Marrëdhëniet e vërteta shtëpiake që ishin të dënuara që në fillim

Klea

Marrëdhëniet e vërteta shtëpiake që ishin të dënuara që në fillim

Disa Amvise të vërteta divorcet dhe ndarjet janë tronditëse – të tjerat, aq më pak. Qoftë për shkak të reputacionit ekzistues, sjelljes së çuditshme në kamerë apo thjesht dridhjeve të këqija, ka një sërë partnerësh që shikuesit e Bravo nuk i kanë pëlqyer që në fillim. E vetmja gjë tronditëse në lidhje me këto ndarje ishte se zgjatën kaq shumë. Ne po shikojmë prapa në romancat e këqija të Real Housewives më të pamohueshme.

Luann De Lesseps dhe Tom D’Agostino

(Foto nga Bruce Glikas/FilmMagic)

Bëhet fjalë për Tomin. Luann de Lesseps dukej se e dinte se çfarë do të thoshte Bethenny Frankel gjatë atij udhëtimi famëkeq të Real Housewives të Nju Jorkut. Dhe frika e saj më e keqe u bë e vërtetë kur Bethenny kishte foto të Tom D’Agostinos duke u shoqëruar me një grua tjetër në The Regency. Foto që mund t’i jenë dërguar ose jo nga ish-avokati i Trump, Michael Cohen.

Tom tashmë kishte një reputacion si një gruaje dhe më parë ishte i lidhur me disa nga yjet e Luann. Duke marrë parasysh se martesa e saj e parë përfundoi për shkak të tradhtisë, playboy nuk dukej kurrë si një zgjedhje e shkëlqyer për konteshën.

Për disa arsye, ata në fakt e kaluan martesën. Tom vazhdoi të poshtërojë Luann, duke flirtuar me ish-in e tij në kamera. Martesa nuk zgjati as një vit. Divorci i dytë i Luanës thuajse e theu atë, por ajo e tërhoqi veten më mirë se kurrë. Për vitet e fundit, Luann ka jetuar jetën e saj më të mirë beqare, siç tregohet në serialin Luann dhe Sonja: Mirësevini në Crappie Lake.

Ashley dhe Michael Darby

Ashley Darby Michael Darby
[Photo Credit: Charles Sykes/Bravo]

Ashley Darby ishte vetëm njëzet e ca vjeç kur u shfaq për herë të parë në Real Housewives of Potomac. Burri i saj, i cili ishte shefi i saj kur u takuan, ishte tashmë në të pesëdhjetat. Sikur të mos mjaftonin diferenca e moshës 29-vjeçare dhe dinamika e anuar e fuqisë, Michael Darby u vendos shpejt si një nga bashkëshortët më të këqij të të gjitha kohërave të Real Housewives.

Në sezonin 2, Ashley dhe Michael hynë në biznes duke hapur një restorant së bashku, dhe ishte një fatkeqësi e tillë që ata u ndanë për pak kohë. Kur u rikthyen bashkë, Michael i kërkoi mizorisht Ashley-t të ndalonte mbështetjen financiare të nënës së saj. Ajo e tradhtonte vazhdimisht dhe dukej se kënaqej duke e poshtëruar publikisht. Dhe, më e keqja, ai u akuzua për sulm seksual ndaj një operatori të kamerës RHOP.

Ashtu si Candiace Dillard Bassett, shikuesit u gëzuan kur Ashley më në fund kërkoi divorc. Tani ish-të përpiqen të kuptojnë se si të bashkë-prindërojnë dy djemtë e tyre të vegjël. Por Michael duket të jetë gjithashtu një ish-burrë shumë i tmerrshëm. Ashley zbuloi në sezonin 7 se Michael iu nënshtrua një vazektomi për ta ndaluar atë që ta “marrë në kurth” duke mbetur përsëri shtatzënë.

Vicki Gunvalson & Brooks Ayers

(Foto nga: Vivian Zink/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Ndërsa askush nuk mund të parashikonte skemën e rreme të kancerit, ishte shumë e qartë që në fillim se Vicki Gunvalson dhe Brooks Ayers nuk do të zgjasin. Ndoshta ata ishin po aq të pamoralshëm, por është e qartë se një marrëdhënie e tillë nuk ndërtohet mbi besimin. Për të mos përmendur që Vicki nuk ka një histori të shkëlqyer të marrëdhënieve duke e mbajtur tankin e saj të dashurisë plot.

Meghan King dhe Jim Edmonds

Meghan Edmonds Jim Edmonds Amvise të vërteta të Orange County RHOC

Kur Meghan King ekspozoi hallin e Vickit dhe Brooks, bashkë-yjet e Real Housewives të Orange County ishin të dy në marrëdhënie mjaft toksike.

Ashtu si Ashley dhe Michael Darby, hendeku i moshës midis Meghan dhe Jim Edmonds ishte numri një i flamurit të kuq. Sigurisht që nuk ndihmoi që Meghan ishte gruaja e tij e tretë (ai tani është në martesën e tij të katërt). Hera e tretë nuk ishte sharmi, dhe marrëdhënia mes Meghan dhe Jim është përkeqësuar disi që nga divorci i tyre.

Të dy janë vazhdimisht duke qëlluar kundër njëri-tjetrit në shtyp, duke dëshmuar se në fillim nuk duhej të martoheshin. Meghan gjithashtu ka grindje me gruan e katërt të Jim, Kortnie O’Connor. Ndjehemi për fëmijët, të cilët janë kapur në mes të zënkave dhe akuzave publike të prindërve të tyre.

Martesa e dytë shumë e shkurtër e Meghan me Cuffe Biden Owens nuk ishte gjithashtu hapi më i zgjuar.

Kenia Moore dhe Marc Daly

(Foto nga Paras Griffin/Getty Images)

Tifozët e RHOA kërkuan që Kenya Moore të ishte i lumtur, por Marc Daly ishte një lajm i keq që në fillim. Ylli i Real Housewives of Atlanta aq shumë dëshironte të ishte i dashuruar dhe të kishte një familje, sa dukej se ajo la mënjanë flamujt e tij të shumtë të kuq. Të paktën marrëdhënia i dha Kenisë, një prej nënave tona të preferuara të Real Housewives, vajzën e saj Brooklyn Daly. Por mes divorcit të tyre jashtëzakonisht të zgjatur, Kenia ka pohuar se Marc nuk është një baba shumë i përfshirë.

Gizelle dhe Jamal Bryant

Gizelle Bryant
[Photo Credit: Charles Sykes/Bravo]

Ndoshta gjërat ishin ndryshe në ditët e para të martesës së Gizelle Bryant. Por reputacioni i Jamal Bryant sugjeron të kundërtën. Të gjithë ishin kundër bashkimit të ish-ve, duke përfshirë tre vajzat e tyre Grace, Angel dhe Adore. Dhe, në një nga shumë momentet e nxehta të mikrofonit të Real Housewives, babai i Gizelle, Curtis Graves, u dëgjua duke zhurmuar për tradhtitë e shumta dhe fëmijët e dashurisë së Jamal. Edhe Karen Huger, armikeja më e ashpër e Gizelle-s, e dinte se ajo meritonte më mirë.

Bethenny Frankel dhe Jason Hoppy

(Foto nga Andrei Jackamets/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty Images)

Ndoshta nuk ishte menjëherë e qartë në RHONY, por kushdo që shikonte Bethenny Getting Married mund të thoshte se Jason Hoppy nuk ishte ai. Të dy nuk kishin asgjë të përbashkët, ndërveprimet e Bethenny-t me prindërit e tij ishin një katastrofë dhe Jason-it i vinte flamujt e kuq. Megjithatë, kush mund ta kishte parashikuar se divorci do të bëhej po aq i shëmtuar sa ndodhi? Kenia mund të pretendojë se ka divorcin më të gjatë në botë, por Bethenny ndoshta ka rrahjen e saj.