Luann and Sonja: Welcome to Crappie Lake Episode 3 Recap

Klea

Luann dhe Sonja: Mirë se vini në Crappie Lake Përmbledhja e Episodit 5

Fatkeqësisht, jemi pranë fundit të Luann dhe Sonja: Mirë se vini në Liqenin Crappie. Sinoffi i së dielës mbrëma u përqendrua Luann de Lesseps dhe Sonja Morgan, pasi ndihmuan në rinovimin e një qyteti të vogël. Ai mori konceptin Simple Life dhe u zhvillua me të, dhe Bravo nuk mund të kishte zgjedhur dy yje më të mirë se ikonat Real Housewives të Nju Jorkut.

Sonja dhe Luann nuk kanë qenë vetëm duke pushuar në qytetin e vogël të Benton, Illinois. Jo, ata u dërguan për të shkuar në punë dhe për të ndihmuar në përmirësimin e qytetit në më shumë se një mënyra. Ndërsa ata janë argëtuar shumë gjatë rrugës, dyshja RHONY ka arritur të përmbushë disa nga detyrat e kryebashkiakut. Këtu janë tre pika kryesore nga episodi i fundit “Taking Care of Business”.

Diçka e vogël për qentë

(Foto nga: Nick Fochtman/E! Entertainment)

Luann dhe Sonja kaluan disa kohë në strehën e kafshëve në Benton pasi kryebashkiaku donte që ata të ndihmonin në përmirësimin e situatës për shpëtimin. Strehimorja ishte e mbushur me qen pas pandemisë dhe objekti nuk ka hapësirë ​​për t’i strehuar. Qentë kalojnë shumë kohë në kafaze të ngushtë, duke i bërë ata nervozë. Sonja dhe Luann panë nevojën urgjente për një përmirësim. Kryesisht, dyshja donin të ndihmonin në zhvillimin e një zone të jashtme për qentë për të vrapuar dhe për strehimoren për të pritur ngjarje birësimi. “Kush dëshiron të adoptojë një qen që duket sikur do të të shkëpusë fytyrën?” Sonja tha për situatën e zymtë të brendshme.

Dyshja nuk humbi kohë për të punuar në gardh, me ndihmën e Craig, drejtorit të Punëve Publike të Benton. Në vend të mbledhjes së fondeve për strehën e kafshëve, Luann dhe Sonja vendosën të paguanin vetë për përmirësimet. “Ky gardh nuk mund të ndodhë aq shpejt për mua,” shpjegoi Luann. “Gardhi i qenve do të na kushtojë, por ne do të bëjmë një duzinë Cameo të tjera dhe e kemi marrë këtë.” Seriozisht, askush nuk është më i sinqertë freskues se këto dy zonja. Ju duhet t’i lavdëroni ata për angazhimin e tyre ndaj çdo gjëje në të cilën po marrin pjesë, duke mos e marrë kurrë veten shumë seriozisht.

Lu dhe Sonja janë në Benton

Luann dhe Sonja Mirë se vini në Crappie Lake Recap
(Foto nga: Nick Fochtman/E! Entertainment)

Ishte kaq e qartë në këtë kohë në udhëtimin e tyre sa Luann dhe Sonja ishin rehat në Benton. Ata nuk hezituan kur iu kërkua të ndihmonin nëpër qytet, qoftë për pastrimin e dhomave të motelit apo për të larë të vegjlit në strehë. “Unë as nuk e rregulloj vetë shtratin tim në shtëpi nëse nuk më duhet,” tha Sonja ndërsa po shkonte për shërbëtoren e motelit. “Dhe edhe atëherë, unë bëj një punë shumë të çalë.” Ju duhet të vlerësoni përkushtimin e tyre ndaj stilit të jetesës Benton, edhe nëse është pak i çrregullt.

Zonjat gjithashtu u argëtuan pak në Benton. Ata shkuan te Sue’s, shitësi lokal i zonjave, për të blerë disa rroba të reja. Dyshja përfunduan duke u larguar me disa paruke të prera dhe duke i veshur ato menjëherë në rrugët e Benton. “Ti mund të jesh Lisa Rinna për Halloween,” i tha Sonja Luann në lidhje me parukën e saj.

Dyshja gjithashtu më në fund goditi Mbretëreshën lokale të qumështit për të porositur një nga gjithçka në menu. Dyshja nuk hanë qumësht si pjesë e dietave të tyre tipike, kështu që dalja ishte pak e rrezikshme për sistemin e tyre tretës. “Luann rrahu një shtrat të tërë një herë; duhej të hiqnin dyshekun, – tha troç Sonja. Kjo nuk i ndaloi ata që të ulnin konet e tyre të buta dhe bananet e ndara, vetëm për të ecur përmes makinës për të porositur një tjetër bukë. Me të vërtetë nuk do të mërzitem kurrë nga këta të dy.

Kontroll i ri i këndit të lojërave

Luann dhe Sonja Mirë se vini në Crappie Lake Recap
(Foto nga: Nick Fochtman/E! Entertainment)

Luann dhe Sonja ishin të zhgënjyer në episodet e mëparshme pasi nuk mendonin se do të ishin në gjendje të merrnin një shesh lojrash në Benton para se të përfundonte udhëtimi i tyre. Ndërsa bënin paruke Rinna në qytet, ata morën lajmin se një grup lojërash do të ishte gati përpara nisjes së tyre. Ishte një lajm i mahnitshëm pasi yjet e RHONY do të mund të merrnin pjesë në prerjen e shiritit për parkun e ri. Edhe Craig, i cili zakonisht mbante një pamje të jashtme të ashpër, ishte shumë i lumtur që mundi të sillte një shesh lojrash në lagjen në Benton ku u rrit përpara se të tërhiqej nga puna për qytetin. “Ishte një lloj lloji që unë sillja diçka në lagje,” tha Craig i përlotur. Shiko? Luann dhe Sonja kanë vërtet një fuqi të pazakontë për të bërë ndryshim.

Pasi sheshi i lojërave u dorëzua dhe u vendos, ishte me të vërtetë një përmirësim i madh për qytetin. Ceremonia e prerjes së shiritit ishte emocionuese për të gjithë, nga kryebashkiaku te Luann. Lu madje mbajti një fjalim të zgjatur që e mërziti Sonjën deri në lot. “Është një moment i madh, e kuptoj”, tha Sonja. “Por prerë shiritin tashmë.” Lu gjithashtu festoi hapjen e parkut duke rrëshqitur poshtë rrëshqitjes së fëmijëve dhe duke i mbërthyer prapanicën e saj në një lëkundje gome. Kontesha ishte vetja e saj kulmore në këtë episod, dhe kjo vetëm më bën të dëshiroj të shoh më shumë.

Luann dhe Sonja: Mirë se vini në Crappie Lake përfundon të dielën, 6 gusht, në orën 10/9c në Bravo.

NA THONI – A JENI SHOKUR TË SHIHNI LUNNË DHE SONJEN TË KRYEN DETYRA NË BENTON? SI MENDONI QË KA TË BËRË NË PËRMIRËSIMIN E QYTETIT DERI TANI?