Lisa Rinna Largimi nga RHOBH ishte vendimi i saj më i mirë

Klea

Lisa Rinna Largimi nga RHOBH ishte vendimi i saj më i mirë

Ish Amvise të vërteta të Beverly Hills yll Lisa Rinna bëri bujë këtë muaj pasi Andy Cohen lavdëroi arritjet e saj në episodin e 18 prillit të shfaqjes së tij Sirius XM. Prezantuesi u tha dëgjuesve se nuk mund ta parashikonte sasinë e suksesit që Lisa kishte pasur pas largimit nga emisioni.

“Duhet t'ju them diçka,” tha ai. “Nuk e kisha në kartën time të bingos që Lisa Rinna do të bëhej jo vetëm modele, por ajo po ecën në fushatat e modës në Paris. Ajo tani është duke bërë një fushatë të vërtetë shtypi për Marc Jacobs. Ashtu si ajo është e ligjshme, një major, ajo është bërë një lojtare e vërtetë në industrinë e modës. Dhe unë jam vërtet i impresionuar. Unë duhet t'ia dorëzoj asaj.”

“Ajo ka 11 jetë, Lisa Rinna,” shtoi ai.

Ish-mbajtësi i diamantit me të vërtetë e ka vrarë lojën kohët e fundit. Ajo ka rezervuar punë modelingu dhe filmash, duke dëshmuar se jeta e saj nuk mbaroi kur u largua nga rrjeti.

Këtu janë të gjitha mënyrat se si Rinna po lulëzon larg Bravo:

Ajo rezervoi një rol në film

Lisa do të luajë së bashku me vajzën e saj Delilah Hamlin në filmin e ardhshëm Lifetime Mommy Meanest. Sipas Deadline, filmi ndjek një vajzë adoleshente e cila është duke u “ngacmuar pamëshirshëm kibernetik”. Më vonë ajo zbulon se fajtori është nëna e saj, e luajtur nga Lisa.

Aktrimi ishte mënyra se si Lisa bëri emër për herë të parë, duke u shfaqur në telenovela si Melrose Place dhe Days of Our Lives.

Vajza e saj Delilah foli për revistën People për punën me nënën e saj në Mommy Meanest.

“Isha aq i impresionuar nga sasia e linjave që kjo grua po mësonte çdo ditë,” tha ajo për gazetën. “Unë them: “Si po e bën këtë? Vërtet, në fakt, si po e bën këtë?'”

Ajo është në një fushatë të Marc Jacobs

Kanë ikur kohët kur Lisa hidhte gota verë. Ajo ka kaluar në kullota më të gjelbra, duke përfshirë rezervimin e një fushate të Marc Jacobs me vajzën e saj, Amelia Hamlin. Ajo ndau foto të fushatës në Instagram në prill. 60-vjeçarja dukej mahnitëse me një triko rozë teksa pozonte pranë vajzës së saj.

“Sa kënaqësi ishte të xhirosh fushatën @marcjacobs për Ditën e Nënës,” shkroi ajo në mbishkrimin e postimit.

Në një tjetër foto nga xhirimet, Lisa dhe vajza e saj kishin pamje të plota xhins ndërsa mbanin çantat e xhiros së markës Marc Jacobs. Kaq elegant!

Ajo është një modele në pistë

Lisa nuk po rezervon vetëm fushata të shtypura, ajo ka zbukuruar edhe pistën. Ajo ka rezervuar shfaqje në Paris, Kopenhagë dhe Nju Jork.

Ajo foli për karrierën e saj të re në modë gjatë një interviste në shfaqjen e Jennifer Hudson në mars 2024.

“Unë absolutisht e dua këtë fazë në jetën time,” i tha ajo prezantuesit. Ajo e krahasoi modelimin me “të luajturit e veshjes”, duke e krahasuar ecjen në pistë me të luajtur një personazh.

“Është shumë si aktrimi, sepse ndihem sikur po luaj personazhe,” tha ajo.

“Po kaloj kohën e jetës sime,” shtoi ajo. “Po bëj gjëra që nuk e kisha menduar kurrë se do t'i bëja.”

Ajo përfaqësohet nga një agjenci

Të hënën, më 22 prill, Lisa njoftoi përmes Instagramit se nënshkroi një kontratë me agjencinë e modelimit The Lions.

“Tani përfaqësohet nga @thelionsmgmt. Ajo është modele”, ka shkruar ajo në mbishkrim.

Disa yje të Bravo komentuan në postim për të treguar mbështetjen e tyre për modelen e sapo nënshkruar.

Ylli i Real Housewives Ultimate Girls Trip Kelly Bensimon komentoi: “Po!!”

Heather Dubrow gjithashtu komentoi postimin me një seri emoji me zemër të kuqe.

Ajo po jeton jetën e saj më të mirë

Lisa është shprehur hapur se sa e mrekullueshme është jeta larg Bravo. Në një intervistë të marsit 2023 me Us Weekly, ajo foli për epokën e saj të re në jetë.

“Ka qenë parajsë, parajsë absolute. Dua të them, kam qenë në Paris dhe Londër dhe kam qenë në gjendje të udhëtoj dhe të shkoj në sfilata të modës”, tha ajo për publikimin. “Po argëtohem shumë dhe kjo ka të bëjë me argëtimin dhe pushimin e festës. Dua të them, është perfekt. Nuk mund të kishte ardhur në një moment më të mirë.”

Ndërsa Rinna tha se është shumë e lumtur larg emisionit, ajo gjeti kohë për të falënderuar rrjetin në një intervistë të janarit.

“Kjo është puna më e gjatë që kam mbajtur në karrierën time 35-vjeçare dhe u jam mirënjohëse të gjithëve në Bravo dhe të gjithë atyre që janë përfshirë në serial”, tha ajo.