Lisa Vanderpump

Klea

Lisa Vanderpump hedh poshtë pretendimin e Jax Taylor se 'Vanderpump Rules' është e shkruar

Lisa Vanderpump hedh poshtë pretendimin e Jax Taylor se 'Vanderpump Rules' është e shkruar

Lisa Vanderpump ka hedhur poshtë Jax Taylor's pretendojnë se autenticiteti i Rregullat e Vanderpompës zvogëlohet me kalimin e kohës, duke i përshkruar stinët e hershme si “organike” dhe “të vërteta”, krahasuar me ato të fundit “të rreme” dhe “të shkruara”.

Lisa Vanderpump

Në një intervistë të fundit me Argëtim Sonte, i mëparshmi Amvise të vërteta të Beverly Hills ylli hodhi poshtë idenë se emisioni është i skenarizuar. “Mendoj se është absolutisht qesharake të thuash 'të shkruara'. Askush nuk mund të shkruajë një skenar si Rregullat e Vanderpump,” Lisa komentuar. Ajo me humor shtoi se ndoshta Jax Taylor's veprimet gjatë tetë sezoneve të tij në shfaqje ishin “të shkruara”, por këmbënguli se kjo nuk ishte rasti për pjesën tjetër të kastit.

Jax Taylor

Lisa Vanderpump iu përgjigj me zgjuarsi sarkastike Jax Taylor's pretendimet e fundit për realitetin e Rregullat e Vanderpompës. Në intervistë, Lisa shprehu skepticizëm për e Taylor-it pohimet. “Ndoshta ai ulet në shtëpi në dhomën e tij të vogël të gjumit dhe shkruan skenaret e tij. Epo, çfarë di unë? Gjithsesi, në pjesën më të madhe, çdo gjë Jax thotë se nuk ka kuptim për mua,” tha ajo.

Lisa Vanderpump

Kjo përgjigje erdhi më pas Jax Taylornë një video në fillim të këtij muaji, kritikoi ashpër vërtetësinë e shfaqjes gjatë një eventi në lokalin e tij të ri, Jax's në Studio City, Kaliforni. Duke mbajtur një mikrofon, ai bërtiti: “Më trego një shfaqje të shkruar dhe unë do të të tregoj f-mbretin”Rregullat e Vanderpompës.' E shkruar! E shkruar! Unë kam qenë në këtë shfaqje për nëntë vite f-mbreti … kjo është e shkruar.”

Rregullat e Vanderpompës

Jax Taylor kohët e fundit ka shprehur kritika të forta për vërtetësinë e Rregullat e Vanderpompës, veçanërisht në ndryshim nga sezonet e mëparshme të emisionit, gjatë një eventi në lokalin e tij. Ai pretendoi se anëtarët e tanishëm të kastit nuk shoqërohen vërtet jashtë xhirimeve, duke e etiketuar shfaqjen si “katastrofike” dhe “të rreme”. Duke reflektuar mbi origjinën e serialit, Taylor vërejti, “Mos më keqkuptoni: Kur filluam, ishte e mrekullueshme. Sezonet 1 deri në 6 [were] organike; ishte e vërtetë.”

Jax Taylor

Ai e krahasoi këtë me spinoff-in e tij të ri, Lugina, të cilën ai e përshkroi si një “shfaqje të vërtetë”, duke sugjeruar se kap më shumë ndërveprime dhe dinamika të vërteta. Megjithatë, pas reagimit të publikut ndaj komenteve të tij të sinqerta, të cilat u përhapën shpejt në internet, Taylor shprehu keqardhje. Ai pranoi se ishte “i zënë ngushtë” nga vëmendja që mori shpërthimi i tij, duke treguar një tërheqje nga qëndrimi i tij i mëparshëm.

Brittany Cartwright

Jax Taylor iu drejtua komenteve të tij të mëparshme rreth Rregullat e Vanderpompës gjatë episodit të 11 prillit të podcast-it të tij, Kur godet realitetitë cilën ai e pret me gruan e tij të larguar, Brittany Cartwright. Duke pranuar prirjen e tij për të folur hapur, Jax Taylor pranoi, “Unë kam një gojë të madhe dhe kjo më fut në telashe herë pas here. Me keqardhje u përfola se si Rregullat e Vanderpompës është e shkruar. Jam tepër i turpëruar nga kjo.” Duke reflektuar më tej, ai tërhoqi deklaratat e tij të mëparshme dhe lavdëroi shfaqjen për vërtetësinë e tij, duke e quajtur atë shfaqjen e realitetit televiziv “më autentik” të disponueshëm.

Jax Taylor

Në një episod të fundit të Rregullat e Vanderpompës, Jax bashkë-organizoi një mëngjes të vonë në Lisa Vanderpump's restorant SUR. Ngjarja, e orkestruar nga James Kennedyçoi në pakënaqësi nga Lisaduke nënvizuar marrëdhënien e tyre të trazuar.

Lisa Vanderpump

Jaxi cili kishte qenë pjesë e shfaqjes deri në një spastrim të aktorëve në vitin 2020, u rikthye pavarësisht se më parë kishte shprehur përbuzje për Lisa Vanderpump.

“Pse kemi një drekë të organizuar nga Jax Taylor? Jax Taylor ka qenë kaq mosrespektues ndaj meje publikisht. Si, si kaloi kjo?” Lisa u pyet, dukshëm i frustruar me vendimin. Irritimi i saj ishte i dukshëm në një rrëfim ku ajo tha:Jax ka qenë goxha i dëmshëm për mua në të kaluarën dhe Zoti e di që i kam dhënë atij burri shumë shanse. Por nëse do të më mohoni publikisht, pse të vini të bëni një event në restorantin tim?”

Jax Taylor

Situata u përshkallëzua kur Taylor mori pjesë në mëngjesin e vonë dhe në mënyrë të sikletshme kërkoi të ulej me të Lisa dhe Jamestek e cila Lisa u përgjigj me ftohtësi, “Unë disi po. Unë as nuk dua që ju të jeni këtu, të jem i sinqertë.” Taylori habitur, pranoi komentet e tij negative në të kaluarën Vanderpomp në një podcast, duke pretenduar, e Lizës një mbështetëse, ajo nuk është e nevojshme, ajo është e tepërt”, megjithëse ai rrëfeu injorancën për kuptimin e “tepricës”.

Tensioni arriti kulmin si Lisa i kujtoi frenimin e saj nga hakmarrja në media dhe Taylor shprehur ndjenjën e lënë pas dore nga Lisa Vanderpump që nga largimi i tij nga emisioni. Përballja përfundoi me një ton disi pajtues, me Jax duke kërkuar falje dhe të dy duke pranuar kontributet e tyre të kaluara në jetën e njëri-tjetrit, megjithëse me Lisa duke pranuar me humor: “Edhe unë disi të dua, edhe pse je vërtet i bezdisshëm”.

Jax Taylor

Jax Taylor dhe Brittany Cartwrighttë cilët njoftuan largimin e tyre nga Rregullat e Vanderpompës në vitin 2020, që atëherë kanë ndërmarrë projekte të reja. Përpjekja e tyre e fundit, një spinoff i titulluar Lugina duke shfaqur gjithashtu Kristen Doutenjë tjetër shap nga Rregullat e Vanderpompëspremierë në mars.