Marrëdhëniet më të shkurtra të kombit Bachelor

Klea

Marrëdhëniet më të shkurtra të kombit Bachelor

Bachelor ekskluziviteti ka prodhuar dhjetëra marrëdhënie gjatë gjithë viteve, megjithëse shumë prej tyre për fat të keq nuk zgjatën. Ndërsa disa nga këto marrëdhënie të dënuara vazhduan me vite, të tjera zgjatën vetëm disa muaj. Këto gjashtë lidhje janë më të shkurtrat që ka parë ndonjëherë Kombi Bachelor. Bëhuni gati, ka një model këtu!

Jordan Kimball dhe Jenna Cooper

Jordan Kimball dhe Jenna Cooper u fejuan gjatë finales së sezonit 5 të Bachelor in Paradise. Ndërsa dukej se ish-çifti do të kishte një fund përrallor për historinë e tyre të dashurisë Paradise, ajo që ndodhi më pas ishte gjithçka tjetër veç kësaj.

Vetëm një ditë pas transmetimit të finales, u shfaqën mesazhe të rreme që pretendonin se Jenna po flirte me një burrë tjetër. Në fund të fundit nuk ishte kështu, por mjaftoi që lidhja e tyre të merrte fund pas vetëm një dite në sy të publikut. Fatkeqësisht, ky duket të jetë një mallkim i lidhur zakonisht me BIP. Më shumë për këtë në një sekondë!

Peter Weber dhe Madison Prewett

Peter Weber ra shumë për Madison Prewett gjatë sezonit 24 të Bachelor, megjithëse udhëtimi i tyre ishte i ndërlikuar. Pasi mësoi se Peter kishte qenë intim gjatë suitave fantazi, Madison përfundimisht vendosi të vetë-eliminohej. Në këtë pikë, Hannah Ann Sluss ishte e vetmja grua e mbetur dhe Peter i propozoi asaj. Më vonë, megjithatë, ai vendosi se ende e donte Madison dhe u nda me Hannah Ann.

Gjatë After The Final Rose, u zbulua se Peter kontaktoi Madison pas ndarjes së tij nga Hannah Ann. Në fund të fundit, të dy u ringjallën dhe vendosën t'i japin një përpjekje tjetër marrëdhënies së tyre. Të nesërmen, megjithatë, ata njoftuan se pasi diskutuan më tej gjërat, ata nuk mendonin se gjërat do të funksiononin. Kjo lidhje është një tjetër që u rrëzua pas vetëm një dite në publik, a është një mallkim i Kombit Bachelor?

Gerry Turner dhe Theresa Nist

Ndërsa Gerry Turner dhe Theresa Nist qëndruan më gjatë nga kushdo në këtë listë, rrethanat e ndarjes së tyre u dhanë atyre një vend në të. Gerry dhe Theresa u fejuan gjatë finales së The Golden Bachelor, pasi u dashuruan marrëzisht. Dyshja ishin aq të apasionuar pas njëri-tjetrit, saqë vendosën të martoheshin menjëherë. Në janar 2024, Bachelor Nation u mblodhën për martesën e tyre historike të Artë.

Megjithatë, vetëm tre muaj pasi u martuan, Gerry dhe Theresa njoftuan se kishin vendosur të divorcoheshin. Ndërsa lidhja e tyre zgjati dukshëm disa muaj para martesës, kjo ishte padyshim martesa më e shkurtër që Bachelor Nation ka parë ndonjëherë. Kjo ndarje erdhi si një tronditje, pasi teleshikuesit kishin shpresa të mëdha për këtë çift.

Aven Jones dhe Kylee Russell

E mbani mend kur thashë që Kombi Bachelor mund të ketë një mallkim? Padyshim që kishte diçka në ajër gjatë sezonit 9 të BIP, pasi kjo ndodhi me të tre çiftet e fundit. Ndarja më tronditëse e sezonit ndodhi mes Aven Jones dhe Kylee Russell. Aven dhe Kylee dukeshin si ndeshja perfekte në fillim, pasi ata ishin një nga çiftet më solide gjatë gjithë sezonit.

Në fund të sezonit 9, Aven dhe Kylee u larguan si çift pasi Aven nuk ishte gati të fejohej. Pasi nisën me vështirësi marrëdhënien e tyre pas transmetimit të finales, Kylee mori mesazhe të shumta që e informonin atë për tradhtinë e Aven. Kjo përfundimisht bëri që ish-çifti të ndahej, sërish vetëm dy ditë pasi doli në publik.

Aaron Bryant dhe Eliza Isichei

Aaron Bryant dhe Eliza Isichei ishin një tjetër çift që ranë viktimë e mallkimit të sezonit 9 të BIP. Ish-çifti kishte një lidhje të fortë gjatë gjithë sezonit dhe madje u fejuan gjatë finales. Aaron dhe Eliza ndanë pak kohë mes xhirimeve dhe transmetimit të fundit, pasi edhe ata njoftuan ndarjen e tyre menjëherë pas përfundimit të sezonit. Ndryshe nga Aven dhe Kylee, Aaron dhe Eliza deklaruan se u ndanë miqësisht.

Kat Izzo dhe John Henry Spurlock

Çifti i fundit i dështuar që erdhi nga sezoni 9 i BIP ishte Kat Izzo dhe John Henry Spurlock. Kjo ishte një ndeshje befasuese, pasi Kat dhe John Henry eksploruan disa marrëdhënie të tjera në plazh përpara se të bashkoheshin. Ishte një tronditje kur ata u fejuan, pasi nuk kishin qenë bashkë sa dy çiftet e tjera. Edhe një herë, vetëm disa ditë pas transmetimit të finales, Kat dhe John Henry njoftuan se kishin vendosur reciprokisht të ndaheshin.