Lugina: Shpjegohen thashethemet e mashtrimit të Jesse dhe Michelle Lally

Klea

Lugina: Shpjegohen thashethemet e mashtrimit të Jesse dhe Michelle Lally

Edhe pse Lugina është vetëm në gjysmë të rrugës së sezonit premierë, ka një çift që po dallohet nga turma për shkak të martesës së tyre të dobët. Jesse Lally dhe Michelle Lallytë dy agjentët e pasurive të paluajtshme nga Los Angeles, aktualisht po kalojnë një problem mjaft të ashpër, ku kjo e fundit përballet me akuzat për tradhti të bashkëshortit të saj.

Shikuesit e kanë parë Michelle-n të pranojë hapur se ajo e ka inat të shoqin që u kthye në punë pas pandemisë mbarëbotërore, duke lënë shtëpinë e saj me vajzën e tyre. Xhesi gjithashtu ka hapur mendimin se gruas së tij nuk i pëlqen kush është ai si person.

Sinqerisht, e gjithë marrëdhënia e tyre është paksa e rrëmujshme. Por të shikosh një martesë të shpalosur para syve të tu është e vështirë. Tani, gjatë kohës së xhirimeve, dukej se për një sekondë, të dy ishin të gatshëm të provonin terapinë në çift. Megjithatë, siç e dimë tani, të dy kanë vendosur të largohen nga një marrëdhënie që nuk i shërbente asnjërit prej tyre.

Cili drejtor?

Jesse ishte një djegie e ngadaltë, por sapo ai u hap, dukej se pothuajse të gjithë e dinin për Michelle-n që mund të takohej fshehurazi me një regjisor të famshëm të Hollivudit. Të dy Jax Taylor dhe Luke Broderick lanë të kuptohet për pabesi gjatë rrëfimeve të tyre. Luka dukej se po shpërtheu për të derdhur ca çaj të nxehtë, duke pretenduar se ajo që dinte mund t'i jepte fund martesës së Michelle dhe Jesse. Fatmirësisht, Jax na dha pak më shumë duke përshkruar miqësinë e Michelle me një regjisor të njohur.

Fjala në frenim, sipas Jax, ishte: “Michelle gjithmonë pretendon se nuk e di se cilët janë njerëzit e famshëm. Por ajo po vazhdonte me atë drejtor; ajo do të dilte me të për disa ditë rresht. Ajo shkon në Château Marmont çdo ditë nga shtëpia e saj dhe rastësisht e takoi atë në pishinë dhe ata shkuan mirë.

Jax shkoi edhe më tej duke thënë: “Doli të ishte një ditë tjetër. Dhe pastaj një ditë tjetër, A nuk mendoni se kjo është e veçantë? E di që ajo është një agjente imobiliare, kështu që ky është një klient i mundshëm. Xhesi nuk duket shumë i shqetësuar nga kjo. Nuk e di nëse e besoj apo jo.” Pas episodit, Michelle shkroi në Instagram Stories për të shkruar, “Absolutisht jo. Një pjesë e punës sime si agjent imobiliar është rrjetëzimi dhe krijimi i marrëdhënieve. Nuk kishte absolutisht asnjë lidhje me takimin me dikë.”

Një dashnor i fshehtë

Shumë thashetheme përqendrohen rreth Michelle ndërsa Jesse ende, në pjesën më të madhe, del me erë trëndafili. Kristen Doute, e cila nuk mund të mos i lërë dy centët e saj, zbuloi se ishte përpjekur të mbronte ish-shoqen e saj duke u bërtitur producentëve, “Sepse ajo kishte një vit që e kishte përfolur të dashurin”.

Kristen u lëshua, duke bërtitur, “Atje, ne të gjithë e thamë atë. Tani ajo po e mbron atë dhe jo mua… Rreth një vit më parë, Michelle dhe Jesse ishin shumë të pakënaqur. Michelle kishte një djalë. Ajo po e shihte, po rrinin. Unë nuk isha kundër asnjërës nga këto, sepse mendoj se Xhesi është një sh*t.”

Deri më sot, Michelle nuk i ka trajtuar thashethemet e Kristen. Por gjatë një segmenti pyetjesh dhe përgjigjesh në Instagramin e saj, ajo zbuloi se po takohet me “Dikush mahnitës. Më pëlqen privatësia jonë e vogël për momentin.”

A kishte pabesi?

Gjatë të njëjtit debat të ashpër, Xhesi pranoi para kamerave të Bravo se kishte disa pyetje të pazgjidhura që gjithmonë e pyesnin. Vendasja nga Bostoni tha: “Ajo më bërtiste kur filluam të takoheshim. Nëse e ul celularin dhe papritmas ajo fillon ta vendosë celularin me fytyrën poshtë.”

Lëvizja ngjalli shqetësime për Xhesin ndërsa ai ndau: “Për vite me radhë, ajo nuk do të dilte dhe të kishte një margarita pa bërë bumerang. Pastaj, krejt papritur, nuk ka më postime. Gjëja e saj ishte: 'Epo, ndonjëherë dua të bëj një pushim nga mediat sociale'. Bullsh*t. Ajo kurrë nuk bëri pushim nga rrjetet sociale.”

Nuk ka dyshim se në ditët e sotme, çdokush mund të jetë hetuesi i tij privat falë lindjes së mediave sociale, VPN-ve dhe telefonave celularë. Kështu që shqetësimet e Isait dukeshin të vlefshme. Por Michelle minimizoi shqetësimet e burrit të saj, duke thënë: “Kjo nuk duhet të jetë në kokën tuaj dhe nuk duhet të mendoni kështu. Nuk duhet të shqetësoheni. Nuk kemi pasur kurrë një marrëdhënie të tillë ku duhet të shqetësohemi për njëri-tjetrin. Dhe unë kam qenë i sinqertë me ju.”

Lugina vazhdon të martën në mbrëmje në 9/8c në Bravo.