Martuar me Medicine Sezoni 10, Episodi 10 Përmbledhje: Një mesazh shumë i fuqishëm

Klea

Martuar me Medicine Sezoni 10, Episodi 10 Përmbledhje: Një mesazh shumë i fuqishëm

Kishte më shumë dramë për Toya dhe Dr. Eugene I martuar me Mjekësinë Sezoni 10, Episodi 10! Së fundmi që pamë, çifti i lezetshëm ishte përpjekur të rindezte zjarrin e tyre, ndërsa Fedra i dha disa shërime shpirtërore grupit. Këtë javë, Toya dhe Eugene vazhduan të përpiqeshin ta bënin të funksiononte, ndërsa Jackie vuri kapelën e regjisorit dhe filmoi një PSA. Ja gjithçka që duhet të dini për Sezonin 10 të Martuar me Mjekësinë, Episodi 10: “Një mesazh shumë i fuqishëm”.

Nuk ka mistere të historisë për Toya

Ishte një ditë tjetër në zyrë për Dr. Heavenly. Ajo ishte planifikuar të bënte një implant dentar për TS Madison, i cili luan në Queen’s Court. Të dy e kishin goditur më parë dhe Heavenly-it i pëlqente që ajo ishte në gjendje të mësonte rreth komunitetit trans prej saj. Ajo vuri në dukje në fund të ditës, komuniteti trans thjesht donte të respektohej. Kur procedura përfundoi, dy vajzat më të mira bënë shaka për madhësinë e gjoksit të tyre. Ndoshta, Heavenly do të paraqitet më pas në oborrin e Mbretëreshës?

Ndërkohë Dr. Simone dhe Toya u takuan për disa kokteje. Simone duhej të largohej nga puna dhe Toya duhej të fliste për Eugjeni. Toya e informoi Simonen se i mungonte pasioni dhe ishin të mbërthyer në të njëjtin model. Ajo ishte e lodhur duke planifikuar të gjitha takimet dhe donte që Eugjeni të shkonte në pjatë. Kishte vetëm një problem…

Simone derdhi çajin që Eugjeni i tha burrit të saj Cecil se kishte frikë të planifikonte takime sepse Toya ishte shumë kritike. Ky lajm nuk shkoi mirë. Toya shkoi në një tangjent se si Eugjeni e çoi atë në një udhëtim ku ata hipën në një karrocë me kalë dhe mësuan për historinë. Dhe nëse ka një gjë që Toya e urrente, ajo ishte historia. Simones i duhej një koktej tjetër. Ajo e këshilloi Toya se jeta kishte të bënte me ekuilibrin. Por Toya nuk po e dëgjonte.

Ozemiku i të gjithave

Simone dhe Jackie të dy u dhanë pacientëve të tyre një mësim të vogël mbi Ozempic. Të gjithë e dinë se është ilaçi i preferuar për humbje peshe i Real Housewives, prandaj mungesa aktuale në ilaçe. Simone vuri në dukje se fillimisht ishte menduar për diabetikët, por ilaçi ju bën të ndiheni të ngopur, gjë që mund t’i ndihmojë pacientët obezë të frenojnë ushqimin e tyre. Ajo funksionoi për pacienten e Simones, megjithatë ajo do të ndalonte marrjen e ilaçeve në mënyrë që të provonte të mbetej shtatzënë.

Jackie do t’ia përshkruante atë pacientit të saj që vuante nga obeziteti. Por së pari ajo nxori një peshore magjike që ju jep moshën tuaj bazuar në peshën tuaj. Jackie hipi në të dhe thirri me krenari se peshore e konsideronte atë njëzet e shtatë vjeç. Gjë që ndoshta nuk e bëri pacientin e saj të ndihej aq mirë me veten. Sipas Jackie, avantazhet e Ozempic peshonin më shumë se të këqijat, kështu që ajo do të vazhdonte ta përshkruante atë. Dhe të gjithë në Bravoverse do të vazhdojnë të rreshtohen.

Partneritetet janë 50/50

Sweet Tea dhe Dr. G u kthyen te mjekët për të diskutuar rreth operacionit. Ajo kishte dhimbje të mëdha shpine dhe kjo ishte për shkak të endometriozës së saj. Mjeku u tregoi atyre se sa të mëdha ishin fibroidet e saj dhe nevojën për kirurgji nëse donte të provonte të mbetej shtatzënë. Sweet Tea nuk ishte i kënaqur me kohën e shërimit gjashtëmujor. Por Dr. G ishte në bord dhe i kujtoi asaj se shëndeti i saj ishte i pari.

Toya, Eugjeni dhe djemtë e tyre u takuan me ortodontin. Ndërsa prisnin të shihnin mjekun, djali i tyre Ashton i shkolloi të dy prindërit. Toya tregoi se Ashton tha se vajzave nuk u pëlqenin fëmijët e zgjuar, ata pëlqenin shakatë. Për të cilën ai u përgjigj menjëherë, askush nuk thotë më “jocks”, mami! Eugene tha se ai luante sport, dhe Ashton tha se babai i tij luajti pista dhe pati fat. Oh! Pa dyshim që Ashton do të jetë në ekipin e debatit në shkollën e mesme.

Eugene gjithashtu tregoi se ai dhe Toya ishin pesëdhjetë / pesëdhjetë në marrëdhënien e tyre. Që do të thoshte se ajo duhej ta nxirrte në takim tjetër. Toya nuk ishte në bord dhe me të vërtetë donte të kalonte nga dyqani i kasapit. Ajo pyeste veten kur fëmijët u shpërngulën jashtë a do të kishin ndonjë gjë të përbashkët. Eugjeni qeshi, por kishte telashe në parajsë për të dy.

E tundur, jo e trazuar

Simone dhe Cecil hodhën kampionët dhe hodhën konfetë. Djemtë e tyre ishin zyrtarisht jashtë shtëpisë dhe po rriteshin në banesën e tyre të re. Ata i vizituan djemtë dhe u pritën me një vakt të gatuar në shtëpi me jambalaya. Simone solli gjithashtu një jastëk ku mbi të ishte shtypur fraza “thirre mamin”. E cila është gjithmonë një kujtesë e mirë. Ata ishin krenarë për këtë hap në jetën e djemve të tyre dhe mezi prisnin t’i shihnin të diplomonin në kolegj.

Ishte nata e djemve në barin e purove. Tema e diskutimit ishte nëse një martini ishte pije për burra. Keni dëgjuar ndonjëherë për James Bond? Dr. Kema u ul në sediljen e nxehtë kur me krenari pohoi se ishte kryefamiljari dhe nuk do t’i priste arrat. Dr. Damon pyeti veten nëse kjo do të thoshte që Kema mendonte se ata nuk ishin burra. Kema e mohoi këtë dhe pretendoi se ishte pikërisht mënyra se si ai u rrit. Damon pohoi saktë se nëse je mbreti i kështjellës, nuk ke pse ta thuash.

Në anën tjetër të qytetit, Jackie po filmonte një PSA mbi vdekshmërinë e lindjes. Ajo ishte në karrigen e drejtorit dhe e dinte saktësisht se çfarë donte. Gjithçka që i nevojitej ishte një beretë dhe mega telefon. Heavenly luftoi për t’i vendosur linjat e saj të drejta. Simone pyeti veten pse ishte kaq e lehtë për Heavenly-n të fliste gjëra të kota para kamerës së saj për mediat sociale, por ajo po e kishte të vështirë këtu. Megjithatë, ai bëri një mbështjellje të mirë blooper. Pasi të gjithë praktikuan linjat e tyre, ata përfunduan xhirimet. Dhe kjo ishte një mbyllje për ekuipazhin e MTM!

Married To Medicine vazhdon të dielave në 9/8c në Bravo.