Raquel Leviss

Klea

Lisa Vanderpump SHKARQET NË Rachel Leviss për paditur Tom Sandoval dhe Ariana Madix

Lisa Vanderpump SHKARQET NË Rachel Leviss për paditur Tom Sandoval dhe Ariana Madix

Lisa Vanderpump i përplasur Rachel Leviss për të vënë në shënjestër ish-in e saj, Tom Sandovaldhe ish Rregullat e Vanderpompës bashkë-yllAriana Madix, një padi e re që përfshin një video eksplicite që supozohet se ishte regjistruar dhe ekspozuar pa pëlqimin e saj.

“Kjo është qesharake,” Amvise të vërteta të Beverly Hills tha alum për TMZ, të premten.

“Unë mendoj se nëse nuk dëshiron që dikush të ndajë p*rn-në tënde, atëherë mos ia dërgo të dashurit të mikut tënd më të mirë.” Vanderpomp tallur, duke iu referuar Sandoval.

Raquel Leviss

Leviss’ padia pretendonte se Sandoval, 41, regjistroi një video të FaceTime që e kapi atë në një moment seksual solo, dhe atë Madix vazhdoi ta ndante atë me anëtarët e tjerë të kastit. Videoja u ekspozua përfundimisht Leviss dhe Sandoval’s aferë disamujore, duke nisur një skandal që më vonë u quajt “Scandoval”.

Raquel Leviss

Leviss’ avokati pretendoi në padi se ish-ylli i Bravo “ishte viktimë e sjelljes grabitqare dhe të pandershme të një të moshuari, i cili regjistroi video të saj seksuale pa dijeninë ose pëlqimin e saj, të cilat më pas u shpërndanë, u shpërndanë dhe u diskutuan publikisht nga një i përbuzur. grua që kërkon hakmarrje, duke katalizuar skandalin.”

Raquel Leviss

Ekipi i saj ligjor gjithashtu pretendoi se Leviss’ karriera dhe reputacioni ishin shkatërruar nga skandali.

kujtoi TMZ Vanderpomp63, se Leviss nuk ishte në dijeni se ajo po regjistrohej në atë kohë. Restoranti u përgjigj duke bërë shaka Madix38, “nuk e ndau” atë me të.

“Pse më la jashtë?” Vanderpomp pyeti, duke e quajtur dramën “të papërshtatshme”.

Raquel Leviss

Leviss’ iu përgjigj përfaqësuesi Vanderpump’s reagimi ndaj padisë, duke i thënë Page Six se komentet e saj ishin një “zgjedhje zhgënjyese për një ekzekutiv në emision pasi turpërimi i viktimave është një mekanizëm mbrojtës i përdorur shpesh nga abuzuesit dhe që vjen nga një person në një pozicion pushteti mund të shkaktojë dëme të mëtejshme për një shëndetin mendor të personave.”

Lisa Vanderpump

Sandoval dhe Madixtë cilët u ndanë pas ekspozimit të videos, nuk e kanë adresuar ende këtë padi. Madix mohoi që ajo t’i ndante ndonjëherë pamjet e egra me shokët e saj të aktorëve.

“Unë pashë rreth pesë sekonda nga kjo,” Madix i tha kolegut të tij, Scheana Shay, në podkastin e saj, “Scheananigans”.

“Kur ajo i dërgoi një ndalim dhe ndalim të gjithë kastit si masë paraprake … avokati im iu përgjigj masës paraprake të thënë me informacion shumë të plotë, shumë të qartë që vërtetonte dhe tregonte [my innocence].”

Raquel Leviss

Vanderpompi cili është bashkëpronar i restorantit TomTom me Sandoval, adresoi gjithashtu akuzat e ngritura kundër ekzekutivit Bravo, Andy Cohen55, nga “Shtëpiake të vërteta të qytetit të Nju Jorkut“Shurp, Leah McSweeney, i cili akuzoi drejtuesin e “Watch What Happens Live” për gërhitjen e kokainës me “shtëpiake” të ndryshme.

“Kam bërë festë me të qindra herë në biznesin tim, në shtëpinë time, në Nju Jork, nuk kam parë kurrë diçka të tillë.” Vanderpomp shpjegohet. “Unë do të thosha kategorikisht jo, ai nuk do ta bënte këtë.”

Vanderpompi cili i quajti akuzat “dem*t”, shtoi se Cohen përdor vetëm marihuanë.

Raquel Leviss

Shumë yje të Bravo janë mbrojtur Cohen në vazhdën e padisë, duke përfshirë Vanderpump’s ish-mirë, Kyle Richards, i cili tha për median – “Nuk e kam parë kurrë Andi bëni drogë, ofroni drogë ose bëni ndonjë gjë të papërshtatshme ndonjëherë, ndonjëherë. Dhe unë jam një nga më të afërmit Andi.”

Tom Sandoval

Amvise të vërteta të Nju Xhersit dyshja, Margaret Josephs dhe Melissa Gorga, gjithashtu konfirmoi se atyre nuk u ishte ofruar kurrë kokainë nga Cohen.

e Cohen përfaqësues i mohuar më parë McSweeney’s pretendime “të rreme”.