Kenya Moore

Klea

Marc Daly kërkon mbështetjen e fëmijëve nga Kenia Moore pavarësisht se mezi e pa vajzën e tyre, Brooklyn!

Pas një beteje të zgjatur ligjore që zgjati mbi tre vjet, Kenia Moore dhe Marc Daly janë divorcuar zyrtarisht.

Amvisat e vërteta të Atlantës ylli e ndau lajmin me PEOPLE, duke shprehur mirënjohjen e saj për mbështetjen që mori gjatë gjithë procesit sfidues.

Kenia Moore, 52 vjeç, tha: “Pas më shumë se tre vitesh çështje gjyqësore, më në fund më është dhënë një divorc. Dua të falënderoj të gjithë ata që u lutën dhe më ngritën kur kisha më shumë nevojë për të.” Ajo vazhdoi të shprehte emocionet e saj për kapitullin tjetër në jetën e saj dhe përkushtimin e saj për të qenë nëna më e mirë që mund të jetë për vajzën e saj, Brooklyn.

Kenia Moore

“Si një romantik i pashpresë, unë ende besoj se personi im i përjetshëm ekziston dhe e di se do të kem lumturinë time pas përfundimit të fundit.” Kenia përfundoi, duke shfaqur optimizmin dhe qëndrueshmërinë e saj përballë një divorci të vështirë.

Kenia Moore

Procedurat e gjata të divorcit, të cilat Kenia i referuar me humor si “divorci më i gjatë në botë” gjatë një interviste në Watch What Happens Live me Andy Cohen, filloi me paraqitjen fillestare në maj 2021. Ajo më vonë zbuloi se ajo dhe Daly për fat të keq nuk kishin nënshkruar një marrëveshje paramartesore përpara martesës së tyre.

Kenia Moore

Kenia trajtoi gjithashtu sfidat e shfaqjes së çështjeve të saj martesore në televizion, veçanërisht në The Real Housewives of Atlanta. Gjatë një episodi të Tamron Hall Show në fillim të janarit, ajo pranoi, “Ishte një luftë vetëm për të zgjidhur dallimet tona edhe gjatë shfaqjes.” Ylli i realitetit tregoi sinqerisht se shfaqja kishte ekspozuar vështirësitë në martesën e saj, duke theksuar mungesën e përputhshmërisë së tyre.

“Ndjeva sikur zëri im ishte mbytur shumë, sepse ndjeja se duhej të isha një lloj gruaje për t’u marrë vesh me të dhe personalitetin e tij.” Kenia shpjegoi, duke theksuar se ky nuk ishte thelbi i një martese të shëndetshme.

Kenia Moore

Gjatë ribashkimit të sezonit 14 të RHOA, Kenia konfirmoi se ajo “ende nuk ishte e divorcuar” dhe dha një pasqyrë të arsyeve pas procesit të zgjatur të divorcit. Ajo sqaroi se nuk ishte për shkak të mosmarrëveshjeve për alimentacionin apo mbështetjen e fëmijëve, duke thënë: “Ai nuk po kërkon asgjë në këtë pikë. Është thjesht në ndalesë, kështu që derisa të marrim një datë prove ose të vendosemi, do të vazhdojë akoma.”

Kenia Moore

Pavarësisht divorcit të saj të vazhdueshëm, Kenia zbuloi se kjo nuk e kishte penguar të eksploronte mundësi të reja romantike. Ajo e mbajti këtë ndjenjë më shumë se një vit më vonë në BravoCon 2023 kur deklaroi me besim, “Po e them tani: do të jem beqare dhe e divorcuar para 2024.”

Kenia Moore

Kenia Moore dhe Marc Daly u martuan në qershor 2017 dhe mirëpritën vajzën e tyre, Brooklyn, në nëntor 2018. Marrëdhënia e tyre përjetoi ndarjen e saj të parë në shtator 2019. Ndërsa për një kohë të shkurtër u pajtuan në shkurt 2020, Daly konfirmoi në janar 2021 se ata ishin ndarë përsëri.

Kenia Moore

Moore paraqiti zyrtarisht divorcin në maj të atij viti, duke përmendur se ajo kishte jetuar në një “gjendje ndarjeje bonafide” që nga shtatori 2019 dhe martesa e tyre ishte “e prishur në mënyrë të pakthyeshme”. Procedurat e divorcit, të karakterizuara nga kompleksiteti dhe kohëzgjatja e tyre, tani kanë arritur në një përfundim, duke lejuar Kenia Moore për të nisur rrugëtimin e saj të ri me shpresë dhe optimizëm për të ardhmen.