Luis Ruelas

Klea

Luis Ruelas akuzohet për përgjim dhe mashtrim në padinë bombë

Luis Ruelas akuzohet për përgjim dhe mashtrim në padinë bombë

Luis Ruelas dhe hetues privat Bo Dietl po përballen me një padi për hakerimin e kompjuterëve për t’u përfshirë në “ngacmim dhe abuzim”, kundër Vanessa Reisernjë ish e fejuar e Tereza Giudice bashkëshorti.

Bo Dietl

Sipas dokumenteve të gjykatës, Luis Ruelas48, dhe Bo Dietl73, të njohur për shoqërimin e tyre gjatë Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit Sezoni 13, së bashku me një ekip avokatësh, po paditet nga një grup i veçantë avokatësh me bazë në Nju Jork. Ata pretendojnë se dyshja kishin akses në mënyrë të paligjshme në informacione të ndjeshme për të mbledhur informacione Vanessa Reiser.

Luis Ruelas

Padia pretendon se Luis, Bo Dietldhe përfaqësuesit e tyre ligjorë vepruan, “me qëllim kriminal, të pamatur, keqdashës, mashtrues të krijuar për të mashtruar”, paditësit dhe fshehin “veprat e këqija” të tyre në lidhje me përpjekjet e tyre si avokatë-klient-hetues privatë për të marrë në mënyrë të paligjshme informacione personale.

Luis Ruelas

Avokatët paditur Luis dhe Bo Dietl dhe bashkëpunëtorët e tyre të dyshuar më tej pretendojnë se grupi përdori “mashtrim, shpërndarje dhe pretekste të tjera mashtruese” për të përjetësuar atë që ata e përshkruajnë si një fushatë “ngacmimi dhe abuzimi” kundër Luis’ ish-partner, siç thuhet në padi.

Bo Dietl

Padia, e paraqitur të hënën, pretendon se ata “morën [files] si private ashtu edhe profesionale në masë nga ata kompjuterë të aksesuar ilegalisht nga të njëjtit.”

Luisi cili është i martuar me Amvise të vërteta të Nju Xhersit OG Teresa Giudicesë bashku me Bo Dietl dhe përfaqësuesit e tyre ligjorë, akuzohen për shkelje të Aktit Federal të Përgjimeve, Aktit të Mashtrimit dhe Abuzimit në Kompjuter, dhe Aktit të Kontrollit të Përgjimeve dhe Mbikëqyrjes Elektronike të Nju Xhersit. Ata janë duke u paditur për dëmshpërblim.

Luis Ruelas

Në tetor 2023, Vanessa Reiser’s ofertën për një masë ndalimi të përhershëm kundër Luis është refuzuar, pavarësisht nga paditësi Kevin Johnson duke dëshmuar në emër të saj. Një person i brendshëm i njohur me rastin i thotë Page Six,

“Paditësi ka dëshmuar më parë nën betim në gjykatë në lidhje me sjelljen e tij në këtë çështje dhe u konstatua se nuk ishte i besueshëm nga gjyqtari gjykues.” Burimi më tej pretendon, “Gjykata konstatoi gjithashtu se paditësi kishte një obsesion të çuditshëm me Shtëpiake të vërteta të Nju Xhersit. Kjo është padyshim një zgjatim i atij obsesioni. Gjykata më parë konstatoi se asnjëra Bo Dietl as Luis Ruelas bëri ndonjë gjë të gabuar. Kjo është përtej joserioze dhe përfundimisht do të hidhet poshtë nga një gjykatë.”

Teresa Giudice

Ndërkohë, një burim i lidhur me Bo Dietl pohon, “Bo mezi pret të shohë provat që ky individ i hutuar ka për të vërtetuar ndonjë nga ato që pretendon. Ju keni një pamje më të mirë për të parë Zanën e Dhëmbëve, por nuk do ta bëni, sepse asnjëra nuk ekziston.”

Bo Dietl

Gjatë Amvise të vërteta të Nju Xhersit Ribashkimi i sezonit 13, Rachel Fuda’s burri, Xhon Fudai akuzuar Luis të punësimit Bo Dietl për të gërmuar në të kaluarën e tij, duke pretenduar se ishte pjesë e një fushate shpifjeje për të diskredituar Fudassi dhe armiq të tjerë të te Terezes si, Margaret Josephsdhe kunata e larguar, Melissa Gorga. Pavarësisht Luis Duke u mburrur për lidhjet e tij të ngushta me detektivin në pension të NYPD-së dhe duke pasur informacione për disa anëtarë të kastit, ai ka mohuar të ketë orkestruar ndonjë hetim të tillë. Në mënyrë të ngjashme, Bo Dietl ka hedhur poshtë çdo përfshirje, duke informuar ndjekësit e tij në X (ish-Twitter) në maj 2023 se ai nuk ishte kontraktuar nga Luis për të hetuar RHONJ të hedhura. “Më vjen mirë që e vërteta doli më në fund – Beau Dietl & Associates është një firmë profesionale hetimore që ka qenë në biznes për më shumë se 38 vjet,” tha ai në atë kohë.

Xhon Fuda

“Nuk jemi punësuar kurrë nga Luis Ruelas për të kryer hetime për ndonjë nga amvise reale të Nju Xhersit.”

Në lidhje me Vanessa Reiserkjo nuk është hera e parë Luis është përballur me probleme ligjore në lidhje me të. Në prill 2021, terapisti ndërmori veprime ligjore kundër tij kur lidhja e tyre dyvjeçare përfundoi në vitin 2020, duke pretenduar se ai do të tërbohej nëse nuk do të kishin mjaftueshëm aktivitet seksual. Padia më vonë u zgjidh jashtë gjykatës në kushte të pazbuluara.

Luis Ruelas

Një tjetër ish e fejuar, Paula Sanchezgjithashtu i akuzuar Luis të paturit e një oreksi të pangopur seksual. Paula Sanchezi cili ishte me biznesmenin nga viti 2011 deri në vitin 2018, dyshohet se ishte nën presion për t’u përfshirë në aktivitet seksual me Luis shumë herë në ditë, sipas një burimi. “Nëntëdhjetë e nëntë për qind e zënkave të tyre ishin për shkak se ai ankohej se nuk po bënin seks të mjaftueshëm,” zbuloi burimi i brendshëm. “Nëse bënin seks katër herë në një ditë, kishte një ankesë.”

Luis

Duke iu përgjigjur akuzave “të fiksuar pas seksit” gjatë RHONJ Ribashkimi i sezonit 13, Luis rrëfeu për prezantuesin Andy Cohen, “Unë nuk mund të bëj seks katër herë në ditë”.

Teresa Giudice

Teresa, 51 vjeç dhe Luis u fejua në Greqi në tetor 2021 pas lidhjes për pak më shumë se një vit. Menjëherë pas kësaj, çifti u vendos në një shtëpi prej 3.35 milionë dollarësh në Montville, NJ, me gjashtë fëmijët e tyre së bashku. Tereza dhe Luis u martuan në gusht 2022 në një ceremoni luksoze Garden State të filmuar për një dasmë speciale Bravo.