Marrëdhëniet e kombit bachelor që i kanë shqetësuar fansat

Klea

Marrëdhëniet e kombit bachelor që i kanë shqetësuar fansat

Askush nuk tha se do të ishte e lehtë të takosh dashurinë tënde të vërtetë ndërsa lufton me konkurrentët e tjerë për vëmendjen e tyre. Por kjo është pikërisht premisa e The Bachelor ekskluzivitet. Shumicën e kohës, marrëdhëniet reale formohen në shfaqje. Megjithatë, është e rrallë që ato të zgjasin. Kombi Bachelor Ndarjet nuk janë aspak të rralla, megjithëse disa çifte e mbajnë statusin e tyre të marrëdhënies një mister. Megjithatë, kjo nuk i pengon fansat të spekulojnë.

Ish-udhëheqësi i The Bachelorette, Rachel Lindsay dhe bashkëshorti i saj, Bryan Abasolo, ishin një çift i tillë që fansat gjithmonë e pyesnin. Edhe pse Rachel dhe Bryan ishin së bashku për pesë vjet, fansat kishin dyshimet e tyre. Ka pasur spekulime të vazhdueshme nëse të dy do të ndaheshin. Dyshja jetuan jetë çuditërisht të ndara, por për vite me radhë pohuan se marrëdhënia e tyre e pazakontë ishte e fortë.

Megjithatë, Bryan e nisi vitin 2024 duke paraqitur kërkesën për divorc nga Rachel. Duket se në këtë situatë dyshimet e fansave ishin të sakta. Por Rachel dhe Bryan nuk janë të vetmet çifte të Kombit Bachelor që fansat mendojnë se janë në flluskë. Këto janë marrëdhëniet e Kombit Bachelor që fansat mendojnë se mund të shkatërrohen.

Matt James dhe Rachael Kirkconnell

Matt James dhe Rachael Kirkconnell kanë kaluar tashmë kaq shumë, kështu që nuk është për t’u habitur që ata duhet të mbrohen kundër thashethemeve për ndarje. Dyshja gjetën dashuri gjatë sezonit 25, por u ndanë menjëherë pas kësaj për shkak të një polemike racizmi të përqendruar rreth Rachael. Megjithatë, të dy më vonë i rregulluan gjërat dhe që atëherë janë bashkë. Vetëm tre javë më parë, ata u transferuan në shtëpinë e tyre të re në Jupiter, Florida. Pra, çfarë ka shqetësuar Kombi Bachelor për ta?

Që nga largimi nga emisioni ABC, dyshja kanë qenë të shkëlqyera në mbajtjen e ndjekësve të përditësuar për jetën e tyre falë llogarive të tyre në mediat sociale. Këto postime kanë përfshirë foto të shumta udhëtimi, datat e dasmës së njëri-tjetrit dhe shokët e stërvitjes.

Por për disa javë, rrjetet e tyre përkatëse u errësuan. Asnjë foto e tyre së bashku nuk u postua dhe kishte shumë selfie me shkëlqim. Fansat e morën këtë si shenjë të një ndarjeje. Rezulton se muaji qershor ka pasur shumë konflikte orari, por Matt dhe Rachael duket se janë kthyer në të njëjtën faqe tani.

Pieper James dhe Brendan Morais

Të dy Pieper James dhe Brendan Morais lanë bukë në lidhje me statusin e marrëdhënies së tyre. Çifti u njohën gjatë sezonit të 7-të të Bachelor in Paradise dhe ishin të pandarë. Dyshja në fakt filluan të njiheshin me njëri-tjetrin përpara se t’i bashkoheshin shfaqjes, dhe fansat shpesh i zgjodhën pasi Pieper pranoi se ajo iu bashkua shfaqjes vetëm për të ndjekur Brendan.

Të dy yjet e realitetit vendosën të largohen nga spektakli dhe të fillojnë lidhjen e tyre në botën reale. Megjithatë, ndjekësit u shqetësuan menjëherë pasi të dy ndanë se po punonin për problemet e tyre. E dhëna e parë kryesore ishte kur Brendan zgjodhi të largohej nga Nju Jorku për në Los Anxhelos, ndërsa Pieper qëndroi në Big Apple. Distanca e gjatë është mjaft e vështirë, por më pas shtoni të qenit yje të realitetit televiziv dhe keni një recetë për katastrofën.

Në tetor 2023, Pieper konfirmoi pak a shumë se marrëdhënia e tyre kishte mbaruar përmes TikTok me një emoji që shkrihej në fytyrë. Duket se fansat kishin të drejtë të shqetësoheshin.

Ryan dhe Trista Sutter

Për më shumë se 20 vjet, Ryan dhe Trista Sutter kanë qenë idhuj të Bachelor Nation. Çifti ka pasur shumë ulje-ngritje në marrëdhënien e tyre, duke përfshirë një sëmundje misterioze dhe ngritjen e një familjeje. Kështu, kur u shfaq një email anonim në lidhje me një çift të martuar prej kohësh Bachelor Nation, fansat ishin në panik. Thashethemet treguan se ky çift i veçantë pa emër ishte divorcuar tashmë, por ende nuk e kishte bërë publik lajmin. Sipas burimit, ndarja ishte miqësore.

Megjithatë, nuk mendoj se fansat duhet të shqetësohen për Trista dhe Ryan, të cilët së fundmi festuan 20 vjetorin e tyre.

Blake Horstmann dhe Giannina Gibelli

Të dy Blake Horstmann dhe Giannina Gibelli janë të dy yje të realitetit televiziv, megjithëse jo nga e njëjta ekskluzivitet. Ndërsa Blake është shfaqur shumë herë në Bachelor Nation, Giannina është më e njohur për shkak të thyerjes së zemrës së saj në Love is Blind. Përfundimisht, Blake dhe Giannina u takuan gjatë xhirimit të All Star Shore të MTV dhe shpejt ranë në dashuri.

Por tani, edhe pse tani ata janë në pritje të fëmijës së tyre të parë, Blake-t iu desh të dilte në rrjetet sociale për të sqaruar pyetjet në lidhje me thashethemet e mashtrimit. Duket se trollët gjetën llogarinë e tij të aktivizuar të aplikacionit të takimeve Raya, të cilën Blake pretendoi se e kishte harruar. Fansat vunë në dukje se të qenit një anëtar aktiv i Raya kushton rreth 10-20 dollarë në muaj. Pra, ose Blake ka harruar të kontrollojë deklaratat e kartës së tij të kreditit (plotësisht e mundur) ose ai është ende aktiv në aplikacion. Për hir të Giannina-s, shpresojmë që Blake të jetë thjesht dikush që nuk i mban një sy me vëmendje financat e tij.