Luke Broderick and Kristen Doute

Klea

Luke Broderick trondit Kristen Doute me një vizitë te Tom Sandoval

Kristen Doute’s i dashuri Luke Broderick shkaktoi një surprizë mjaft tronditëse për të – drejtpërdrejt, në transmetim gjatë podcast-it të tyre.

Gjatë regjistrimit të episodit të 31 janarit të podcast-it të tyre Seksi, Dashuria dhe Çfarë tjetër ka rëndësi, Luke rastësisht hodhi një bombë në bisedë.

“Nuk do të të pëlqejë kjo, por … unë isha [Tom] Sandoval’s shtëpi pak ditë më parë,”-përmendi ai, ndërsa Kristen e ndërpreu. “Çfarë?!” ajo pyeti. “Nuk e dija që ke shkuar atje.”

Një vizitë e papritur

Luke shpjegoi se nuk priste të kalonte kohë në shtëpinë e Tomit (të cilën në fakt e ndan ende me ish-in e tij Ariana Madix).

“Isha në një bar me një shok tjetër,” sqaroi ai. “Tom shfaqet me Kyle Chan, të cilin do ta shihni [Vanderpump Rules]. Por ky grup djemsh u shfaq në bar dhe unë thashë: ‘Holy s–t, nuk prisja t’i shihja ata … Ne luajmë disa shigjeta dhe më pas [decide] për t’u kthyer në [Tom’s] shtëpi … Kthehemi atje dhe rrimë për një ose dy orë të tjera.”

Kristen e kuptoi se nata kur Luke u takua me Sandoval ishte nata para intervistës së Sandy në podkastin e Nick Viall, The Viall Files. Veçanërisht, Tom mbërriti vonë për seancën dhe e kaloi pjesën më të madhe të intervistës duke u mbrojtur në lidhje me lidhjen e tij me Rachel Leviss.

“Kjo ishte nata që ju erdhët në shtëpi vonë,” tha ajo, “që do të thotë se ai u nervozua aq shumë sa nuk arriti në podkastin e Nick Viall në kohë … Nëse jeni në shtëpi para orës 2, kjo do të thotë se nëna është deri në orën 6 të mëngjesit”

Shtëpia “e sëmurë” e Tomit

Tom Schwartz dhe Sandoval në Sezonin 10 të Pump Rules

Episodi ndërroi shpejtësinë kur Luke pranoi se nuk ishte vizita e tij e parë në shtëpinë “të sëmurë” të Tom dhe Ariana. “Kam qenë atje shumë herë,” rrëfeu ai. “Por Tom bëri një turne të vogël shtesë, që është disi MO e Tomit, Tomit i pëlqen të vendosë prekjen e tij mbi gjithçka. Ai ka atmosferë të personazhit kryesor… Kështu që e kuptoj pse ai do të donte të përpiqej ta blinte Arianën [of the house].”

Shtëpia e Tomit dhe Arianës, të cilën e blenë së bashku në vitin 2019, ka qenë një pikë e madhe grindjeje që nga ndarja e tyre në mars 2023. Ariana dëshiron të shesë shtëpinë, ndërsa Tom dëshiron të qëndrojë. Ata të dy jetojnë ende në shtëpi, edhe pse në zona të ndara, dhe kanë pak ndërveprim me njëri-tjetrin.

Nga ana e tij, Tom beson se sasia e punës dhe parave që ai ka investuar në shtëpi do të thotë se ai meriton të qëndrojë. Ish-i i tij nuk mendon se është e drejtë që ajo të largohet nga shtëpia e saj, ndërsa ai duhet të qëndrojë. Prandaj ngecja.

“Unë i kuptoj të dyja anët e saj,” vazhdoi Luke. “Unë jam njohur me të dy. Ata të dy kanë qenë po aq të mirë me mua.”

“Pra, ju thjesht po thoni se Tom ka një tufë dritash LED të lezetshme në shtëpinë e tij, kështu që ju e kuptoni pse ai dëshiron ta blejë atë,” ngacmoi Kristen. “Ai thotë, “Shiko palestrën time të lezetshme, vëlla”.

Kristen me shaka akuzoi të dashurin e saj se tingëllonte si Tom Schwartz, i cili mbuloi të dashurin e tij gjatë lidhjes dhe vazhdoi t’i qëndronte pranë edhe pas kësaj.

Vanderpump Rules transmetohet të martën në 8/7c në Bravo.