Margot flet pas skenave të sjelljes së pahijshme seksuale të Below Deck Down Under

Klea

Margot flet pas skenave të sjelljes së pahijshme seksuale të Below Deck Down Under

Paralajmërim për shkaktimin: Të mbijetuarit e SA duhet të jenë të kujdesshëm për të lexuar këtë përmbledhje, e cila përfshin përshkrime të skenave që mund të jenë nxitëse për ata që kanë përvoja të përbashkëta.

Margot Sisson ka folur pas transmetimit të dy Poshtë Deck Down Under episode, në të cilat një anëtar i ekuipazhit u ndërpre menjëherë për t’u ngjitur në shtratin e saj, ndërsa ajo ishte duke fjetur, pa pëlqimin. Bosuni, të cilin po zgjedhim të mos e përmendim në këtë artikull, ishte krejtësisht nudo kur e bëri këtë. Margot shkoi në tregimet e saj në Instagram për të postuar mendimet, ndjenjat dhe emocionet e saj pas transmetimit. Në vend që të japim komentin tonë të zakonshëm, ne do të përcjellim deklaratën e plotë të Margot më poshtë.

Margot bën deklaratën e saj

“Do të doja të filloja duke i thënë një falënderim të madh @Aesha_Jean (Aesha Scott) dhe të shpreh dashurinë që kam për të. Mënyra se si ajo e kuptoi cenueshmërinë e situatës në të cilën ndodhesha dhe ndërhyrja e saj e guximshme në emrin tim ishte heroike dhe kaq e admirueshme. Falënderoj universin për të çdo ditë, si dhe producentët që u futën shpejt.

“Dua të falënderoj gjithashtu Jason (kapiten Jason Chambers), për reagimin e tij të menjëhershëm ndaj situatës, duke mos lënë vend për asnjë BS. Fatkeqësisht, ka shumë kapitenë që do të zgjidhnin të fshinin diçka të tillë nën qilim, jam mirënjohës që Jason nuk është një prej tyre. Faleminderit që më keni bërë vazhdimisht të ndihem i sigurt dhe i mbështetur. Do të doja që çdo kapiten të ishte njësoj si ju. Duke ju dërguar kaq shumë dashuri tani [heart emoji].”

“Më duhet gjithashtu të thërras dashurinë dhe vlerësimin tim për @ChefTzarina (Tzarina Mace-Ralph) që më ndihmoi kur u ndjeva kaq e dobët dhe e pambrojtur, është e vërtetë, “Gratë duhet të jenë në gjendje të [be] nxirren të dehur nëse duan. Ne duhet të jemi në gjendje të qëndrojmë në një dhomë të zhveshur dhe të mos kemi askënd që të na bëjë asgjë.” Ishte vërtet magjepsëse për mua dhe jam e sigurt se u godit në shtëpi për shumë gra të cilat gjithashtu kanë ndier turp dhe disi të fajësohen për përvojat e tyre. Faleminderit që më mbajtët, më mbështetët dhe më ushqeni xhaketa dhe supë pule me kaq shumë dashuri. Jam me fat që të kam në jetën time dhe je bërë një model i tillë për mua. Te dua shume.”

Faleminderit @Harry_Van_Vliet (Harry Van Vliet) që vazhdoni të jeni perfekt. Më pëlqen të shikoj të gjitha ndërveprimet tona, ti më bën të buzëqesh çdo ditë dhe je një person i jashtëzakonshëm në çdo mënyrë të mundshme. Ju e meritoni botën [heart emoji].”

“E fundit, por sigurisht jo më pak e rëndësishme, faleminderit @AdamVK__ (Adam Lukasiewicz). Deri më tani BD nuk ka transmetuar asnjë ndërveprim mes nesh, por ai ishte një pjesë kaq e rëndësishme e jetës sime në varkë. Pasi L*ke u pushua nga puna, Adami erdhi menjëherë tek unë dhe tha nëse ai e dinte se çfarë po ndodhte, do të kishte bërë gjithçka dhe gjithçka për të më mbrojtur. Ai tha se unë isha si një motër për të dhe ishte kaq e ëmbël dhe me të vërtetë e adhuroj aq shumë. Është kaq zhgënjyese që ana e tij e butë nuk po shfaqet mjaftueshëm në emision dhe nuk po e shihni Adamin që të gjithë e njohim dhe e duam. Isha plotësisht i pavëmendshëm për atë që po ndodhte mes tij dhe Laurës dhe do të doja të kthehesha dhe të isha më shumë pranë tij. Asnjëri prej nesh nuk e meritonte këtë. Të dua Adam!”

“Dua të them FALEMINDERIT për të gjitha mesazhet e bukura që vijnë nga shikuesit. Çdo mesazh me të vërtetë po më ndriçon ditën dhe po më ngroh zemrën. Ju premtoj se do t’i lexoj secilën prej tyre dhe e vlerësoj çdo person që ka marrë kohë për të kontaktuar. Jam shumë mirënjohëse që jam në shtëpi me miqtë dhe familjen tani dhe kam kaq shumë dashuri dhe mbështetje rreth meje, por mesazhet e tua kanë rëndësi edhe për mua.”

“Për të gjitha gratë që janë prekur nga sulmet seksuale në çfarëdo mënyre, forme apo forme, zemra ime thyhet për ju. Ju lutemi ta dini se nuk jeni vetëm dhe faji nuk ju takon mbi supet tuaja.

“Unë e kuptoj që ky episod ishte thellësisht nxitës dhe tepër i vështirë për t’u parë nga shumë njerëz. Megjithatë, besoj se ishte jetike të tregohej sepse kjo çështje është shumë reale dhe shumë e shpeshtë. Autorët shpesh i shpëtojnë përgjegjësisë dhe kjo nuk është në rregull. Unë kam qenë me fat që kam ndërhyrë Aesha dhe producentët, por jam shumë e vetëdijshme që shumë gra nuk kanë pasur dhe nuk do të kenë aq fat dhe kjo më bën të ndihem i sëmurë në stomak.”

“Nëse keni përjetuar ndonjëherë diçka të tillë, nuk duhet të përballeni me tallje, turp ose të minimizoni përvojën tuaj. Sikur të zgjohesha nga një varkë plot me njerëz që kishin të njëjtat ndjenja si Laura, do të kisha vazhduar të mendoja se ishte faji im, se e meritoja dhe ajo që ndodhi ishte në rregull. Nuk do të kishte asnjë pasojë, nuk do të kishte përgjegjësi dhe e njëjta gjë ose më keq mund t’i kishte ndodhur përsëri dhe përsëri dikujt tjetër. Më thyhet zemra kur e di se kjo u ka ndodhur shumë prej jush që e lexoni këtë. Emocionet tuaja janë të vlefshme, askush nuk lejohet t’ju fajësojë, dhe ju nuk mund të fajësoni veten. Trupi juaj është trupi juaj, hapësira juaj është hapësira juaj, shtrati juaj është shtrati juaj dhe askush nuk lejohet të hyjë në atë flluskë pa pëlqimin.”

“Së fundi, mendoj se është kaq e rëndësishme për mua të përmend se kam bërë SHUMË punë me veten që nga xhirimet dhe marrëdhënia ime me alkoolin është pothuajse inekzistente tani. Kur shoh shfaqjen tani, është sikur po shikoj dikë tjetër, një i panjohur. Qëndroni me mua për pjesën tjetër të sezonit dhe dijeni se jam rritur kaq shumë që atëherë dhe jam shumë krenare për atë që jam sot.”

“Nëse keni të bëni me çështje që lidhen me sulmin seksual ose alkoolin, ju lutemi mbani mend se nuk jeni kurrë vetëm, ndihma është atje dhe ka dikush që do të dëgjojë.”

Jo do të thotë jo. Çdo herë të vetme. Linjat telefonike kombëtare mund të ndihmojnë në lidhjen e viktimave, të mbijetuarve dhe rrjetet e tyre mbështetëse të lidhen me burimet lokale. Për më shumë informacion dhe burime, mund të vizitoni: https://victimconnect.org/resources/national-hotlines/