Lisa Vanderpump

Klea

Lisa Vanderpump kritikon luftën ligjore të Bethenny Frankel kundër Bravo dhe NBCUniversal

Lisa Vanderpump kritikon luftën ligjore të Bethenny Frankel kundër Bravo dhe NBCUniversal

Lisa Vanderpump ka rënduar Bethenny Frankel’s shtytje e vazhdueshme që yjet e realitetit të godasin së bashku me anëtarët e SAG-AFTRA dhe WGA.

Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut alum ka dhënë alarmin në Bravo dhe NBCUniversal për keqtrajtimin e supozuar të kompanisë ndaj yjeve të tyre të pashkrimit.

Lisa Vanderpump

Lisa Vanderpump ndau mendimet e saj për këtë çështje gjatë një paraqitjeje në podkastin “The Envelope” të Los Angeles Times.

Restoranti, i cili u shfaq së bashku me producentin ekzekutiv, Alex Baskin, i tha shkrimtares së lartë televizive, Yvonne Villarreal, se bashkimi i yjeve të realitetit do të “ndryshonte biznesin” dhe jo domosdoshmërisht në një mënyrë të mirë.

“Një nga gjërat më të mira të shfaqjeve të realitetit është se ato gjithmonë kanë qenë në gjendje të prodhohen për më pak para sesa shfaqjet e shkruara.” Lisa Vanderpump tha. “Dhe nuk e kuptoj vërtet se si mund të kesh një bashkim për njerëzit që zakonisht janë nxjerrë nga errësira.”

Lisa Vanderpump

Veterani Bravo luajti në Amvise të vërteta të Beverly Hills nga 2010-2019 dhe ka qenë anëtar i kastit dhe producent ekzekutiv i “Vanderpump Rules” që nga viti 2013.

“E dini, jam shumë i kënaqur me atë që jam paguar ndër vite. Unë mendoj se sezoni i parë është gjithmonë si një audicion dhe pastaj është ajo që ju e bëni për të, e dini?” Vanderpomp shpjegohet.

Bethenny Frankel

Lisa Vanderpump vuri në dukje lidhjen e saj me Bravon si një arsye tjetër për mosinteresimin e saj për t’u bashkuar me një sindikatë.

“Kam 11 vjet që jam producent. I jam mirënjohës rrjetit, falënderues për mundësitë dhe shanset që më kanë dhënë. Pra, nuk e di, duke mbrojtur një bashkim të yjeve të realitetit. Nuk jam i sigurt për këtë. Unë me të vërtetë nuk jam”, tha ajo.

Bethenny Frankel

Baskin vuri në dukje se kostot e ulëta të prodhimit janë themeli i programeve televizive të realitetit.

“Mendoj se është diçka që ia vlen të merret në konsideratë dhe e kuptoj premisën se këto shfaqje zhvillohen shumëfish, por në të njëjtën kohë, ekziston realiteti ekonomik i, si Lisa tregoi se programimi i pascript ekziston në një masë të madhe sepse është një çmim më i mirë,” tha ai.

Lisa Vanderpump

Producenti shtoi – “Unë mendoj se ka një ndikim në anën tjetër të saj. … Kështu që unë mendoj se është mirë që po bëjmë atë dialog, por nuk jam i sigurt se ndërprerja e menjëhershme e pjesëmarrjes në shfaqje do të zgjidhë ndonjë gjë.”

Bethenny Frankel mori në rrjetet sociale muajin e kaluar për të pohuar se yjet e realitetit shpesh paguhen dhe keqtrajtohen.

“Yjet e realitetit janë njerkat, humbësit, mushkat, kuajt e ngarkuar, ata tek të cilët industria e argëtimit do të mbështetet tani për të mbajtur ujin dhe për të bërë ngritje të rënda kur yjet e vërtetë, Hollywood-i i vërtetë i listës A është në të. grevë”, i pari RHONY tha ylli.

Bethenny Frankel

Frankel rekrutuan avokatë të centralizuar, Mark Geragos dhe Bryan Freedman, të cilët dërguan një letër ligjore drejtuar rrjetit duke pretenduar “keqtrajtim grotesk dhe të shthurur” duke përfshirë “përdorimin e alkoolit tek anëtarët e kastit duke i privuar nga ushqimi dhe gjumi”, “duke mohuar trajtimin e shëndetit mendor për anëtarët e kastit. ” dhe “mbulimi i akteve të dhunës seksuale”.

Andy Cohen

Manjati Skinnygirl më vonë raportoi se mbi 80 yje të realitetit kishin krijuar kauzën e saj ose kishin kërkuar më shumë detaje në lidhje me padinë në pritje.

Frankel është goditur gjithashtu në prapaskenë nga shumë personalitete televizive të realitetit, të cilët akuzuan ish-yllin e Bravo për hipokrizi dhe mosmirënjohje, sipas një raporti të fundit nga Page Six.