Marrëveshje ose pa marrëveshje, fituesja e ishullit Jordan Fowler në fitoren e saj 'Epic'

Klea

Marrëveshje ose pa marrëveshje, fituesja e ishullit Jordan Fowler në fitoren e saj 'Epic'

Sezoni i parë i Ishulli i marrëveshjes ose pa marrëveshje i ka ardhur fundi, me Jordan Fowler kurorëzoi, duke marrë 1.23 milionë dollarë nga Bankeri Howie Mandel. Ne u takuam me Jordanin pas finales së “Deal or No Deal Island” për të biseduar mbi udhëtimin e saj, treshen e fundit të të gjitha femrave dhe shtatzëninë e saj të sapo shpallur. Ja gjithçka që ajo kishte për të thënë…

Pritjet dhe strategjia e Marrëveshjes së Jordanit ose e No Deal Island

Daniel Falconer: Çfarë prisnit kur mbërritët për herë të parë për të luajtur Deal or No Deal Island, dhe sa nga kjo u zhvendos me kalimin e çdo raundi?

Jordan Fowler: Të konkurrosh në sezonin e parë të një shfaqjeje lojë konkurruese do të thotë se nuk ka asnjë libër lojërash ose karakter të saktë për të kopjuar. Ju duhet të tërhiqeni nga një sërë strategjish dhe mjetet tuaja personale bazuar në pikat tuaja të forta.

Pasi mësuam rregullat, strategjia ime ishte e dyfishtë: 1) Mos jini kurrë në dy vendet e fundit të një ekskursioni dhe 2) Mos jini kurrë objektivi numër 1 i askujt. E dija, për sa kohë që të dyja ishin të vërteta, do të arrija shumë larg dhe do të rivlerësoja që andej. Në këtë të fundit, më duhej vërtet të fokusohesha në ndërtimin e marrëdhënieve dhe besimit të mirëfilltë, kështu që nuk më dukej e dyshimtë kur do të rrija me një grup kundërshtar!

Daniel: Cila do të thoshit ju personalisht se ishte forca juaj më e madhe në këtë lojë dhe për ta arritur atë aq sa keni arritur?

Jordania: Njerëzit më besuan. Dhe unë iu afrova nga një vend i vërtetë. Duhet shumë disiplinë, vetëkontroll dhe vetëdije për të balancuar të gjitha marrëdhëniet dhe që njerëzit të mos mendojnë se jeni të rremë ose të pasinqertë. Dhe për të sqaruar – do të thoja unë lundruarjo i mbuluar [as some have suggested]. Unë i menaxhoja në mënyrë aktive këto marrëdhënie dhe për të qenë i sinqertë, ishte po aq rraskapitës shoqërore aq edhe fizikisht, edhe nëse mund të mos i kishit parë të gjitha në redaktim.

Një tre finale vetëm për femra dhe çfarë do të thotë të fitosh

Daniel: Si ishte ndjesia që jo vetëm bëheshe në treshen e fundit, por për çdo person që mbetet në këmbë për të qenë një konkurrente femër?

Jordania: Fuqizimi! Të kesh shumë gra, mosha të ndryshme, me forca të ndryshme – kjo vërtet tregon se kjo është loja e kujtdo. Të gjithë kanë një goditje për të bërë më të mirën përpara dhe për të qenë të suksesshëm.

Daniel: Çfarë do të thotë të fitosh sezonin e parë të Deal or No Deal Island?

Jordania: Absolutisht epike në çdo mënyrë. Shikimi i asaj finale ishte si të shikoje filmin më të mirë ndonjëherë – lajme të mira pas lajmeve të mira. Dhe sinqerisht, fitova shumë më tepër se para në këtë lojë.

Pas ekskursionit të parë, krejt me baltë, vrapuam në oqean kur arritëm për herë të parë në kamp. Mbaj mend që shikoja horizontin me perëndimin e diellit në sfond duke menduar: “Uau, unë jam shumë me fat.” Kjo ishte vetëm dita 1. Unë isha aq i nderuar sa ekipi i kastit dhe producentët panë diçka tek unë.

Rezultati specifik mënjanë, koha larg rutinës sime intensive, e rrethuar nga njerëz të rinj, në vendin më të qetë me shumë kohë për të menduar, më solli në hapësirën më të mirë fizike dhe mendore që kam pasur në jetën time.

Kur u futa në shfaqje, u rëndova nga grumbullimi i sfidave me të cilat po përballesha. Kush e dinte që do të largohesha duke u ndjerë më e lehtë dhe më e lumtur se kurrë me më shumë qartësi dhe bindje. Unë refuzoj ta lejoj veten të shkoj përsëri në atë vend dekurajimi.

Pikëpamja ime për jetën ka ndryshuar – jam i fokusuar te familja, aventura dhe gëzimi, të cilat kanë më shumë rëndësi. Pavarësisht pengesave që më vijnë, kam një ndjenjë të re të gjetur besimi dhe guximi. Asgjë nuk do të më grabisë këtë. (Nuk ka fjalë për fjalë).

E ardhmja e Deal ose No Deal Island

Fituesi i

Daniel: A keni ndonjë parashikim se si loja ose lojtarët mund të përshtaten kur Deal ose No Deal Island të kthehet për një sezon të dytë?

Jordania: Unë do të jem një fans i kësaj ekskluziviteti për jetën. Ata me të vërtetë kanë ndryshuar familjen time për brezat që do të vijnë, dhe mezi pres të brohoras njerëzit për Sezonin 2!

Mezi pres të shoh nëse është një përzierje e yjeve të realitetit apo e njerëzve të rinj… Me siguri do të shikoj dhe postoj mendimet e mia çdo javë.

Udhëtimi i Jordanisë me mëmësinë dhe shtatzëninë

Fituesi i Deal or No Deal Island, Jordan Fowler

Daniel: Sa e rëndësishme ishte për ju që të sillni historinë tuaj rreth mëmësisë dhe krijimit të një familje në shfaqje?

Jordania: Ka qenë emocionuese të shohësh NBC dhe shfaqjen të hedhin më shumë dritë mbi këtë temë jashtëzakonisht të rëndësishme. Ka kaq shumë gra që përballen me sfidat e fertilitetit dhe unë me të vërtetë besoj se komuniteti luan një rol të fuqishëm në fuqizimin e grave dhe partnerëve të tyre gjatë këtyre kohërave të vështira. Dëgjimi i historive të njerëzve të tjerë më bëri të ndihesha më pak i vetmuar. Pra, të qenit në gjendje ta bëni këtë për të tjerët ka nënkuptuar kaq shumë.

Derdhja e mesazheve mbështetëse nga gra të tjera që kanë përjetuar diçka të ngjashme ose duan të mësojnë disa nga këshillat e mia për menaxhimin e PCOS më kanë bërë kaq shpresëdhënëse dhe shpresoj që të ketë një ndikim të ngjashëm te të tjerët.

Daniel: Një urime të mëdha për shtatzëninë tuaj! Çfarë përditësimesh keni për të ndarë?

Jordania: Shume faleminderit! Ne jemi pak mbi hënë dhe ende ndihemi kaq tepër mirënjohës dhe me fat. Pasi përjeton humbjen, kjo e bën këtë foshnjë të duket shumë më tepër një mrekulli. Unë me të vërtetë dërgoj kaq shumë dashuri për ata që përballen me sfidat e tyre dhe shpresoj që fëmija i tyre (ylberi) të jetë në rrugë. Nuk po e zbulojmë gjininë, ndaj jemi të entuziazmuar të vazhdojmë të vijnë surprizat. Qëndroni të sintonizuar për më shumë përditësime!

Kjo intervistë është redaktuar për koncizitet dhe qartësi.

Deal ose No Deal Island ofrohet për t'u transmetuar në Peacock.