Mama June

Klea

Mama June qan për diagnozën e kancerit të Chickadee në trailerin e ri të ‘Family Crisis’

Mama June qan për diagnozën e kancerit të Chickadee në trailerin e ri të ‘Family Crisis’

Sezoni i ardhshëm i Mama Qershor: Kriza Familjare do të shfaqë muajt e fundit të Anna “Chickadee” Cardwell’s jeta. Sezoni i ri i serialit WeTV do të shfaqet premierë muajin e ardhshëm.

Mama June Shannon

Anna lejoi kamerat të kronikanë krizën e saj shëndetësore kur filloi sezoni i xhirimeve, në shkurt. 29-vjeçari u diagnostikua me karcinoma mbiveshkore në stadin 4, janarin e kaluar. Prodhimi përfundoi në nëntor, pak më parë Anna ndërroi jetë, më 9 dhjetor.

e Anës nënë, Mama June Shannonbëhet emocionuese për të ardhmen e vështirë të vajzës së saj në pamjen e parë të publikuar të sezonit.

Mama qershor

qershor thotë në trailer – “Nuk mund të them nëse vajza ime do të jetë këtu pas pesë vjetësh sepse nuk e di.”

e Anës bashkëshorti, Eldridge Toney, së fundmi foli për People për të ndjerën e tij vendimi i gruas për të filmuar përvojën e vështirë të saj.

Ai i tha gazetës – “Ajo donte të ndërgjegjësonte llojin e saj të rrallë të kancerit, sepse ka ende shumë të panjohura rreth tij dhe është shumë e rrallë.”

Mama qershor

Anëtarët e ekipit të prodhimit të serialit thuhet se morën pjesë në funeralin e mamasë së re më 13 dhjetor, por kamerat nuk e kapën ngjarjen e trishtë.

Anna 'Chickadee' Cardwell

Anna së pari u shfaq së bashku me familjen e saj në “Toddlers and Tiaras” dhe “Here Comes Honey Boo Boo” të TLC. e Anës motra më e vogël, Alana “Honey Boo Boo” Thompson, nderoi vëllanë e saj në Instagram menjëherë pas vdekjes së saj.

Anna kishte shumë dhimbje mbrëmë, por tani si familje ne të gjithë e dimë se ajo është në paqe tani”, ka shkruar 18-vjeçarja në mbishkrimin e postimit të saj. “Vërtet nuk di çfarë të them pasi zemra ime është thyer plotësisht. Nuk ka qenë e lehtë të shikosh motrën time 29-vjeçare vitin e kaluar duke luftuar këtë sëmundje të tmerrshme. Anna ishte një luftëtar dhe ende është. Zot të lutem mbështill krahët rreth 2 foshnjave të saj dhe familjes sonë pasi dy ditët e ardhshme do ta bëjnë të gjithë këtë realitet 🥹.”

Anna "Chickadee" Cardwell

Ajo vazhdoi: “Jam shumë e lumtur që prite derisa të isha në shtëpi për të marrë frymën tënde të fundit. Do të kisha dashur që ju të më shihnit të diplomuarit, por e di që do të më brohorisni përgjithmonë në parajsë! Ne të gjithë do të sigurohemi që trashëgimia juaj të jetojë përgjithmonë. Dhe unë premtoj të sigurohem që gjithmonë të festojmë ditëlindjen tonë ashtu siç nuk e keni lënë kurrë! Qielli sot duket pak më ndryshe. Ne do të të duam gjithmonë Anna 💔. Më godit fort me atë të tij Anna por unë e di se jeni në një vend më të mirë tani dhe pa dhimbje përgjithmonë!”

Mama qershor

qershor44-vjeçja ka dhënë lajmin tronditës për botën në postimin e saj në Instagram.

Ajo shkroi krahas një fotografie familjare: “Me zemër të thyer, ne po njoftojmë se @annamarie35 nuk është më me ne. Ajo ndërroi jetë në shtëpinë time mbrëmë paqësisht në orën 23:12”.

Anna "Chickadee" Cardwell

Ajo vazhdoi—“Ajo bëri një luftë të tmerrshme për 10 muaj, ajo ndërroi jetë me familjen e saj rreth saj sikur nuk do ta bënte dhe ne do t’ju përditësojmë me më shumë informacione pasi t’i marrim sot.”

“Ne ju duam të gjithëve dhe vazhdojmë lutjet dhe mendimet për familjen tonë duke kaluar këtë kohë të vështirë.”

e qershorit vajza 23 vjeçare, Lauryn “Pumpkin” Efirdi bëri jehonë ndjenjës së nënës së saj, duke shtuar: “Thuaj një lutje për familjen tonë.”

Mama Qershor: Kriza Familjare premierë më 9 shkurt, në WeTV.