Love Island USA: A është sezoni 6 më i miri ende?

Klea

Love Island USA: A është sezoni 6 më i miri ende?

Nëse nuk jeni duke parë Ishulli i dashurisë në SHBA në Peacock, po humbisni shfaqjen më të nxehtë të verës. Deri më tani, versioni i shtetit ka qenë gjithmonë nën hijen e ishullit origjinal të dashurisë. Mjerisht, seritë në Mbretërinë e Bashkuar nuk po e bëjnë këtë për fansat këtë vit. Për fat të mirë, Love Island USA filloi fuqishëm dhe vazhdon të përmirësohet. Nëse ndiqni ndonjë llogari të fansave të Bravo ose reality TV në mediat sociale, me siguri keni parë muhabet për të.

Çdo besnik i Love Island në Mbretërinë e Bashkuar që i dha SHBA-së një përpjekje të kaluar, por nuk mundi ta futej në të, ju lutem të provoni përsëri. Nëse gjërat vazhdojnë me këtë ritëm, Sezoni 6 mund të renditet së bashku me sezonet e shkëlqyera të të gjitha kohërave në Mbretërinë e Bashkuar. Vetëm në gjysmë të rrugës, ndihem mjaft i sigurt duke e quajtur këtë sezoni më i mirë i Love Island USA deri më tani, dhe këtu janë disa nga arsyet pse.

Ariana është mikpritja e përsosur

SHBA ka përgjigjen e saj për mikpritësen e Love Island UK Maya Jama! Një nga arsyet pse ka më shumë vëmendje në Love Island USA këtë vit është për shkak të superfansave, Ariana Madix. Baza e fansave të personazhit televiziv është më e madhe se kurrë falë koncertit të saj të fundit.

Ariana është mikpritja e përsosur, dhe jo vetëm sepse ajo ka një hyrje të ngadaltë. Ajo është qesharake, simpatike dhe e shpejtë në këmbë, gjë që duhet me këtë kast. Kur ribashkimet dhe eliminimet dalin jashtë kontrollit, ajo është në gjendje të kalojë te banorët e ishullit që ulërijnë. Siç premtoi përpara sezonit, Ariana është si një motër e madhe mbështetëse e mrekullueshme për vajzat. Ajo gjithashtu thërret në mënyrë gazmore sjelljen e keqe të djemve, e cila është shumë e nevojshme.

Është folur shumë për mundësitë që ka marrë Ariana që nga Scandoval. Duke parë këtë sezon të LI USA, është e qartë se ajo i merr ato mundësi për shkak të fuqisë së saj të pamohueshme të yjeve. Unë imagjinoj se, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Vanderpump Rules, Ariana do ta mbajë këtë koncert për aq kohë sa të dojë. Gjithashtu, ajo duket më mirë se kurrë!

Kthesat dhe kthesat i mbajnë të gjithë në këmbë në Love Island USA

Një nga arsyet që ky sezon i LI USA është kaq elitar është se producentët refuzojnë të lejojnë qoftë edhe një episod të mërzitshëm. Në këtë pikë, Love Island është një makinë e lyer mirë. Nga bombat tek ribashkimet te Casa Amor, edhe kthesat më të mëdha u bënë elementë kryesorë të parashikueshëm.

Por nëse ndonjë banor i ishullit – ose shikues – mendoi se mund të parashikonte këtë sezon, ata janë në një surprizë. Ky sezon ndihet pothuajse eksperimental me disa nga kthesat. Për më tepër, vetë garuesit janë aq kaotikë, saqë japin kthesa tronditëse vetëm përmes bisedave.

Sfidat çojnë në dramë

Kasti në Love Island USA konkurron.

Ndërsa ata janë një aspekt kryesor i serialit, shikuesit e Love Island kanë një marrëdhënie dashuri-urrejtje me sfidat. Kur ata janë të këqij, duket thjesht si një përpjekje e dëshpëruar për të zbutur episodet. Megjithatë, ka pasur një mungesë tronditëse sfidash në Love Island UK këtë vit, dhe ato mungojnë shumë. Por në sezonin 6 të LI USA, çdo sfidë ka rëndësi.

Deri më tani, çdo sfidë ka një ndikim në episodin ose sezonin në tërësi. Për shembull, një sfidë kërcimi i detyroi garuesit të tregonin nëse donin të qëndronin me partnerin e tyre aktual ose të ktheheshin me dikë tjetër. Rezultatet tronditën shikuesit, shkaktuan disa pasoja shumë emocionale dhe çuan në fundin e disa çifteve të vendosura.

Vetë sfidat janë kreative dhe shumë të ndërlikuara dhe vijnë me grupe të përpunuara. Ndoshta prodhuesit u frymëzuan nga Love Island Games?

Çdo konkurrent e sjell atë në Love Island USA

Nuk është Dance Party USA, është vallëzimi i Love Island USA.

E tha vetë Ariana. Një nga arsyet që ky sezon është kaq i mirë është kasti “perfekt” i banorëve të ishullit. Askush nuk zbehet në sfond në këtë grup. Vila plot me personalitete të forta do të thotë se ka pasur shumë, SHUMË shkrirje dhe zënka të denjë për gaz.

Ndërsa Liv Walker nuk ka gjetur një lidhje dashurie, ajo vazhdimisht po nxit dramë dhe po thërret njerëzit. Leah Koteb grumbulloi një ushtri stanesh, edhe pse lëvizjet dhe fjalët e saj e futin në telashe. Shikuesit ranë fort pas Kordell Beckham, për arsye që nuk kanë lidhje me vëllain e tij superyll. Dhe shkrirja e Rob Rausch buzë pishinës ndihej si ekuivalenti i Ishullit të Dashurisë së Colton Underwood që kërcente mbi atë gardh.

Për mua, spikatja e qartë është JaNa Craig, e cila jep menjëherë citate ikonike çdo episod. Asaj i pëlqen të lexojë fjalorin, do të bëjë vezë me bombë në tre mënyra të ndryshme dhe ëndërron të jetojë në një shtëpi me formën e saj të parë. Ajo është gazmore, edhe kur qan mbi bimët. JaNa është simpatike, me vetëbesim, një vajzë totale dhe mahnitëse. Për t’i bërë jehonë asaj që tha Ariana në Aftersun, nuk e kam idenë pse djemtë nuk janë në rresht për çift me të.

Ju me të vërtetë nuk mund të parashikoni se çfarë do të bëjë më pas ndonjë nga këta beqarë të rinj. Dhe kjo i bën gjërat shumë emocionuese. Edhe nëse u jep shikuesve pak goditje me kamzhik!

Askush nuk e luan të sigurt

Nuk jam i sigurt nëse banorët e ishullit e dinë se sa popullor është ky sezon. Ose ato thjesht mund të jenë shumë kaotike për të mbajtur një strategji. Sepse askush nuk duket shumë i shqetësuar për ruajtjen e pëlqyeshmërisë. Asnjë reagim i mundshëm nuk po i ndalon ata të ndërmarrin një rrezik të madh.

Vajzat treguan se nuk po luanin gjëra të sigurta në javën e parë të sezonit. Është freskuese t’i shikosh ata të eksplorojnë opsione të tjera, edhe nëse është thjesht një puthje në një sfidë. Ndërkohë, djemtë e konkurrencës filluan të çmendeshin sapo dëgjuan se ishte koha për Casa Amor. Sidomos djemtë që dukeshin më të mbyllur.

Në këtë pikë, nuk jam i sigurt se ka çifte të forta. Por ka edhe tre javë për këtë. Tani për tani, unë jam duke shijuar rreziqet masive dhe kthesat e paparashikueshme. Nuk ka asnjë shfaqje tjetër për momentin që mund të ketë ndryshime kaq masive nga dita në ditë! Dhe kjo do të thotë se nuk ka ende një episod të mërzitshëm, i cili është shumë mbresëlënës. Vetëm kjo mund ta bëjë këtë sezonin më të mirë të Love Island USA deri më tani.

Sigurohuni që të shikoni Love Island USA në Peacock.