Lisa Vanderpump

Klea

Lisa Vanderpump shpreh dhimbjen për vdekjen e babait: ‘Pusho në paqe’

Lisa Vanderpump shpreh dhimbjen për vdekjen e babait: ‘Pusho në paqe’

Lisa Vanderpumpylli i Rregullat e Vanderpompës, është e pikëlluar për humbjen e babait të saj, John Vanderpump.

Lisa Vanderpump

63-vjeçarja, personazhi i realitetit televiziv, ndau lajmin tronditës për të të mërkurën, shoqëruar me një foto të saj dhe babait të saj duke shijuar jashtë së bashku.

“Do të më mungosh babi… zemërthyer”, ka shkruar ajo. “U prefsh ne paqe.🙏💗”

Lisa Vanderpump

Në imazh, Lisa dhe babai i saj shihen duke ecur në një shteg të gjelbëruar.

Lisa është e veshur elegante me një këmishë të bardhë me kopsa, pantallona të zeza, një pallto të gjatë dhe një çantë Chanel, ndërsa babai i saj ka veshur një bluzë me kuadrate dhe pantallona blu të kaltër. Të dy po buzëqeshin plot shkëlqim për kamerën.

Lisa Vanderpump

Kjo nuk është hera e parë Lisa ka shpërndarë një foto me të atin në rrjetet sociale.

Ajo postoi më parë të njëjtën foto në tetor 2022 gjatë një vizite në familjen e saj në Mbretërinë e Bashkuar, duke shprehur se sa e mrekullueshme ishte të kalonte kohë me të atje.

Lisa Vanderpump

e Lizës nipi, Sam Vanderpumpnderoi edhe gjyshin e tij duke ripostuar e Lizës njoftim në Instagram Story së bashku me një foto të tij me John Vanderpump.

Mosha e saktë e Gjoni në kohën e vdekjes së tij dhe herën e fundit që pa Lisa mbeten të paspecifikuara.

Lisa Vanderpump

Me të dëgjuar lajmin, disa Bravo yjet i shprehën ngushëllimet e tyre Lizës në seksionin e komenteve.

James Kennedy nga VPR shkroi: “Saq më fal Lisa duke dërguar ngushëllimet dhe dashurinë e mia ♥️,” jehoi nga Scheana Shay i cili shtoi: “Ndaj më vjen keq për humbjen tuaj Lisa. Ju dërgoj shumë dashuri 🙏🏻.”

Lisa Vanderpump

Garcelle Beauvais, Lisa’s mik i mirë dhe është në The Amvise të vërteta të Beverly Hillsshprehu gjithashtu simpatinë e saj duke shkruar: “Sa keq Lisa 😘.”

John Vanderpumpi cili punoi si drejtor arti për një agjenci reklamash, tha Lisa me gruan e tij të ndjerë, Jean, e cila u nda nga jeta në qershor 2019 në moshën 84-vjeçare.

Lisa Vanderpump

Lisa ishte përballur më parë me dhimbje të thellë për humbjen e vëllait të saj, Mark Vanderpump, të cilët vdiqën tragjikisht nga një mbidozë droge në moshën 59-vjeçare, vetëm një vit para vdekjes së nënës së tyre.

“Ndërsa shkoni në RIP me shenjë, mami. Një vit tragjik me siguri. Ju falënderoj të gjithëve për mesazhet tuaja të bukura dhe fjalët e mirësisë. Jeta është kaq e brishtë dhe nuk kam kohë për negativitet.” Vanderpomp shkruante në rrjetet e saj sociale në momentin e vdekjes së nënës së saj.