Lugina: Flamujt e Kuq të Jax Taylor dhe Brittany Cartwright

Klea

Lugina: Flamujt e Kuq të Jax Taylor dhe Brittany Cartwright

Gjatë gjithë marrëdhënies së tyre të dobët, Jax Taylor dhe Brittany Cartwright kanë pasur disa pengesa të mëdha për të kapërcyer. Ata tashmë kanë pasur kaq shumë probleme në marrëdhënie! Ajo që së pari e tërhoqi Jax-in te vendasja e Kentakit ishte se ajo ndoshta po punonte si një vajzë Hooters. Pasi e bindi të hiqte dorë nga ëndrrat e saj në shtetin Bluegrass, Jax ende nuk mund të qëndronte besnik. Më shumë se një herë, fansat e panë si Lugina ylli mashtroi dhe më pas gënjeu britanikun. Por disi, ata e bënë martesën e tyre të funksiononte. Megjithatë, të çarat në themelet e tyre kanë filluar të shfaqen tani.

Natën e takimit në Mondrian

Gjatë episodit të fundit, Jax u përpoq të përdorte fuqinë e tij magjike të joshjes dhe ta çonte Brittany-n në një natë takimi në Mondrian. Megjithatë, planifikimi i dobët i tij pshurr nuk bëri asgjë për të ngopur oreksin e gruas së tij për dashuri. Së pari, Jax planifikoi një takim brenda natës pasi nëna e Brittany, e cila është kujdestarja e integruar, u largua. Më pas, ai mbylli emocionet e gruas së tij kur ajo solli idenë e një fëmije të dytë.

Brittany mbeti të qante mbi kursin e saj kryesor, ndërsa Jax u përpoq të pretendonte se ishte gjithashtu i mërzitur. Skena tjetër tregon Jax-in duke u përpjekur të ngushëllojë gruan e tij në divan, por diskutimi shpejt shkon edhe në jug. Kështu, jo vetëm që Jax planifikoi një natë mjaft të çalë në qytet, por çifti gjithashtu shkoi të flinte të zemëruar me njëri-tjetrin.

Jax shpërfill mendimin e B

Si një tifoz, jam i emocionuar që Jax ka hapur një bar sportiv që mund ta vizitoj me shpresën se do të kem një paraqitje të shkurtër. Por Brittany është më pak se e impresionuar me sipërmarrjen e re të burrit të saj, kryesisht sepse ajo nuk është përfshirë në procesin e vendimmarrjes. Edhe pse Jax argumentoi se B ishte njëqind për qind i përfshirë në biznes, shikuesit panë ndryshe. Gjatë një udhëtimi me karrocën e tyre të golfit, Jax e mbylli vazhdimisht gruan e tij kur ajo bënte pyetje të vlefshme. Edhe nëna e Brittany-t, Sherri, ndau mendimet e saj kur ajo ishte në qytet, duke theksuar: “Hap një bar, divorcohu”.

Jax gjykon Brittany

Për të gjithë sezonin e parë të The Valley, Jax ka bërë gërmime pas gërmimesh për pijen e gruas së tij. Gjatë një darke në shtëpinë e Janet Caperna-s, Brittany u sëmur, por nuk mundi të mblidhte as edhe një ons simpati nga Jax. Në vend të kësaj, babai i një fëmije tha: “Nëse e dini se diçka do t'ju sëmurë, mos e pini”. Brittany u përgjigj në rrëfimin e saj, duke thënë: “Kam pasur një të shtënë sake. Ishte pija ime e parë e natës. Ai më godet – është kaq e vështirë të jesh vazhdimisht çanta e grushtimit të dikujt. Kjo nuk është e drejtë.”

Mungesa e kujdesit për gruan e tij po jep ndjesi të mëdha. Në vend që të kujdesej për Brittany-n, ai e bëri atë të ndihej më keq, duke vënë në dukje: “Ti e di më mirë. Mjaftueshem eshte mjaftueshem. Ndaloni së piri të pini. Dëshironi më shumë fëmijë? Vepro si nënë.” Pakënaqësia e brendshme e Jax-it është një flamur i madh i kuq, sepse ai po sillet sikur Britt ka një problem me pijen kur ajo nuk e ka. Thuajse ndihet sikur ai dëshiron të ketë pak kontroll mbi të dhe kur ajo të lërë të lirë.

Brittany nuk e ndjen dashurinë

Mund të them se dashuria kishte filluar të zbehej pasi Brittany pranoi se Jax “nuk më ngre lart”. Që nga premiera, Brittany ka luftuar me vetëbesimin e saj, duke theksuar shpesh se ajo ndjen se burri i saj nuk është më i tërhequr prej saj. Brittany ndau: “Nuk ndihem sikur ai tërhiqet nga unë. Ne nuk bëjmë seks kurrë. Është shumë e vështirë të jesh i martuar ndonjëherë.”

Brittany është gjithashtu e lodhur nga hipokrizia që i shoqi i bën kukullat. Ajo i tha Xhenetit një herë: “Djemtë janë kaq hipokritë dhe ndonjëherë i kanë të gjitha këto standarde të dyfishta. Është kaq e bezdisshme. Ashtu si një ditë tjetër, nuk po ndihesha mirë dhe Jax vazhdoi ta bënte atë më keq. Ai në fakt del më shumë se unë, gjë që as nuk më intereson. Ai vjen në shtëpi i dehur, por nëse e bëj, atëherë është gjëja më e keqe në botë.”

Jax dhe Brittany aktualisht janë të ndarë, por me kaq shumë flamuj të kuq, e kam të vështirë të besoj se ajo do të dëshirojë të ribashkohet. Brittany më në fund ka shijuar lirinë dhe mendoj se Jax-it do t'i duhet t'i bënte përshtypje për të rifituar gruan e tij me këtë ritëm. Thjesht tregon se flamujt e kuq shpesh shfaqen për një arsye.