Lisa Vanderpump mbi ndjenjat si 'Figura e Nënës' me Scandoval

Klea

Lisa Vanderpump mbi ndjenjat si 'Figura e Nënës' me Scandoval

Gjate viteve, Lisa Vanderpump's roli në rregullat e Vanderpump ka evoluar në mënyrë drastike. Kur anëtarët e kastit punonin në restorantet e saj, ajo ishte fjalë për fjalë shefi i tyre. Ajo mbante çelësat e së ardhmes së tyre. Tani që kasti është diplomuar nga të qenit serverë dhe banakiere në restorantet e saj, roli i Lizës në shfaqje ka ndryshuar. Disa fansa do të argumentonin se ajo as nuk i përket më atje. Në prapaskenë, megjithatë, roli i Lizës ka mbetur i pandryshuar. Ajo e sheh kastin si fëmijët e saj, por është edhe producente.

Lisa kohët e fundit foli për Wall Street Journal për rolin e saj unik në VPR dhe se si Skandoval me të vërtetë e hodhi për një lak. Ajo ka qenë producente ekzekutive e Pump Rules që nga fillimi i saj. Ky është një çelës që ajo nuk mund ta fiket, kështu që kur pakujdesia e Sandoval tronditi shfaqjen, Lisa kishte emocione të përziera. Ajo u ndje keq duke parë jetën e Ariana Madix-it, Rachel Leviss-it dhe Tom Sandoval-it që shpërtheu pikërisht para syve të saj. Nga ana tjetër, ajo e dinte se kishte një punë për të bërë si producente.

Dy anët e LVP

“Si një figurë nënë dhe si anëtare e kastit, ishte shkatërruese të shihje një marrëdhënie ekzistuese të prishur në një mënyrë kaq brutale dhe publike”, tha Lisa.

Sipas LVP, ajo “përfshihet emocionalisht” me atë që po ndodh me kastin e Pump Rules. Mund të mos duket gjithmonë kështu në emision, por Lisa tha se kujdeset për të gjithë ata. Kur mësoi për fiasko të mashtrimit të Sandoval, në mënyrë legjitime u ndje e zënë e befasuar – si “figura e nënës” dhe si producente e serialit.

“Si producent, sigurisht, është interesante të kapësh saktësisht se çfarë po ndodh, dhe kjo është ajo për të cilën ata u regjistruan. Dhe kasti është shumë i mirë për të qenë në fakt shumë i sinqertë me atë që po ndodh në jetën e tyre,” shpjegoi Lisa.

Ajo vazhdoi, “Unë mendoj se kjo është arsyeja pse njerëzit u ndjenë të mashtruar kur morën vesh se kjo kishte ndodhur dhe se ata nuk e dinin, sepse normalisht ne dimë më shumë sesa duam.

Përveç roleve që luan LVP në VPR, ajo padyshim ka një milion e një përgjegjësi të tjera në jetën e saj. Ka biznese për të drejtuar dhe qen për të përkëdhelur. Plus, ajo ka shfaqjen e saj të re Vanderpump Villa ku ka një ekip të ri punonjësish për të drejtuar. Është shumë, por LVP di si t'i veshë të gjitha ato kapele dhe prapë të duket përrallore.

“Unë e përhap veten time të hollë,” tha Lisa për rolet e saj të shumta. “Por sapo të jem atje, jap gjithçka.”

Episodet e reja të Vanderpump Rules transmetohen në Bravo, të martën në mbrëmje në 8/7c.