Luftimet më të këqija të Margaret Josephs në RHONJ

Klea

Luftimet më të këqija të Margaret Josephs në RHONJ

Margaret Josephs u bashkuan Amvise të vërteta të Nju Xhersit gjatë sezonit 8. Dhe kjo fuqi në bishta ishte një përshtatje e natyrshme. Ajo ishte e freskët, e hapur dhe ndonjëherë tronditëse. Margaret ishte po aq e qetë duke diskutuar biznesin ose se si martesa e saj me burrin e saj aktual, Joe Benigno, ishte produkt i një lidhjeje. Ajo njihej gjithashtu si “kasaforta” sepse thuhet se kishte papastërti në të gjithë yjet e saj të RHONJ.

Meqenëse Margaret ka një personalitet të fortë, ajo u përplas me disa anëtarë të tjerë të kastit. Teresa Guidice nuk ishte një fanse. Shoker! Dhe Margaret gjithashtu debatoi me Jennifer Aydin dhe Danielle Staub.

Disa nga këto përballje ishin të tmerrshme. Nuk mendoj se lufta fizike është kurrë e pranueshme. Por këto skena na kujtuan gjithashtu se këto zonja do kurrë hani në paqe në këtë ekskluzivitet. Le të hedhim një vështrim prapa në luftimet më të këqija të Margaret Josephs në RHONJ.

6. Margaret ka probleme me buzëkuqin e Jennifer Aydin

Gjatë sezonit 9, Margaret ishte ulur përballë tavolinës nga Jennifer. Dy zonjat filluan të grindeshin. “Zemë, unë jam në pikën si puna e askujt,” tha Jennifer.

“Vërtet? Kështu është edhe lipineri juaj f-king. Pse nuk e rregullove?” Margaret u përgjigj.

Jennifer u përgjigj: “Je shumë xheloze, kurvë?” Pastaj ajo bëri fytyra puthjeje dhe tinguj në Margaret. Margaret tha se buzët e Jennifer-it dukeshin “si gomari i një majmuni”. A ishte e nevojshme kjo? Unë nuk mendoj kështu. Dhe një vakt tjetër krejtësisht i mirë u injorua.

5. Margaret dhe Danielle Staub hedhin poshtë në Cabo

Gjatë udhëtimit të aktorëve të sezonit 9 në Cabo, kasti i RHONJ u ul për darkë. Margaret pranoi se kishte gabuar kur bëri një koment se burri i Jennifer, Dr. Bill Aydin, flinte në shtëpinë e pishinës. Ajo pranoi se e bëri gërmimin për të mërzitur Jennifer.

Por Danielle, e cila ishte për pak kohë më e mira e Margaret, vendosi të diskutojë për fëmijët e Margaret. Ajo i vinte Marge, duke deklaruar se nuk i sheh kurrë fëmijët apo nipërit e saj. Të gjithë e dinë që fëmijët janë jashtë kufijve, veçanërisht në këtë ekskluzivitet. “Fëmijët janë jashtë kufijve, Danielle,” i kujtoi Melissa Gorga yllin e saj.

Margaret i hodhi verë Danielës. Kështu, Danielle hodhi një gotë në drejtim të Margaretës përpara se të ndalohej nga sigurimi. “Epo, ajo me të vërtetë, ju e dini, ajo shkon poshtë rripit. Ajo flet për fëmijët e mi, për familjen time”, tha Margaret për E! Lajme. “Unë as nuk pi, kështu që më duhej të kapja [Dolores Catania’s] verë dhe thjesht hidheni në fytyrë, mbi fustanin e saj të marrë me qira, e dini.” Djeg!

4. Margaret dhe Jennifer prishin mëngjesin e Jennifer Fessler

Miqja e re e amvisave Jennifer Fessler u përpoq të organizonte një mëngjes elegant në shtëpinë e saj. Sigurisht, gjithçka shkoi majtas kur Jennifer Aydin dhe Margaret filluan të shkonin përsëri në të. Pasi Margaret akuzoi Jennifer Aydin se ishte egoiste, Jennifer pohoi se Margaret po fliste pas shpine me Melissa dhe Jennifer Fessler.

Mos harroni, Margaret ishte ajo që zbuloi në kamera se Bill e tradhtoi Jennifer Aydin vite më parë. Ky zbulim hodhi në erë botën e çiftit. Ata kishin punuar shumë për ta lënë pas vetes dhe për ta fshehur nga fëmijët e tyre. “Unë kam një familje, gjë që nuk do ta dish kurrë se si është,” tha Jennifer.

Unë do t'ju them atë që ju nuk dini, atë që kam unë. Një martesë e mirë, o budallaqe, – ia ktheu Marxhi. Po! Zonja e shtëpisë iu lut mysafirëve të saj që të vendosnin një pirun në të që fqinjët e saj të mos dëgjonin.

Më pas, Margaret vendosi të shkonte në shtëpi, por Jennifer Fessler e ndaloi. Ajo i kërkoi Jennifer Aydin të largohej në vend të saj dhe Teresa vendosi të shkonte me të.

3. Nashville e Margaretës dhe Terezës gjëmojnë

Le ta pranojmë, Luis Ruelas, i fejuari i atëhershëm i Terezës, kishte flamuj të kuq nga kërcimi. Por Tereza ishte e verbër ndaj tyre. Gjatë një udhëtimi të aktorëve në Nashville, Teresa fajësoi Margaret për rrjedhjen e informacionit të rremë në blog dhe përpjekjen për të prishur reputacionin e Luis. Të gjitha duke nxjerrë njerëz nga e kaluara e Luis.

Margaret e quajti Terezën, “një gënjeshtare e sëmurë e neveritshme”. Kështu, Tereza e hapi tryezën mbi Margaret. Mendoj se aftësitë e Terezës për të rrokullisur tavolinat nuk janë të kufizuara në Jersey. Kaq shumë për mikpritjen jugore! Luis, vëllai i Terezës, Joe Gorga, dhe Melisa e çuan Terezën poshtë. Por ajo gjithsesi arriti të ngjitej pas shkallëve, duke kërcënuar Margaret.

2. Danielle i tërhoqi bishtin Margaret

Zonjat e Nju Xhersit ishin në një aktivitet pazari kur shpërtheu një mosmarrëveshje mes Danielle dhe Margaret. Margaret derdhi ujë mbi kokën e Danielës. Pastaj Danielle u përpoq të digjte sendet nga kuleta e Margaret. Plotësisht normale, apo jo?

Para se të largohej, Danielle e kapi Margaretën nga bishti dhe e tërhoqi fort. Ishte e frikshme. Margaret pa një kiropraktor për “goditje me kamzhik” nga incidenti. Më vonë doli se Tereza e inkurajoi Danielën që t'i tërheqë bishtin Margaretës. Skena ishte shqetësuese dhe e vështirë për t'u parë.

1. Margaret dhe Xho futën dikë në pishinë

Jennifer dhe Bill kishin një përvjetor në shtëpinë e tyre në finalen e Sezonit 9 RHONJ. Burri i Danielle, Marty Caffrey, filloi një debat me burrin e Margaret pranë pishinës. Marty akuzoi Joe se ishte xheloze sepse Margaret “nuk ka trupin e Danielle”. Pastaj Margaret iu bashkua zotërinjve dhe Marty filloi të nxehej shumë. Ai pretendoi se Marge e “maskuloi” Joe. Kështu, çifti e shtyu atë në pishinë.

Ndërsa Danielle ecte drejt oborrit të shtëpisë, ajo kaloi Joe dhe Margaret. “Burri juaj është në pishinë,” i tha Margaret Danielle.

“Kush e hodhi burrin tim në pishinë?” Bërtiti ajo. “Unë dhe burri im,” u përgjigj Margaret. Ky është një moment ikonik në historinë e Real Housewives.

Tani që kemi rijetuar zënkat më të këqia të Margaret Josephs në shfaqje, kemi parë të qeshurën, të keqen dhe thjesht të shëmtuarën. Por të gjitha këto përplasje ishin të paharrueshme.

Ju mund t'i kapni të gjitha këto momente në The Real Housewives of New Jersey, duke transmetuar në Peacock.