Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 11 Përmbledhje

Klea

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 11 Përmbledhje

Gjërat u nxehën mes Dr. Simone dhe Dr. Heavenly in I martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 11! Më parë, zogjtë u larguan nga foleja për Simone dhe Heavenly, dhe Dr. Kema u fut në ujë të nxehtë me djemtë kur la të kuptohej se u mungonin topat e tyre. Uh Oh. Këtë javë, Simone bëri një gabim që mund të ndikojë në marrëdhëniet e saj me Jackie dhe Heavenly. Fedra gjithashtu bëri të ditur se ishte beqare dhe gati për t’u shoqëruar! Këtu është gjithçka që duhet të dini për Sezonin 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 11: “Jo tipi i Phaedra”.

Eugjeni më në fund e ka të drejtë

Dr. Eugene vendosi që të bënte një përfundim të nevojshëm pasi takimi në kasap me Toya nuk ishte një sukses i madh. Kështu ai e çoi në një dyqan lulesh ku mësuan se si të bënin një aranzhim lulesh. Dhe këtë herë ai e mori atë të drejtë. Toya ishte e emocionuar që takimi ishte i përshtatur për shijet e saj. Ajo e kuptoi se duhej të hiqte dorë nga kritikat pasi Simone i kishte thënë se Eugjeni mendonte se ishte e vështirë t’i kënaqte. Eugjeni bëri shaka se ishte e vështirë për t’u martuar me të, por të dy u zotuan se do ta bënin të funksiononte.

Më vonë atë mbrëmje, Dr. Damon dhe Heavenly mbajtën një mikser mjekësor. Heavenly ishte veshur me atë që dukej si një kostum me shkëlqim patinatori në akull. Simone supozoi se kjo do të thoshte se Fedra e kishte veshur atë. Çuditërisht, Phaedra mbërriti pa shkëlqim. Ajo ishte beqare dhe gati për t’u bashkuar, por tashmë kishte tërhequr vëmendjen e padëshiruar nga një burrë i moshuar. Për të cilin grupi, natyrisht pa çajin e ëmbël, vendosi që ajo duhej të qëndronte me burra të rinj. A mund të gjente ajo dashurinë në këtë ngjarje?

Alicia qëndron në mbrojtje të mbretit të saj

Përmbledhje e sezonit 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 11

Ndërsa Damoni u ngrit për të mbajtur një fjalim, Heavenly rrëshqiti shpejt mikrofonin dhe pyeti nëse kishte ndonjë person të vetëm për Fedrën. Goja e Simones ishte në dysheme. Fedra ishte një avokate, jo dikush që do të nxirrej në ankand. Por Phaedra e mori atë me hapa të shpejtë, në fund të fundit ajo ishte zgjedhja e draftit të raundit të parë. Asnjë fitues i vërtetë nuk doli përpara, kështu që ishte koha që grupi të merrte disa kokteje dhe të arrinte.

U ngrit tema e Kemës. Alicia pranoi se Kema kishte një vlerësim të ri për të pasi ai duhej të kujdesej për fëmijët kur ajo shkoi në Napa. Megjithatë, Simone dhe Toya pyetën veten nëse ajo e dinte çajin që ai derdhi natën e djemve. Gjegjësisht, femrat amerikane ishin shumë të pavarura dhe meshkujve u pritën topat. Alicia e dinte mirë mbretin e saj dhe rrugët e tij. Dhe ajo nuk i vlerësonte gratë që talleshin me respektin e saj për burrin e saj. Ajo i tha Toya-s se ai ishte njëlloj si ajo. Oop. Kjo nuk do të ishte mirë.

Por përpara se gjërat të mund të përshkallëzoheshin më tej, Simone i njoftoi grupit se të gjithë do të bënin një udhëtim çift në Hilton Head, Karolina e Jugut. Të gjithëve u dolën sytë nga koka. Ky ishte vendi ku burri i Dr. Jackie, Curtis kishte një lidhje. Dhe Simone nuk dukej se kishte një ide për t’i lidhur të dy së ​​bashku.

Mos u kthe kurrë në vendin e krimit

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 11

Heavenly e pyeti menjëherë Simonen nëse ajo kishte folur me Jackie-n përpara se të rezervonte udhëtimin. Simone ndihej si një budalla pasi drama e Jackie dhe Curtis as që i kishte shkuar në mendje. Kur Heavenly i kujtoi Simones që të ishte më e dhembshur me njerëzit, Sweet Tea gati sa nuk e pështynte pijen e saj. Jackie nuk mendoi se Simone ishte keqdashëse, por i tha asaj se nuk kishte plane për të shkuar. Siç tha Fedra, ju nuk ktheheni kurrë në vendin e krimit.

Edhe pse Jackie ishte e vendosur për të mos shkuar, ajo shpejt ndryshoi mendje kur foli me Curtis. Ajo arsyetoi se do të ishte kënaqësi për të festuar me miqtë e rinj dhe të vjetër. Curtis u përgjigj me një falënderim, por jo falënderim. Ai nuk donte që udhëtimi të lidhej me ta. Ata ishin në një vend të mirë dhe ai donte ta mbante atë kështu. Jackie i shtyu ata të largoheshin, por Curtis nuk do të angazhohej për këtë ende.

Fedra di të festojë

Phaedra Parks në Martuar me Mjekësinë

Nuk ishte gjë tjetër veçse më e mira për festën e ditëlindjes së 13-të të djalit të Phaedra, Ayden. U përfshinë kamionë me ushqime, lojëra, DJ dhe një hyrje me fishekzjarre. Të gjithëve u bënë përshtypje. Toya njoftoi se ky ishte lloji i festës së saj dhe i dërgoi shpejt fotografi Eugene. Sweet Tea e parashikoi këtë për fëmijët e saj të ardhshëm dhe mezi priste. Ndërkohë Simone, Sesil dhe Heavenly ishin të lumtur që fëmijët e tyre ishin zhdukur dhe marrëzitë e festës së ditëlindjes kishin mbaruar.

Kema dhe Dr. Duket se Kema tani kishte një aleate tjetër përveç Alicias. Vëllai i Sesilit, Davidi kishte ardhur për të vizituar dhe Heavenli me sy shqiponjë vuri re se ai nuk kishte mbajtur unazën e tij. Kur Davidi qarkulloi rreth Fedrës, Heavenly bërtiti se është i martuar dhe e përzuri. Diku gruaja e Davidit po e falenderonte. Pastaj ishte koha për t’u marrë me biznesin në lidhje me udhëtimin e Hilton Head.

U nis për katastrofë në Hilton Head

Martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 11

Pasi djali i Fedrës mbajti një fjalim të ngrohtë duke falënderuar nënën e tij, ishte koha që Heavenly të fillonte veprim. Për fat të mirë, Jackie mbërriti për të luajtur arbitrin mes të dyve. Heavenly nuk mund ta kapërcejë faktin që Simone e planifikoi këtë ngjarje pa marrë parasysh ndjenjat e Jackie. Simone kërkoi falje, për të cilën Heavenly tha faleminderit në vend të Jackie. Megjithatë, luftimet vazhduan me Simonen që bërtiste se dinte gjëra për Heavenly-n.

Jackie e ndërpreu dhe tha se nuk do të shkonte në Hilton Head nëse Curtis nuk donte të shkonte. Dhe tani ai nuk ishte në bord. Ajo shtoi se disa miq në grup, ahem Toya, do të ishin të sigurt që do të shfaqnin dramën e tyre dhe ajo dhe Curtis nuk donin që udhëtimi të përqendrohej tek ata. Fatkeqësisht për të, e gjithë drama që ajo dhe Curtis po shkaktojnë për mosardhjen do ta bëjnë çështjen edhe më të madhe nëse vendosin të vijnë.

Dhe më pas arritëm një kulm të fshehtë në atë dramë ndërsa nisemi për 24 orë më vonë. Heavenly dhe Simone janë ende në fytin e njëri-tjetrit, Jackie dhe Curtis mbërritën, dhe Sweet Tea ia dha Jackie-t. Shpresoj që qyteti i Hilton Head të jetë gati!

Married to Medicine vazhdon të dielave në orën 9/8c në Bravo.