Love Island USA Sezoni 6: Momentet më të mira nga java e parë

Klea

Love Island USA Sezoni 6: Momentet më të mira nga java e parë

Unë kam një mesazh! Dhe kjo thotë Ishulli i Dashurisë në SHBA Sezoni 6 ka një fillim të shkëlqyeshëm! Sezoni aktual tashmë mori vëmendje shtesë falë mikpritëses së re Ariana Madix. Dhe me siguri e ka mbajtur atë vëmendje duke sjellë nxehtësinë. Vetëm në javën e parë, ka një sërë momentesh për të cilat fansat nuk mund të ndalojnë së foluri. Guxoj të them se, bazuar në episodet e deritanishme, Love Island USA është më i mirë se Love Island UK tani? Shpresojmë që shfaqja të mund ta mbajë këtë vrull për të gjashtë javët.

Hyrja e Arianës

Ariana, çfarë po bën këtu? Duke qenë mikpritësi i përsosur i Love Island USA, kjo është ajo! Ariana e rrëzoi debutimin e saj si mikpritëse nga parku. Ajo kishte hyrjen më të mirë në lëvizje të ngadaltë, një mikpritës i Love Island duhet. Dhe ajo dukej si një perëndeshë e artë. Stilistja e saj, Emily Men, po e vret absolutisht atë, me çdo ansambël duke marrë gulçim (dhe shumë emoji flakë në mediat sociale). Është e vështirë të zgjedhësh një të preferuar, por fustani i artë që nga nata e parë mund të jetë një nga dukjet më të mira të Arianës.

Kordell ëndërron shumë

Shikuesit dhe banorët e ishullit zbuluan përfundimisht se Kordell Beckham është vëllai më i vogël i Odell Beckham Jr. Por nuk ishte ky momenti që i bëri njerëzit të flisnin. Kur ai dhe Serena Page folën për qëllimet e tyre, aktori aspirant shprehu ëndrrën e tij për të bërë postime të sponsorizuara në mediat sociale. Konkretisht, për Cheez-Its. Hej, gjuaj gjuajtjen tënde!

Çfarë janë përsëri gjarpërinjtë?

Pasi Rob Rausch bëri bujë në Casa Amor vitin e kaluar, ai u ftua përsëri si OG Islander këtë sezon. Siç do të kujtojnë shikuesit e sezonit 5 të LI USA, ai është një grindavec profesionist gjarpërinjsh. Në një nga shenjat e shumta që ai dhe Olivia “Liv” Walker nuk ishin menduar të ishin, ajo e bëri të ditur se nuk kujdeset për gjarpërinjtë. Bomba australiane pretendoi se kjo ndodh sepse ajo i urren insektet…duke harruar që gjarpërinjtë janë zvarranikë.

Rob dhe Lea bëjnë një bisedë të fshehtë

Vila e re është E MADHE, dhe në mesin e shumë veçorive të saj unike, ka një dok që u jep çifteve privatësi. Ky është vendi ku Rob i kërkoi partneres së tij origjinale Leah Kateb që ta takonte në fshehtësi pasi Liv e vodhi atë në premierë. Ishte një moment i këndshëm që i bëri të dashur shikuesit për çiftin. Fatkeqësisht, siç e dinë shikuesit prej kohësh, çiftet e Ditës së Parë zakonisht nuk kanë lundrim të qetë. Për të qenë të drejtë, Love Island USA do të ishte e mërzitshme nëse do ta bënin.

Pavarësisht nëse ishte tepër në kohë apo e nxitur nga producentët, Liv vendosi të bënte disa selfie në tarracë. E cila, natyrisht, i dha asaj një pamje të përsosur të seancës së grimit në bankën e të akuzuarve. Kur ka shumë dramë dhe debat për t’i thënë personit me të cilin jeni shoqëruar për puthjen e dikujt tjetër, kjo bëhet e përsëritur. Kapja e tyre në akt është shumë më e mirë televizive.

Jana ndan rekomandimet e saj për leximin

Ndërsa Java e Parë po mbyllej, JaNa Craig u shfaq si personazhi kryesor i sezonit. Duke tërhequr bombën Connor Newsum për një bisedë, ajo theu akullin duke ndarë atë që i pëlqen të lexojë. Duke treguar një gamë mjaft të gjerë, ajo tha se i pëlqen të lexojë fjalor…dhe libra për vrasës serialë. Disa mund ta quajnë atë një flamur të kuq. Megjithatë, lista e saj e leximit e magjepsi qartë Connor.

Dhurata e Leas

Në sfidën më të lartë ose të ulët, Lea zbuloi se shuma që shpenzoi për një djalë në të njëjtën kohë ishte 1000 dollarë. Rezulton se ishte për një mbajtëse me porosi Louis Vuitton. Nuk kam mundur të ndaloj së menduari për këtë që nga episodi. A është një mbajtëse e hapur si një mbajtëse cigaresh? Sa kohë ka Louis Vuitton që ka bërë mbajtëse me porosi? A e ofrojnë edhe dizajnerë të tjerë të mëdhenj këtë? Dhe si ishin një mijë dollarë?

Jana zgjedh vetë

Natën e parë, Coye Simmons ishte ai që të gjithë donin. Tre nga vajzat nxituan në podiumin e tij në formë zemre. Ai përfundoi duke zgjedhur Jana. Ndërkohë që ata bënë një çift shumë të bukur, lidhja u prish disa ditë më vonë.

Pika e thyerjes dukej se ishte në sfidën e Lartë ose të Ulët. Sidomos kur vajzat zbuluan se me sa njerëz kanë fjetur. Reagimet nga djemtë në përgjithësi nuk ishin të mira dhe standardet e dyfishta ishin të dukshme. Coye u mërzit dhe e akuzoi JaNa-n se gënjen.

Midis atij reagimi dhe komunikimit shumë të dobët, ajo përfundoi duke zgjedhur Connor. Megjithatë, ajo u sigurua që të mos kishte ndjenja të vështira mes saj dhe Coye.

Ribashkimi kthehet në kaos

Shumicën e kohës, gjatë ceremonisë së parë të ribashkimit, konkurrentët thjesht ulen në heshtje midis zgjedhjeve dhe fjalimeve të ribashkimit. Zakonisht duhen disa javë, veçanërisht pas Casa Amor, që gjërat të bien në kaos. Por kasti i këtij viti në Love Island USA nuk la asgjë pa thënë.

Vajzat nuk e luajnë të sigurt

Në një kthesë të mirëpritur nga zakonisht, vajzat këtë sezon po rrezikojnë dhe bëjnë lëvizje të guximshme në sfida. Në sfidën e fundit të javës, vajzat shfrytëzuan rastin për të puthur konkurrente të tjera nga ajo me të cilën janë çiftuar. Ashtu siç bëjnë djemtë në këtë shfaqje gjatë gjithë kohës! Ata gjithashtu bënë disa deklarata të guximshme kur i etiketonin njerëzit si “lojtarë me dy fytyra” dhe “lojtarë të lojës”, gjë që e ngjall dramën.

Fatkeqësisht, loja çoi në disa pasoja të mëdha për Kaylor Martin dhe Aaron Evans. Ndonëse fillimisht dukej se ishin çifti më i fortë, veterani i realitetit televiziv Aaron u trondit nga puthja e saj me dikë tjetër në lojë. Java e parë përfundoi me të dy të përlotur. Gjatë gjithë kohës që emisioni ngacmoi ardhjen e dy bombave të reja…sepse nuk ka asnjë moment të mërzitshëm në këtë vilë!

Njihuni me Love Island USA në Peacock. Episodet e reja shfaqen premierë në shërbimin e transmetimit në orën 21:00/EST, çdo ditë të javës përveç të mërkurave.