Mama June Shannon

Klea

Mama June Shannon kthehet në Ozempic për shkak të shtimit të peshës prej 130 paund

Mama June Shannon kthehet në Ozempic për shkak të shtimit të peshës prej 130 paund

Mama June Shannon ka kërcyer në trenin Ozempic pasi ka mbushur 130 paund.

Mama Qershor: Kriza Familjare yllit iu rekomanduan injeksione Ozempic nga doktoresha e saj, Dr. Anna Chacon, dhe i ftoi fansat të ndiqnin udhëtimin e saj për humbje peshe.

Mama June Shannon

qershor shpjegoi strategjinë e re të humbjes së peshës në një video të postuar në Instagram të martën.

Matriarkja e reality TV tha se ajo e kuptoi se po shtonte peshë pasi më parë kishte humbur më shumë se 100 kilogramë pas operacionit të mëngës gastrike. Ajo shtoi se stresi pas vdekjes së vajzës së saj të madhe, Anna “Chickadee” Cardwellndoshta ishte pjesërisht fajtor për shtimin e saj në peshë.

“Që nga operacioni, e mbajta peshën”, tha 44-vjeçari në video. “Kam qëndruar në rreth 130, 140, 150 paund.”

Mama June Shannon

qershor vazhdoi — “Epo, kam vënë re gjatë një viti e gjysmë që kam shtuar vërtet peshë. Me stresin e çdo gjëje që hyn, të ha jashtë, të mos ha siç duhet, vetëm të gjitha llojet e gjërave, kam mbushur rreth 120, 130 paund.”

“Vendosa të shkoj me semaglutide disa muaj më parë përmes mjekut tim kryesor,” shpjegoi ajo.

Mama June Shannon

qershor shpjegoi se ajo planifikoi të përdorte formën gjenerike të Ozempic për t'u rikthyer në rrugën e duhur.

“Ejani së bashku me mua ndërsa po kaloj këtë udhëtim,” qershor ka shkruar krahas videos së saj në IG. “Unë e di se shumë prej jush jeni në udhëtime të ngjashme, kështu që le ta bëjmë së bashku.”

“Më tregoni cilat janë përvojat tuaja pro dhe kundër dhe gjithçka,” vazhdoi ajo, duke etiketuar Dr. Anna Chacon. “Unë do të përditësoj çdo javë se si po shkojnë gjërat pasi e di që nuk jam i vetmi person që kam vuajtur që nga një operacion bariatrike.”

Mama June Shannon

Ajo shtoi – “[With] Dr. Anna Charon ju mund të bëni një teleshëndet nga shtëpia juaj ose personalisht.”

e qershorit vajza, Annandërroi jetë në dhjetor 2023, pasi luftoi me kancerin e korteksit mbiveshkore për gati një vit.

“Mendja ime është kaq emocionale dhe mendore – tani për tani,” qershor shkroi menjëherë pas vdekjes së vajzës së saj. “Është kaq qetë këtu, makinat nuk po funksionojnë, [Anna’s] nuk rri këtu duke parë shfaqje gatimi, dhe është kaq e qetë.”

Mama June Shannon

e qershorit Përditësimi shëndetësor erdhi pasi seriali i realitetit nxori në pah burrin e saj, Justin Stroudduke e paralajmëruar atë që të kthejë paratë që i kishte borxh vajzës së saj më të vogël, Alana “Honey Boo Boo” Thompsonose përballen me fundin e martesës së tyre.

Alana 'Honey Boo Boo' Thompson

Në fillim të këtij sezoni, qershor pranoi se ajo kishte marrë para nga e Alanës Llogaria Coogan, një trust në të cilin prindërit e yjeve të fëmijëve janë të mandatuar ligjërisht për të depozituar një përqindje të të ardhurave të të miturit. Justin kërkoi që Qershor, një ish i varur nga krak, t'i kthejë shuplakat “Të vegjëlit dhe diademat”, por gruaja e tij nuk pranoi.

qershor tronditi familjen e saj kur ajo nuk u dorëzua dhe e informoi të shoqin se do t'i përmbahej vendimit të tij nëse ai do të zgjidhte të largohej nga martesa.