Larsa Pippen

Klea

Marcus Jordan HEQET Nga Larsa Pippen … MERRNI DETAJE!!

Marcus Jordan HEQET Nga Larsa Pippen … MERRNI DETAJE!!

Pas më shumë se një viti lidhjeje, Larsa Pippen dhe i dashuri i saj Marcus Jordan i dhanë fund lidhjes së tyre.

Një i brendshëm i ka zbuluar Us Weekly të hënën, më 12 shkurt, që çifti, Larsa49, dhe Markus33-vjeçari kanë vendosur të ndahen. Ky njoftim erdhi menjëherë pas Amvise të vërteta të Majamit ylli nxiti thashethemet për një ndarje duke fshirë të gjitha fotografitë me Markus nga llogaria e saj në Instagram. Ndjekësit e vëmendshëm e kuptuan shpejt faktin se Markus dhe Larsa kishin pushuar së ndjekuri njëri-tjetrin në rrjetet sociale.

Larsa Pippen

LIDHUR: Larsa Pippen ndihet “e traumatizuar” pasi Michael Jordan prishi marrëdhënien e saj me djalin e tij Marcus

Të dielën e Super Bowl, më 11 shkurt, Larsa i shtoi spekulimet duke shpërndarë një sondazh në Instagram Story duke pyetur: “A duhet që miqtë tuaj të anulojnë ish-in tuaj?” Ndërkohë, Markus e kaloi ditën me të atin, legjendën e NBA-së, Michael Jordan, duke vënë në pah më tej distancën mes ish-çiftit.

Larsa Pippen

Marrëdhënia mes çiftit filloi në shtator të vitit 2022, pas shikimeve të tyre duke u shfaqur intime në Catch Steak në New York City.

Media Take Out pati një bisedë me një producent nga e Larsës seriale të njohura, Amvisat e vërteta të Majamit, i cili ndau disa informacione të brendshme. Producenti zbuloi se ishte Larsa ajo që mori vendimin për t’i dhënë fund lidhjes.

“Larsa ka nevojë për një njeri që është pak më i pjekur dhe financiarisht më i qëndrueshëm. Marcus ishte argëtues, por Larsa po kërkon dikë me të cilin mund të ndërtojë një jetë.” Producenti shpjegoi.

Markus duket se po lufton ndjeshëm me ndarjen. Markus ka unfollowed Larsa në rrjetet sociale, dhe ai ka kërkuar gjithnjë e më shumë shoqërinë e babait të tij gjatë kësaj periudhe sfiduese.

Larsa Pippen Larsa Pippen

Ndërkohë, Larsa po e trazon edhe tenxheren lidhur me ndarjen. Ajo ka hyrë në Instagram për t’u shprehur se preferon që miqtë e saj t’i ndërpresin lidhjet Markusduke e ndarë hapur qëndrimin e saj.

Larsa Pippen

Larsa Pippen

Në fillim të lidhjes së tyre, dyshja ishin parë gjithnjë e më shumë bashkë, por synonin të ruanin një profil të ulët për shkak të tensionit ekzistues mes ish-bashkëshortit të saj. Scottie Pippendhe Marcus’ babai, Michael Jordan, 60 vjeç. Mosmarrëveshja midis ish-lojtarëve të Chicago Bulls u pranua publikisht pas kujtimeve të Scottie të vitit 2021, “Unguarded”, ku ai kritikoi dokumentarët e vitit 2020 “The Last Dance” për lavdërim të tepruar. Michael Jordan duke neglizhuar në dukje njohjen adekuate të kontributit të tij dhe të shokëve të tij të skuadrës.

Larsa Pippen

Pavarësisht kompleksiteteve që rrethojnë lidhjen e tyre, marrëdhënia ndërmjet Larsa dhe Markus evoluoi nga një miqësi platonike në një lidhje më intime. Në janar 2023, një person i brendshëm ndau me ne se ata kishin mbajtur një miqësi për disa vite. Larsa ndihej jashtëzakonisht i qetë me Markus dhe vazhdimisht e konsideronte atë si një partner të jashtëzakonshëm për këdo, duke theksuar thellësinë e lidhjes së tyre.

Larsa Pippen

Në qershor 2023, Markus na shprehu vlerësimin e tij për sa mirë e Larsës fëmijë – Scotty Jr., 22, Preston, 21, Justin, 18 dhe Sophia, 15, të cilën e ndan me 57-vjeçaren Scottie – e mirëpriti. Megjithatë, në një zbulim muajin pasardhës, Michael Jordan pranoi mosmiratimin e tij për marrëdhënien e djalit të tij me Larsa.

Larsa Pippen

Markus më vonë shpjegoi në një episod të podcast-it të tyre “Separation Anxiety” se mosmiratimi i babait të tij ishte bërë me shaka. Megjithatë, Larsa nuk e pa humorin në vërejtje, duke thënë: “Nuk e mendoja se ishte qesharake. Nuk ka asgjë qesharake për këtë”, duke theksuar një ndryshim të qartë në perceptimin midis të dyve në lidhje me komentin.

Larsa Pippen

Në gusht 2023, Larsa dhe Markus u bë qendra e thashethemeve për fejesë pas Larsa është parë me një unazë në dorën e majtë. Markus i përshkallëzuan thashethemet me një koment në një video të TMZ, duke sugjeruar se ata “po kërkonin një [wedding] vendndodhjen” dhe se planet ishin “në punë”. Duke konfirmuar më tej spekulimet, një burim ka bërë të ditur për median se Markus kishte paraqitur Larsa me një unazë premtimi, me diskutime për martesën që po zhvillohen në mënyrë aktive mes të dyve.