Luis Ruelas i RHONJ merr një hua prej 1 milion dollarësh në Mansion

Klea

Luis Ruelas i RHONJ merr një hua prej 1 milion dollarësh në Mansion

Sezoni 14 i Amvise të vërteta të Nju Xhersit u premtoi fansave një lloj tjetër drame. Teresa Giudice nuk do të zihej më me vëllain e saj, Joe Gorga, dhe gruan e tij, Melissa Gorga. Marrëdhënia e tyre u shkatërrua ashtu si biskotat e Melisës. Dhe Tereza u martua me princin e saj, Luis Ruelas, dhe dyshja u zotuan të qëndrojnë në flluskën e tyre të dashurisë. Por a janë çështjet financiare që shkaktojnë tension mes çiftit?

Luis merr një hua të madhe

Problemet martesore dhe financiare të Terezës dhe Luisit ishin në qendër të vëmendjes në trailerin e sezonit 14. Në pamjen paraprake, Margaret Josephs mund të dëgjohet në telefon duke thënë se Luis “i ka inatosur paratë e saj”. Plus, Teresa ende i detyrohet afërsisht 615,720,94 dollarë taksa dhe barra që nga tetori 2023. Dhe kjo ndodh pasi ajo ka shlyer 480,291,20 dollarë të borxhit.

Ndërkohë, kompania e Luis, Digital Media Solutions u padit në maj 2023 për ngacmim të supozuar. Juanita Williams ngriti një padi grupore duke deklaruar se ajo po merrte telefonata telemarketing nga Digital Media Solutions dhe Choice Health Insurance.

Por Luis ka gjetur një mënyrë për të bërë shi. Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga The US Sun, Luis mori një hua prej një milion dollarësh në shtëpinë e dyshes në Montville në mars 2024. Ai renditet si “anëtari i vetëm” i LLC që bleu shtëpinë. Në janar 2021, çifti bleu rezidencën, e cila ka shtatë dhoma gjumi dhe 10 banja të vogla, për 3,350,000 dollarë. Në atë kohë ata nuk kanë marrë hua për pronën. Sasia e kohës që Luis duhet të paguajë hipotekën nuk dihet.

Për sa i përket punësimit, Luis ndihmoi në nisjen e një aplikacioni të transmetimit të drejtpërdrejtë të quajtur Vinivia. Disa njerëz i janë referuar biznesit si “kompania e tij”. Megjithatë, The US Sun raportoi se Luis po ofron shërbime për kompaninë dhe është një kontraktor i pavarur.

Ndiqi episodet e reja të The Real Housewives of New Jersey çdo të diel në orën 20:00 ET/PT në Bravo.