Lisa Vanderpump Momentet kur ajo ishte zëri i arsyes

Klea

Lisa Vanderpump Momentet kur ajo ishte zëri i arsyes

Aktiv Rregullat e Vanderpompës, Lisa Vanderpump është shefi. Restoranterja ka ofruar perspektivën e saj për të gjithë dramën e çmendur në restorantin SUR për më shumë se një dekadë. Nga dhënia e Tom Schwartz-it disa këshilla shumë të nevojshme për marrëdhëniet deri tek leksioni i Jax Taylor për sjelljen e tij të keqe, Lisa ka provuar se ajo është një burim i paçmuar për kastin e Vanderpump Rules.

Ndërsa presim sezonin 11, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga momentet e Lisa Vanderpump, ku ajo ishte zëri i arsyes për shokët e saj të aktorit.

Kur ajo vuri Stassin në vendin e saj

(Foto nga: Nicole Wilder/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Në sezonin 4, Stassi Schroeder u kthye duke u zvarritur në restorantin SUR me bishtin e saj midis këmbëve dhe Lisa Vanderpump nuk po e kishte atë. Stassi u shfaq në restorant me shpresën për të riparuar marrëdhënien e saj me Lizën, por nuk shkoi aq mirë. Ylli i “Real Housewives of Beverly Hills” nuk i përziu fjalët, duke i lënë Stassi-t të dinte të gjitha mënyrat në të cilat ajo kishte prishur marrëdhënien e tyre.

“Që ju të rrini atje duke më folur keq mua, duke më folur keq restorantin. Ti kishe një shef dhe kishe një shok të mirë, dhe e bëre këtë, vërtet e bëre,” i tha ajo Stassi-t.

Vendasja nga Londra iu drejtua gjithashtu një komenti të bërë nga Stassi në të cilin ajo i referohej Lizës si një “grua e vjetër”. Lisa ndau disa fjalë të mençura, duke i thënë Stassit: “Po, ke të drejtë. Jam në gjysmë të jetës sime, Stassi. Dhe e dini çfarë? Jam krenare për jetën time.”

Rënia e mikrofonit.

Kur ajo më në fund pushoi Kristen

(Foto nga Jason LaVeris/FilmMagic)

Ndihet si përgjithmonë që kur Kristen Doute po shërbente kokteje në SUR. Kohë më parë ishin ditët e grindjeve të Kristenit në rrugicën e pasme dhe marrjes në pyetje të Ariana Madix-it në lokal. Në një farë mënyre, na mungon disi.

Kur Vanderpump Rules u transmetua për herë të parë, fansat pyesnin veten pse Lisa nuk do ta pushonte Kristen. Dua të them, ajo shkaktoi disa skena në restorantin e Lizës. Lisa i dha Kristen shumë shanse, por në sezonin 3, ajo kishte mjaft. Ajo e shkarkoi aktoren.

Në mënyrë tipike Lisa, ajo nuk mund të linte një nga punonjësit e saj të shkonte pa ofruar disa këshilla për të dalë, duke i thënë Kristen se duhej të merrte përgjegjësi për veprimet e saj.

Kur ajo vuri në dyshim marrëdhënien e Sandoval me Raquel

(Foto nga: Nicole Weingart/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Lisa ka qenë gjithmonë një gjuajtëse e drejtë. Në episodin e sezonit 10 “Lady and the Glamp”, ylli i Real Housewives vendosi të telefononte partnerin e saj të biznesit, Tom Sandoval, pasi punonjësja e saj, Rachel “Raquel” Leviss, u shfaq një orë e gjysmë me vonesë në turnin e saj pas një vonese. natën në vaskën e nxehtë të Sandoval.

Sandoval u përpoq të shmangte dyshimet e Lizës duke i thënë ish-shefit të tij se njerëzit përplaseshin në vendin e tij “gjatë gjithë kohës”, por Lisa nuk po e kishte atë. “Ajo nuk është njerëz, Sandoval. Gruaja jote është larg, dhe ajo është një vajzë e bukur, beqare”, i tha ajo. Si gjithmonë, Lisa po hedh bomba të së vërtetës.

Kur ajo i dha Schwartz-it këshilla për marrëdhëniet

Tom Sandoval, Lisa Vanderpump dhe Tom Schwartz
(Foto nga Alberto E. Rodriguez/Getty Images për DailyMail.com)

Tom Schwartz dhe Katie Maloney nuk po fitonin asnjë çmim për komunikim të mirë. Ish-çifti ka qenë gjithmonë mbi pritshmëritë në një lidhje. Katie donte që Schwartz të qëndronte për të dhe Schwartz donte që Katie të përfshihej në më pak mosmarrëveshje.

Ndërsa këshillat e Sandoval për Schwartz-in zakonisht përfshinin fajësimin e Katie-t për dëshirën që i dashuri i saj ta mbështeste, Lisa, fatmirësisht, mori një qasje të ndryshme. Pronari i lokalit i ofroi Schwartz-it disa këshilla se si ta mbështeste partneren e tij, edhe kur ai nuk është dakord me të.

“Unë mendoj se ajo frustrohet sepse nuk ndjen se ti je në anën e saj,” i tha ajo Schwartz-it. Më pas Lisa përdori martesën e saj si shembull për mënyrën se si duhet të sillet Schwartz. “Me Kenin, mendoj se edhe kur e kam gabim, kam të drejtë me të,” tha ajo. Fjalë të mençura, Lisa.

Kur ajo tallej me tatuazhet e Schwartz dhe Sandoval

(Foto nga Alberto E. Rodriguez/Getty Images për DailyMail.com)

Lisa njihet për shijen e saj të shkëlqyer. Në sezonin 4, Schwartz dhe Sandoval tronditën kastin kur bënë tatuazhe në të pasmet e tyre si një mënyrë për të nderuar të dashurat e tyre.

Tatuazhet dukeshin të tmerrshme dhe Lisa ra dakord. Në një rrëfim, Lisa ndau mendimin e saj të sinqertë për aksesorin më të ri të djemve.

“Mendova se këta djem ishin budallenj, por çdo herë që ata e çojnë marrëzinë në një nivel krejtësisht të ri,” tha ajo. Si zakonisht, ajo ka të drejtë.