimit të tyre në Hilton Head. Megjithatë, gjërat u nxehën kur Toya e vendosi Dr. Alicia në pozitën e nxehtë për mbështetjen e pikëpamjeve jo shumë moderne të burrit të saj. Këtë javë, Toya bëri disa pendë duke dhuruar verë në vend të parave të gatshme dhe Quad rrëzoi një festë tjetër. Ja gjithçka që duhet të dini për Sezonin 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 14: “The Med Gala”.

Rasti i parave të munguara

Pushimet në grup ishin ende të forta në Hilton Head. Natën e kaluar, Dr. Simone i kërkoi të gjithëve të luanin një lojë ku ndanë ndjenjat e tyre për partnerin e tyre. Pikërisht atëherë Dr. Kema derdhi fasulet që Alicia nuk mund të llogaritte për 150,000 dollarë. Kështu që tani i takonte Dr. Heavenly, Jackie dhe Simone që të hapnin çështjen.

Alicia veshi fytyrën e saj më të hutuar dhe u tha zonjave se nuk e dinte se ku shkonte. Ajo mendoi se mos u shkonte fëmijëve? Jackie këshilloi që ajo të kishte gjithmonë llogarinë e saj. Heavenly ndau gjithashtu pikëpamjet e Alicia-s për trajtimin e burrit të saj si mbret, por tha se është mirë që të tjerët të bëjnë punën për të. Tani ndoshta ja ku shkuan paratë e munguara! Pastrimi kimik është i shtrenjtë.

Darka dhe disko

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14

Grupi veshi veshjet e tyre më të mira me shkëlqim argjendi për festën e tyre në disko. Në darkë, një tavolinë me bomba vezulluese i priste të kompletuar me një pistë vallëzimi disko aty pranë. Por askush nuk po e bënte ende pulën e shokuar.

Simone ishte mirënjohës që të gjithë në grup ishin ende bashkë pas 1- vjetësh. Minus Quad, kollë, kollë. Jackie kishte bërë një 180 dhe ndjeu se udhëtimi i kishte mbyllur asaj dhe Curtis. Phaedra u ndie e frymëzuar që ndoshta të martohej përsëri pasi u shoqërua me këtë ekuipazh. Simone falenderoi gjithashtu Dr. Çaji i ëmbël që vinte për ta nuk u përfshi në ekuacionin e saj, por tani ishte uji nën urë.

Humori ishte i ndritshëm derisa Simone vendosi ta ulte atë me fjalën “D”. Buzëqeshjet u kthyen në vrenjtje kur ajo kërkoi ngritjen e dorës se kush i kishte kërkuar divorcin partnerit. Ump, mjerë. Pothuajse dora e të gjithëve ishte lart, përveç Heavenly, Damon, Dr. G dhe Sweet Tea. Dhe Kema nuk dukej e kënaqur kur pa Alicia me dorën e ngritur lart.

Qiellor ishte Team Alicia

Përmbledhje e sezonit 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 14

Në rrëfimin e tyre, Alicia dhe Kema ndanë divorcin vetëm një herë dhe ishte kur ajo ishte shtatzënë. Alicia ishte e lodhur nga Kema që i kërkonte të gatuante ndërsa ajo i kishte fryrë kyçet dhe kishte nevojë të pushonte. Pasi ajo solli divorcin, Kema shpejt mësoi se si të ishte një lojtar ekipi. Ai vuri në dukje se nuk donte të humbiste fëmijët apo gjysmën e parave të tij. Por ai humbi 150,000 dollarë, kështu që ja ku.

Kur u kthye në tryezë, Heavenly e befasoi grupin kur tha se Kema dhe Alicia e frymëzuan atë më së shumti. Ajo tha se Damon ndihej njësoj si Kema, por ai nuk ishte aq i zëshëm. Damon u pajtua dhe tha se burrat duhet të jenë më shumë në një rol udhëheqës. Dhe me atë bombë grupi dolli për 10 vite të tjera miqësie. Tani ishte koha për të bërë më në fund disa lëvizje në pistën e vallëzimit!

Vera e Tojës nuk ishte e mjaftueshme

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14

Hilton Head ishte dunzo dhe të gjithë ishin kthyer në shtëpi duke u përgatitur për galën e parë vjetore mjekësore. Jackie organizoi ngjarjen për të festuar komunitetin mjekësor dhe priste që të gjithë miqtë e saj të kontribuonin financiarisht. Të gjithë u ngjitën në pjatë, përveç Tojës. Plani i saj ishte të sillte disa kuti të verës që i kishte blerë nga KJ. Kjo e fërkoi grupin në mënyrën e gabuar, dhe në veçanti, Qiellor.

Të gjithë dukeshin joshës teksa ecnin në tapetin e kuq dhe në shkallë dhe përsërisnin. Toya kishte gotën e saj të verës në dorë dhe pozoi pranë shenjës së saj me klubin e verës Toya. Të gjithë po shijonin verën, por Heavenly ia bëri të ditur kujtdo që do të dëgjonte se Toya nuk paguante. Promotorja e ngjarjes madje u përpoq të hiqte tabelën e Toya-s, por ajo e vendosi atë përsëri. I vdekur.

Jackie mbajti një fjalim të shpejtë duke i falënderuar të gjithë që ishin atje dhe më pas Heavenly ia mori mikrofonin Toya-s për shkak të ngecjes dhe lodhjes. Eugjeni u përpoq ta tërhiqte mënjanë Damonin, por Damon nuk donte asnjë pjesë të tij. Ai e dinte se duhej të ishte me vendosmëri Team Heavenly. Ai debakli sigurisht që do të ishte biseda e natës … derisa Quad hyri brenda.

Përplasja e festave profesionale

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 14

Ashtu si festa e përkëdhelur e Sweet Tea, Quad bëri një hyrje të madhe duke përplasur gala-n e mjekësisë. Ajo bëri xhiron e saj duke shpërndarë përqafime dhe përshëndetje sikur asgjë të mos kishte ndodhur. Pasi foli me Alicia, Quad u përplas me Sweet Tea. Ajo thirri doktorin G për t’u bashkuar me ta dhe i dha një përqafim të madh dhe urime për martesën e tyre. Cecil e krahasoi atë me shikimin e një aksidenti me makinë. Por për Quad-in, ishte vetëm një ditë e zakonshme për të shkaktuar kaos.

Në rrëfimin e saj, Quad tha se e liroi veten nga martesa me Dr. G, dhe me këtë edhe emocionet e saj. Ajo mund të jetë vërtet e lumtur për të dhe Sweet Tea. Nëse Dr. G dhe Sweet Tea blejnë kjo është pyetja. Quad më pas kaloi në Simone. Simone e plotësoi atë në udhëtimin e Hilton Head dhe luftën e saj me Heavenly. Quad tha se ajo duhej të kishte shumë biseda me grupin për të rregulluar edhe gardhet. Ndoshta përpiquni të mos dilni nga një arkivol herën tjetër?

Nata u mbyll me Jackie duke përmbledhur se marrëdhëniet e tyre ishin si një slitë. Pesë fantastike do të ishin gjithmonë aty, por ata kishin vend për më shumë, dhe kjo dukej se përfshinte Quad.

Tjetra është ribashkimi me tre pjesë! Quad shkon me grupin, Dr. G bën një zbulim të sikletshëm se ndoshta ai dhe Phaedra mund të kishin pasur diçka më shumë, dhe shfaqet ish-Apoloni i Phaedrës. Përgatitni kokoshkat tuaja!

Married To Medicine vazhdon të dielave në 9/8c në Bravo.