Lojtarët e sfidës përdornin prezervativët si kapëse

Klea

Lojtarët e sfidës përdornin prezervativët si kapëse

Që në fillim, Lojë me kallamar: Sfida u rrënua si koncept. Aty ku shfaqja origjinale ishte një koment efektiv mbi kapitalizmin e fazës së vonë, versioni i realitetit televiziv u bë përbindëshi që paraardhësi i tij u përpoq të kritikonte.

Fatkeqësisht për Netflix-in, Squid Game: The Challenge ishte më e ngjashme me paraardhësin e saj sesa mund të kishte shpresuar ndonjëherë shërbimi i transmetimit. Gjatë xhirimeve, shumë garues dolën me detaje mbi kushtet e vështira me të cilat u përballën gjatë konkurrimit.

Disa anëtarë të kastit pësuan lëndime, ndërsa të tjerët vuanin nga hipotermia. Tani, pasi shfaqja mund të përballet me një ose dy padi, kanë dalë raporte të reja rreth asaj se sa të papajisur prodhuesit do të siguronin për garuesit.

Prezervativët e Squid Game ishin zhdukur në ditën e dytë

Trey Plutnicki, i njohur gjithashtu si Player 301, foli me Entertainment Weekly në lidhje me thashethemet për përdorimin e prezervativëve si shkop. “Unë do ta konfirmoj këtë: Po, kjo është 100 për qind e vërtetë,” tha ai duke qeshur, duke shtuar, “A mendoni se e bëra këtë? A dukem si një person që e bëri këtë? Jo, dreqin jo. Është kaq budallaqe.”

Trey shpjegoi se ai hoqi dorë përpara se lojtarët e tjerë të përpiqeshin të përdornin kontraceptivin. “Kishte locion, kishte kondicioner dhe këto ishin dy provat e para. Dhe pasi i provova dhe nuk po funksiononin, thashë: ‘Epo, këto janë të gjitha opsionet tona, sepse padyshim që ne nuk do të përdorim prezervativët’”.

Fatkeqësisht, Trey ishte i pasaktë. “Brenda një dite, ndoshta një ditë e gjysmë, të gjithë prezervativët u zhdukën. Ishte absurde. Dhe ende nuk funksionoi!” Prodhuesit përfundimisht u dhanë garuesve kontejnerë individualë për balsam buzësh. Trey përfundoi duke e dhënë atë. Netflix kishte më mirë të shpresonte se shfaqja ia vlente makthet e PR që ka shkaktuar.

Squid Game: The Challenge po transmeton episodet 1-9 në Netflix.