Lisa Hochstein akuzohet për abuzim dhe shpifje nga ish Lenny

Klea

Lisa Hochstein akuzohet për abuzim dhe shpifje nga ish Lenny

Për ata prej jush që kanë pyetur veten për zhvillimet e fundit në divorcin mes Lisa Hochstein dhe Lenny Hochstein, kjo është për ju. Ju jeni të mirëpritur! Ylli i Real Housewives of Miami dhe ish-i i saj kanë bërë luftë për divorcin e tyre që nga viti 2022. Kjo ndarje duhet të jetë një nga më të hidhurat në historinë e Bravo.

Në nëntor 2023, Lisa ndau një foto të krahut të saj të mavijosur në Instagram Story. Ajo me sa duket la të kuptohej se Lenny e abuzonte. “Nuk doja ta ndaja këtë, por nuk kam zgjidhje tjetër”, ka shkruar ajo foton. “Unë jam duke u ngacmuar përmes sistemit gjyqësor dhe përmes “të tjerëve” nga Lenny dhe kjo duhet të ndalet.”

Epo, Lenny reagoi duke ngritur një padi për shpifje kundër Lizës. Në padi, Lenny kërkon deri në 100,000 dollarë dëmshpërblim dhe tarifat e avokatit të tij. Ai pretendoi në dokumentet e gjykatës se Lisa pësoi mavijosje kur “humbi ekuilibrin” në shkallë. Tani Lenny ka dalë me disa akuza befasuese kundër Lizës.

Leni akuzon Lizën se e ka goditur

US Weekly mori dokumente gjyqësore të paraqitura më 17 maj si shtesë në padinë e Lenny për shpifje. Në to, kirurgu plastik akuzoi Lizën për abuzim. Ai pretendoi se Lisa “e goditi vazhdimisht” atë gjatë martesës së tyre.

Dokumentet thonë, “Ka shumë herë gjatë martesës për të renditur çdo rast të abuzimit fizik [Lisa] kundër [Lenny] … Megjithatë, për të qenë i qartë, në asnjë moment në kohë nuk e bëri këtë [Lenny] ndonjëherë goditni ose goditni përsëri [Lisa] ose shtyjnë ose inicojnë ndonjë dëm fizik për të [Lisa] në çdo mënyrë.” Abuzimi i supozuar ishte një nga “arsyet” që Lenny “filloi procedurat e divorcit”. Jam i sigurt që zonja e tij Katharina Mazepa ishte një tjetër faktor.

Ndërkohë, Lenny foli me US Weekly për akuzat e fundit ligjore. “Ky është realiteti. Unë kurrë nuk e godita atë dhe ajo më goditi shumë herë. Gjithçka për të cilën ajo më ka akuzuar është zakonisht sjellja e saj, jo e imja, “tha Lenny.

Ai gjithashtu shpjegoi se nuk është ndjerë kurrë në rrezik nga Lisa. “Lisa është 100 paund. Ajo kurrë nuk më ka lënduar,” shpjegoi Lenny. “Kurrë nuk u ndjeva sikur ajo po më lëndonte ose se isha një person i dhunuar. E vetmja mënyrë se si ajo më ka lënduar ndonjëherë janë gjërat që ka thënë, jo bërë.”

Më pas, avokati i Lizës, Matthew Moore, iu përgjigj akuzave të Lenny. “Zoti. Pretendimet e Hochstein janë të pabaza dhe ne planifikojmë të vërtetojmë se kjo është një padi joserioze,” tha avokati.

Seanca e radhës për ish-et që luftojnë RHOM është caktuar për 30 maj.

Real Housewives of Miami po transmetohet në Peacock.