Love Is Blind Sezoni 6 Momentet më tronditëse të Ribashkimit

Klea

Love Is Blind Sezoni 6 Momentet më tronditëse të Ribashkimit

Personalisht e gjeta Dashuria eshte e verber Sezoni 6 është pak i vështirë për t’u lidhur me shumë nga çiftet nuk kanë krijuar një lidhje të thellë menjëherë nga porta. Tani, unë e dua Charlotte, NC, dhe me të vërtetë mendova se Queen City do të ishte vendi i përsosur për të ngritur pods. Dhe ashtu si stinët e mëparshme, kishte plot trekëndësha dashurie mes meshkujve dhe femrave beqare. Në fund të sezonit, pesë çifte ishin fejuar dhe udhëtuan për në Republikën Domenikane. Por gjithçka nuk është kurrë e drejtë në dashuri dhe luftë, siç zbuluam në ribashkim. Këtu janë disa nga momentet më tronditëse nga ribashkimi i sezonit të 6-të të Love Is Blind, kur (pothuajse) të gjithë u bashkuan përsëri.

Sarah Ann dhe Jeramey janë duke u takuar

Jeramey Lutinski dhe Sarah Ann Bick e goditën me të vërtetë gjatë takimeve të tyre, por në fund, Jer vendosi t’i propozonte Laura Dadisman. Megjithatë, kalimi nga bishtajat në botën reale nuk u bëri atyre ndonjë favor. Për fat të mirë për të, ribashkimi tregoi se dashuria ende lulëzoi ndërsa Jeramey dhe Sarah vunë në dukje se në të vërtetë ishin bërë çift. Gjatë rrëfimit të të gjitha, dyshja zbuluan se aktualisht po bashkëjetonin.

Por ka ende disa probleme në parajsë me Jer duke pranuar: “Ne kemi kaluar nëpër gjëra të marrëdhënieve reale që kur kemi qenë bashkë. Ne e kuptuam se duke luftuar për shkak të gjërave vazhdimisht, se e duam njëri-tjetrin dhe donim ta mbështesnim njëri-tjetrin përmes vetë këtij procesi… dhe ende po luftonim për këtë çdo ditë.”

Pavarësisht gjithë kësaj, Sarah Ann dëgjon këmbanat e dasmës. Ne do të vëzhgojmë nga afër këtë.

Trevor adreson tekstet e rrjedhura

Trevor Sova ishte ndoshta gjarpri më i dobët nga të gjithë, pasi shikuesit zbuluan se ai ishte në të vërtetë në një lidhje gjatë xhirimeve. Askush tjetër nuk e mori ndjenjën se ai ishte një shaka? Një mish i plotë vetëm nga fotoja e tij PR? Me mend jo.

Trevor u kap me pantallonat e ulura pasi mesazhet kishin rrjedhur në internet. Thuhet se ai ia kishte dërguar një gruaje me hyrjen dhe daljen nga eksperimenti. Trevor shkroi se “duhej të pretendonte se shfaqja nuk ishte jeta reale”.

Gjatë ribashkimit, ai ishte i shqetësuar për tekstet me menaxherin e projektit që e quajti veten “toksik”. Unë e pranoj këtë. Kam nevojë për shumë terapi.” Ajo vetëm u përkeqësua pasi Trev u përpoq të deklaronte se ai nuk po dilte “teknikisht” me gruan edhe pse i dërgoi asaj një “Të dua”. Disi e mërzitshme! Por prezantuesja Vanessa Lachey e ka mbrojtur atë. A nuk e dinte vërtet se çfarë po e linte veten?

Mateu nuk u shfaq

Matthew Duliba ishte zuzari i sezonit 6, kryesisht për sjelljen e tij të ndyrë. Këshilltari i lartë financiar nuk u hodh në dritën më të mirë pasi ndërveprimet sociale nuk ishin kostumi i tij i fortë. Unë mund të empatizoj me burrin; ai donte të rritej, por në vend të kësaj, ai gjithmonë zgjodhi të dilte nga dera në mes të bisedës.

Matt shpjegoi se çfarë ndodhi nga këndvështrimi i tij në Instagram. Ai tha se “një element kyç i historisë sime që nuk u zbulua kurrë është se unë jetoj një mënyrë jetese pa alkool dhe e bëra eksperimentin me maturi. Ishte një faktor kyç përse në fillim kisha kaq shumë vështirësi në lidhjen me gratë. Kishte gjithashtu shumë keqinterpretime dhe gënjeshtra të krijuara, për mendimin tim, për të njollosur karakterin tim.” Dhe ndërsa ai pretendonte se mezi priste të ndante anën e tij personalisht, Matthew nuk pranoi të ulej në divan.

Kenneth u shqetësua për ndarjen e Brittany

Brittany Mills dhe Kenneth Gorham filluan një fillim të shkëlqyeshëm në grupe dhe patën vërtet një kimi të madhe. Mes lidhjes për fenë, moralin dhe prejardhjen e tyre, mendova se këta të dy kishin një shans për të luftuar. Udhëtimi me varkë nga ferri nxirrte në pah problemet e tyre ndërsa ata uleshin në heshtje pa asnjë shikim mes tyre.

Edhe pse ndarja e tyre dukej mjaft delikate, rezulton se drejtori i shkollës së mesme ishte zemërthyer, duke u thënë fansave: “Unë e kuptoj plotësisht se si duket. Unë mund të zotëroj se si është perceptimi… por të gjithë e përpunojnë ndryshe. E thirra Clay në rrëmujë.” Por ka një rresht të argjendtë në re, ndërsa ai tha se tani ka një miqësi të thellë me Brittany, dhe të dy flasin çdo ditë, duke thënë: “Lidhja që kemi do të zgjasë për një përjetësi dhe unë jam i lumtur me atë.”

Jessica i bashkohet serialit të takimeve të Netflix Perfect Match

Lajmi i fundit i madh i ribashkimit ishte se Jessica Vestal do t’i bashkohej Sezonit 2 të Perfect Match. Seriali me vargje të Netflix me temë plazhi do të shfaqë këngë të shumta, duke përfshirë Jess dhe dy yje të tjerë të Love Is Blind, të cilët janë sërish në kërkim të dashurisë. Fat i mirë, Jess!

Sezonet 1-6 të Love Is Blind janë të disponueshme për t’u transmetuar në Netflix.