Luis Ruelas mund të jetë rënia e Teresa Giudice në RHONJ

Klea

Luis Ruelas mund të jetë rënia e Teresa Giudice në RHONJ

Qëkur Amvise të vërteta të Nju Xhersit yll Teresa Giudice u takua Luis Ruelas, ajo ka jetuar në flluskën e saj të dashurisë. Ndërsa bashkë-yjet e Terezës RHONJ panë disa shenja paralajmëruese për Luisin, Teresa i injoroi ato.

Teresa shpresonte se do ta gjente sërish dashurinë pas divorcit nga Joe Giudice. Çifti kanë katër vajza. Pra, Jersey “OG” u martua me Luis në gusht të 2022. Por tani sjellja problematike e Luis mund të ndikojë negativisht në Terezën dhe rolin e saj në shfaqje. Ja se si Luis Ruelas mund të jetë rënia e Teresa Giudice në sezonet e ardhshme.

Luis është një flamur i kuq në këmbë

Kishte thashetheme për Luisin që u shfaqën kur ai filloi të dilte me Terezën. Marisa Dimartino, ish-gruaja e tij, e akuzoi Luisin për dhunë në familje në vitin 2012. Në vitin 2016 ishte paraqitur një raport i policisë për çështjet e bashkëprindërimit mes tyre.

Page Six raportoi se një nga ish të fejuarit e Luis, Vanessa Reiser, kohët e fundit ka paraqitur një urdhër ndalimi kundër Luis. Sipas Vanessa-s, Luis dyshohet se punësoi një hetues për ta “përndjekur”.

Shikuesit e RHONJ panë ndezje të temperamentit të Luis gjatë sezonit 13. Ai e mbylli vazhdimisht Terezën dhe foli për të. Ai kishte shpërthime zemërimi te anëtarët e kastit. Megjithatë, ajo u martua me të gjithsesi – pa një paramartesë.

Burri i Terezës po i prish reputacionin

Grindja e Terezës me vëllain e saj, Xho Gorga, dhe gruan e tij, Melissa Gorga, vazhdon prej vitesh. Në fillim, Luis ishte paqebërësi. Më pas ka hedhur benzinë ​​në zjarr.

Luis e ftoi Joe për të ndarë thashethemet se Melissa po e tradhtonte. Ftesa e Melisës, ashtu si ajo për të qenë shoqëruese e nuses, nuk erdhi kurrë. Të dy Joe dhe Melissa u tërbuan dhe nuk e kaluan dasmën e Terezës dhe Luisit.

Ishte e qartë se nuk kishte dashuri të humbur mes asnjërës palë. Në ribashkimin e sezonit 13, Joe akuzoi Luisin për abuzim me gratë. Nga ana tjetër, Tereza mohoi vëllanë e saj.

Por sjellja e çuditshme e Luis para dhe gjatë ribashkimit ishte sfiduese për t’u mbrojtur. Fakti që Tereza doli në krah të bashkëshortit të saj të ri ishte një vështrim i keq për të.

Si të dështoni në biznes

Luis gjithashtu ka disa probleme me marrëdhëniet e tij të biznesit. Një nga kompanitë e Luis, Produce Depot, u padit. Kompania u detyrua të falimentonte. Dhe askush në kastin e RHONJ nuk duket se e di se çfarë bën Luis për punën e tij të përditshme.

Një marrëveshje biznesi mes Terezës, Luisit dhe vëllait të saj ndikoi negativisht në marrëdhënien e tyre. Marrëveshja e furrës së picës, e menduar si një haraç për të ndjerin Giacinto “Nonno” Gorga, shkoi në jug. Melissa pohoi se Luis e vodhi idenë dhe i ndërpreu ato.

Ndërkohë, Teresa pretendoi se Luis humbi 270,000 dollarë në marrëveshje. Po për rolin e Terezës në debakli? Ajo thjesht bëri atë që Luis i tha të bënte. E cila i referohet epokës së martesës së Terezës me Joe Giudice.

Kush dëshiron të filmojë me Luisin?

(Foto nga: Dave Kotinsky/Bravo)

Duke qenë se Tereza dhe Melisa po xhirojnë për sezonin e 14-të, Luis do të jetë sërish para kamerave. Por përveç Terezës, kush do të filmojë me Luisin? Është një mënyrë tjetër që Luis Ruelas mund të jetë rënia e Teresa Giudice. Jam i sigurt që Jennifer Aydin dhe Dolores Catania do të mbështesin Terezën dhe Luisin. Joe dhe Melissa do të refuzojnë.

Luis kërcënoi Margaret Josephs në ribashkim. Ajo pretendoi se Luis e thirri djalin e saj në punën e tij dhe thuhet se e kërcënoi. Tani Margaret nuk “ndihet e sigurt” duke filmuar me Luisin.

A e punësoi Luis Bo Dietl?

Luis u mburr se punësoi një hetues privat, Bo Dietl, për të gjetur të gjithë skeletet që fshihnin anëtarët e tij të kastit. Në ribashkim, Luis mohoi se kishte punësuar mikun e tij, Bo. Por Bo dërgoi një truprojë për të mbrojtur Luisin dhe Terezën.

Bashkëshorti i Rachel Fuda, John Fuda, u tërbua që dikush kontaktoi me ish-gruan e tij. Dhe fajësoi Luisin. Luis mohoi çdo përfshirje, gjë që e bëri Johnin më të zemëruar. Ai kërkoi që Luis të pranonte mënyrat e tij të poshtër.

Frank Catania pohoi gjithashtu se Luis orkestroi një fushatë shpifjeje kundër tij dhe Joe. Mund të thuhet se nata e djalit sezonin e ardhshëm do të jetë e tensionuar.

A mund ta fitojë Luis Tereza një rrëshqitje rozë?

Teresa Giudice dhe Luis Ruelas
(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Sezoni 14 i RHONJ do të jetë i çmendur. Ndarja në kast është e ndarë mes atyre që mbështesin Terezën dhe Luisin. Dhe të gjithë të tjerët.

Nëse Luis vazhdon të shfaqë sjellje të çuditshme, si veshja e pj-ve të Nonno-s dhe gjoja punësimi i një hetuesi, Teresa mund të humbasë punën e saj. Jo vetëm kolegët e Terezës janë ngopur me sjelljen e tij, por edhe fansat. Luis është pak shumë.

Teresa ka ngecur duke mbështetur Luisin dhe veprimet e tij, të gjitha për të forcuar imazhin e një martese të lumtur. Ose ajo do të vendosë të tërheqë spinën dhe ta lërë atë. Nëse Luis vazhdon të bëjë bujë, ajo mund të duhet ta marrë atë vendim së shpejti. Tashmë kishte pëshpëritje se martesa e tyre ishte në telashe.

Në fund të fundit, Tereza nuk mund të përballojë të humbasë rrogën e saj Bravo. Shikuesit do të duhet të presin dhe të shohin nëse ajo e lejon Luisin ta tërheqë atë.

NA THONI – A ËSHTË LUIS PËRGJEGJËSI PËR TERESËN? A MUND TË HUMBË PUNËN ME RHONJ PËR SHKAK TË SJELLJES SË TIJ?