Luka Brunton mohon Jessika Asai Kimi

Klea

Luka Brunton mohon Jessika Asai Kimi

Jeta e jahteve duket se i thërret një lloj njeriu të caktuar. Një mënyrë jetese nomade. Mungesa e monotonisë, aftësia për lëvizshmëri dhe fakti që ndeshjet e mundshme romantike në bord vijnë e ikin gjithashtu duket idilike për këtë lloj mashkulli.

Duket logjike që një lloj lojtari të tërhiqet në këtë rrugë karriere. Dhe zakonisht ka një kast në çdo sezon të Below Deck.

Për Below Deck Mediterranean Season 8, kishte Luka Brunton. Dhe në një episod të kohëve të fundit të Watch What Happens Live, atij iu kërkua të zgjidhte mes një treshe miqsh koketë për një sërë pyetjesh.

Luka tha se nuk do ta sillte Xhesin në shtëpi për të takuar prindërit e tij

Adhuruesit e “Blow Deck Med” do të kujtojnë se Luka fillimisht u tërhoq nga Natalya Scudder, por pasi ajo u largua nga varka, bosun u zhvendos në zierjen e tretë. Xhesika Asai. Jo se ai ndërpreu kontaktet me Natalya. Produksioni tregoi se Luka i dërgonte tekste sugjeruese vendasit australian. Ai gjithashtu kishte një kontakt flirtues me Alumin e Below Deck Med, Katie Flood. Një shënim anësor që kapiteni Sandy Yawn e zgjidhi mjaft çështjen.

Xhesika zgjodhi të mbyllte sytë para prirjeve të Lukës. Dhe dyshja madje planifikoi të bënte pushime pas sezonit charter së bashku. Askush nuk mendon se diçka erdhi vërtet nga bashkimi i tyre, por ia vlente të pyesje. Rezulton se bosun ndjeu se kishte pak kimi me vendasin e Havait.

Andy Cohen i kërkoi alumit Below Deck Down Under të zgjidhte mes Jessika, Katie dhe Natalya në një lojë të quajtur Stew Would You Rather.

Katie u zgjodh për talljet më të mira, atë me të cilën Luka do të donte të bënte shpinën në Evropë dhe buzëqeshja e së cilës e çmend më shumë.

Bosun zgjodhi Natalya si atë me etikën më të lakmueshme të punës dhe sensin më të trashë të humorit.

Luka pati probleme kur Andi pyeti: “Kë do të sillje në shtëpi për të takuar prindërit e tu?”

“Kjo është një e vështirë,” u përgjigj ai. “Jo Jess. Ndoshta nuk do të sjell askënd në shtëpi për të takuar prindërit e mi.”

“Pse jo Jess?” e pyeti pritësi i WWHL. Luka u përgjigj se “nuk kishte as kimi atje”. I ashpër.

Merreni të hënat mesdhetare poshtë kuvertës në 9/8c në Bravo.