Marrëdhënia e Kyle dhe Mauricio është bërë e pakëndshme

Klea

Marrëdhënia e Kyle dhe Mauricio është bërë e pakëndshme

Unë do të them atë. Jam i trishtuar kur shoh një martesë 27-vjeçare të rrëzuar. Kyle Richards dhe Mauricio Umansky kanë qenë çifti kryesor në Amvise të vërteta të Beverly Hills që nga dita e parë. Më shpesh sesa jo, ata ishin çifti që aspironte. Kyle dhe Mau kishin një ndjenjë respekti për njëri-tjetrin që kishte humbur rrugën e tij. Që kur ata njoftuan ndarjen e tyre më 3 korrik, gjithçka është bërë e çuditshme mes tyre, duke na lënë ne shikuesve shumë siklet.

Mau është në një krizë të moshës së mesme

Që kur i rrëshqiti unaza e martesës nga gishti, Mauricio është bërë sikur po kalon një krizë të moshës së mesme. Fansat e kanë parë atë pa këmishë në Aspen, duke kërcyer me një grua shumë më të re, duke ecur në LA dhe duke përqafuar anën e tij flirtuese. Sinqerisht, është bruto. E kuptoj, nëse është beqar, i lejohet t’i bëjë të gjitha këto, por a është beqar? Ka diçka te Mau që thjesht nuk po më rezonon më.

Ndjej sikur ai u kthye nga një burrë i ëmbël dhe i çuditshëm, i cili dukej mbështetës në një djalë të dëshpëruar që kur nisi shfaqjen e tij realiste në Netflix. Midis qëndrimit të tij në Dancing With The Stars dhe postimeve të tij të vazhdueshme rreth The Agency, diçka thjesht ndihet shumë e bezdisshme. Për një kohë, Mauricio ka pasur një sjellje që ka bërtitur, “Unë e tradhtoj gruan time”, por të gjithë e pëlqejnë atë. Unë mendoj se Kyle duhej të bënte shumë justifikime për të dhe përfundimisht u lodh nga puna e pafund.

Kyle po heq dorë

Kohët e fundit, Kyle foli me ET se burri i saj ishte në gjendje të takohej lirshëm me njerëz të tjerë ndërsa ata zbulojnë martesën e tyre. Thjesht mendimi im, por nëse po e lejoni bashkëshortin tuaj të shkojë në takime, nuk mund ta imagjinoj që t’i kushtoni më keq marrëdhënies. Sipas Kyle, ata të dy janë “të lirë të bëjnë atë që duam”. Po, nëse kjo nuk bërtet me letrat e divorcit, nuk e di se çfarë do të ndodhë.

Çështja Morgan Wade

Edhe pse në të njëjtën intervistë, Kyle mohoi edhe një herë çdo lidhje romantike me Morgan Wade, duke thënë: “Ajo luan një rol shumë të rëndësishëm në jetën time, si dhe shumë miq të mi. Të gjithë janë kaq të fokusuar te Morgan. Unë kam parë miqtë e mi të tjerë duke u modifikuar nga fotot; ato thjesht janë prerë jashtë, janë hedhur anash.”

Në një kthesë befasuese, Kyle tregoi se ata janë parë shpesh së bashku sepse Kyle është, në fakt, një producent në dokumentarin që po bëhet për të. Megjithatë, Kyle nuk po largohet aq lehtë. Pa dyshim, aktorja e Halloween ka luajtur në thashethemet për të dhe këngëtarin e country.

Sezoni më i ri i Real Housewives of Beverly Hills ka shfaqur shikime të bukura, mbajtje dore dhe tatuazhe të ngjashme. Pra, që Kyle të pretendojë se është e drejtë, disa marrëdhënie biznesi janë super fyese për shikuesit. Për më tepër, duket sikur Kyle dhe Morgan në të vërtetë kanë një marrëdhënie sponsorizuese pasi Kyle ka hequr dorë nga pirja. Por nuk do të ishte e drejtë të thuash thjesht se Mau është larguar. Edhe nëse Kyle nuk kishte një lidhje fizike, besoj se ajo kishte shumë një lidhje emocionale.

Ata padyshim thjesht nuk e pëlqejnë njëri-tjetrin

Çështja numër një e çuditshme që po ndodh midis Kyle dhe Mauricio është fakti i thjeshtë se ata nuk janë më të interesuar për njëri-tjetrin. Në vend që të angazhohen për divorc, të dy po kërcejnë rreth temës. Secili e di se si të luajë lojën e realitetit televiziv pasi çdo lëvizje ka të bëjë me një pamje të marrëdhënieve me publikun. Personalisht, e urrej këtë. Unë do ta respektoja më shumë dyshen nëse ata thjesht do të ishin të pastër dhe do të pranonin se martesa e tyre kishte marrë fund.

Nuk na takon ne ta gjykojmë nëse Kyle po flirton apo jo me seksualitetin e saj, por mendoj se kjo e pengoi lidhjen e saj me bashkëshortin. Në një moment, nëse donin të shpëtonin martesën, duhej të gjenin kohë për njëri-tjetrin për të shëruar problemet e tyre, por nuk e bënë. Ata tani e zmbrapsin njëri-tjetrin, pavarësisht nëse është Kyle që po kalon pa këmishë të Mau-së ose agjenti i pasurive të paluajtshme më në fund është ngopur me dramën familjare të Kyle. Gjithçka që di është se tani kam nevojë që ata të dy thjesht të shkojnë në rrugët e tyre të ndara, sepse kam tejkaluar titujt e tyre të denjë për mungesë dashurie.