Mamaja e Monica Garcia, Linda Darnell mohon pretendimet për ribashkim

Klea

Mamaja e Monica Garcia, Linda Darnell mohon pretendimet për ribashkim

Gjatë pjesës së dytë të Amvisat e vërteta të Solt Lake City ribashkim, i ri Monica Garcia ndau disa informacione të dëmshme për nënën e saj, Linda Darnell. Monika pas intervistës së fundit shkoi në shtëpinë e mamasë, duke menduar se kishte dështuar. “Le të themi një lutje. Dhe më pas ajo u lut që ta merrte në vend të kësaj. Ajo fjalë për fjalë tha, ‘Zotëri, nëse nuk është Monica, le të jem unë’, tha Monica. Ky pretendim tingëllon aq qesharak sa mund të jetë i saktë.

Sigurisht, shikuesit e RHOSLC e kanë parë Lindën dhe Monikën të debatojnë. Lufta e tyre në Pashkët Greke të Angie Katsanevas ishte e shëmtuar. Pas zbulimit se Monica ishte përfshirë në llogarinë famëkeqe të Reality Von Tease, doli një video e Monika dhe Linda duke u grindur. Monika ka marrë pamjet, por ka mohuar t’i publikojë ato. Disa fansa menduan se kjo vërtetonte se Linda dinte për llogarinë e Reality Von Tease. Komploti trashet!

Monica gjithashtu akuzoi Lindën se e la atë kur ishte vetëm 12 vjeç për t’u transferuar në New York City. “Çfarë karriere ka ndjekur nëna juaj kur ju la në Pensilvani?” e pyeti pritësi Andy Cohen. Monika u përgjigj: “Televizioni”. Një Andi i tronditur u përgjigj: “Epo, ajo doli në TV”.

Linda ndau një postim në X (i njohur më parë si Twitter.) “Gjithçka që thotë Monica për mua është një gënjeshtër ose gjysmë e vërtetë. Nuk kam aplikuar/audicuar KURRË. Jo S4 apo ndonjë tjetër”, ka shkruar Linda. “Unë jam gazetar dhe producent televiziv i vlerësuar me çmime. Kjo ishte puna televizive në NYC – Gazetari/Producenti i Lajmeve. Unë tashmë e kisha punën. Reality TV nuk është filxhani im i çajit. #RHOSLC,” shtoi ajo. Për dikë që nuk është i interesuar për televizionin e realitetit, ajo duket se po e shtyn Monikën të ketë sukses në këtë zhanër.

Më pas Linda postoi atë që dukej të ishte një fije teksti mes saj dhe Monikës, e datës 16 shkurt 2023. Pasi Linda tha se RHOSLC nuk kishte nevojë për të, Monica me sa duket u përgjigj: “Kam nevojë për ty”.

Linda me sa duket u përgjigj: “Dhe unë dua të jem aty për ty. 100%. Por unë nuk po shes shpirtin tim.” Pastaj Monika u përgjigj: “Ne folëm për këtë!!! Ne po tregojmë kaske popullin tonë!!!!! Ne po tregojmë familjen tonë portugeze!!!!”

Në tetor 2023, Linda foli në X për shfaqjen. “Monika më lutej që ta bëja këtë reality show me të. U lut. Nuk doja ta bëja”, ka shkruar Linda. “Ajo më tha se gjithçka që duhej të bëja ishte të gatuaja dhe të flisja portugalisht. Si ia ktheu ajo favorin? Ajo më bëri pis.”

Epo, e gjithë kjo dinamikë familjare është kaq konfuze dhe në dukje toksike sa nuk di kujt t’i besoj. Dhe kjo është vërtet e frikshme.

Ribashkimi i Sezonit 4 të Shtëpisë së Real Housewives të Salt Lake City përfundon të martën, më 23 janar në ora 8/7c në Bravo.