Bethenny Frankel

Klea

Luann de Lesseps godet Bethenny Frankel gjatë performancës së kabaresë së Krishtlindjes: “Pse e kafshon Andin? Pse të kafshoni NBC?”

Luann de Lesseps godet Bethenny Frankel gjatë performancës së kabaresë së Krishtlindjes: “Pse e kafshon Andin? Pse të kafshoni NBC?”

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut shap Luann de Lesseps mori një moment gjatë shfaqjes së saj të shitur në kabare për pushime për t’iu drejtuar me humor ish-bashkëjetorit të saj, Bethenny Frankel.

Performanca, e titulluar “A Very Countess Christmas”, u zhvillua në 54 Below në New York City të shtunën mbrëma, ku Luann de Lesseps nuk i mbajti mbrapa mendimet e saj, siç u kap në një video të siguruar ekskluzivisht nga Page Six.

Luann de Lesseps

Duke iu përgjigjur pyetjes së një fansi për Bethenny Frankel, Luann pyetur me lojë Bethenny’s qëndrim kritik ndaj të kaluarës së tyre të përbashkët në TV realitet. “Tani kthehemi në Bethenny. E di, dëgjo, pse kafshon dorën që të ushqen?” Luann de Lesseps pyeti, ndërsa publiku u kënaq në zgjuarsinë e saj.

Luann de Lesseps

Më pas 58-vjeçari u mor në pyetje Bethenny’s kritika ndaj ekzekutivit Bravo Andy Cohen dhe NBCUniversal. “Pse e kafshon Andin? Pse të kafshoni NBC?” pyeti ajo, duke ndezur brohoritje nga turma ndërsa vazhdonte të bënte shaka me themeluesin e Skinnygirl. “E dini, thjesht shkoni në perëndim të diellit,” sugjeroi ajo Bethenny. “Ju bëni miliona dhe miliarda dollarë. Nëse pretendoni se po, atëherë pse vazhdoni të na shani? Pse po flisni për ne?”

Bethenny Frankel

Luann de Lesseps’ Vërejtjet e zjarrta arritën në kulm ndërsa ajo bëri jehonë Bethenny Frankel’s Rruga e famshme nga emisioni, duke bërtitur: “Na lini të qetë! Shkoni në shtrat! Shkoni në shtrat. Shkoni në shtrat!” Përgjigja e audiencës ishte elektrike, plotësisht përqafuese e Luanës performancës.

Luann de Lesseps

Sipas burimeve tona, vendi ishte i mbushur plot, dhe publiku u argëtua plotësisht. “Ishte një shtëpi plot dhe publiku po çmendej”, tha burimi, duke shtuar me humor, “Më duheshin tre martini”.

Shfaqja e gjallë e festave është vetëm një paraqitje e shkurtër e asaj që do të vijë, si Luann de Lesseps përgatitet për turneun e saj “Marry F Kill”, i cili do të fillojë në fillim të vitit të ardhshëm. Turneu premton të sjellë markën e saj unike të argëtimit në qytete duke përfshirë Los Anxhelosin, Bostonin dhe Londrën.

Luann de Lesseps

Ndërkohë, Bethenny ka shprehur në mënyrë aktive shqetësimet e saj për industrinë e realitetit televiziv, duke kërkuar trajtim më të mirë për yjet e saj. Këtë verë, ajo nisi një padi të guximshme kundër NBCUniversal dhe Bravo, duke pretenduar se yjet e realitetit shpesh manipulohen dhe keqtrajtohen. Bethenny’s Përpjekjet shtrihen në formimin e një bashkimi për interpretues televizivë të pascript dhe sfidimin e marrëveshjeve të moszbulimit për të nxjerrë në dritë praktikat e supozuara të padrejta.

Bethenny Frankel

Bethenny Gjithashtu u bë tituj në shtator për shkak të kritikimit të qasjes së Cohen në emisionin e tij, “Watch What Happens Live”, megjithëse më vonë ajo sqaroi se nuk ka mëri personale ndaj tij.

Në tetor, Bethenny përsëriti synimin e saj për të inicuar “ndryshime sistematike” në sferën e realitetit televiziv. Ajo shprehu emocionet e saj të përziera për bashkëmoshatarët e saj në industri në Instagram, duke pranuar natyrën e ashpër të realitetit televiziv, ku, siç shprehet ajo, “Për të qenë i suksesshëm në TV realitet, duhet të vrasësh ose të vritesh. Të mos bëhesh pis është të pushosh nga puna. Dikush po fiton dhe dikush po humbet në këtë lojë me shumën zero, ku njerëz si unë pasurohen dhe ata më pak strategjikë prishen ose anulohen.”

Bethenny Frankel

Bethenny, pa frikë nga reagimet e kundërta, qëndroi e palëkundur në qëndrimin e saj, duke deklaruar, “Ne kemi ushqyer vlerësimet e makinerive, dollarët e reklamave, frazat e kapura dhe përmbajtjen. Ne bëhemi të ndyrë dhe ata pasurohen ndyrë.”

Dinamika ndërmjet Bethenny dhe Luann de Lesseps ka qenë gjithmonë një nga aspektet më intriguese të Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut që nga fillimi i saj në vitin 2008, e karakterizuar nga grindjet e tyre të shpeshta dhe shkëmbimi i komenteve të mprehta.