Lisa Barlow's Drag Makeup Meltdown nuk ishte glam

Klea

Lisa Barlow’s Drag Makeup Meltdown nuk ishte glam

Pa asnjë dyshim, Lisa Barlow është një nga aktorët e mi të preferuar Amvise të vërteta të Solt Lake City, dhe është e drejtë të thuhet se ajo pati një udhëtim të vështirë në fundjavë në Palm Springs. Ajo humbi unazën e saj prej 60 mijë dollarësh prej diamanti në një tualet publik dhe u detyrua të vishte një kostum banje në një restorant me pesë yje pas një ushtrimi besimi të dështuar. Është e sigurt të thuhet se Meredith Marks nuk do të jetë në librat e mirë të pronarit të Vida Tequila për një kohë.

Mjerisht, Lisa ka shumë pak aleatë në shfaqje dhe reagimi i saj tregon se ajo është e lodhur duke u turpëruar. Lisa që dëshiron kontrollin e fytyrës së saj nuk duhet të jetë një punë e madhe. Megjithatë, ajo përfundoi të jetë e tillë për shkak të personalitetit që Lisa ka bërë për veten dhe egon e saj.

Sipas mendimit tim, të detyrosh dikë të vishet është pasive-agresive dhe një efekt krejtësisht i kundërt i asaj që duhej të bënte përvoja e lidhjes. Pasi Whitney Rose ktheu skenarin duke njoftuar një konkurs grimi, Lisa humbi komplotin e saj. Nuk mund të themi se e fajësojmë atë, por shpërthimi nuk ishte shumë i mrekullueshëm i saj.

Tërhiq natën nga ferri

Personalisht, ndjeva shumë simpati për Lizën pasi producentët ndanë një pamje nga afër nga dhoma e saj e hotelit. Momenti ishte një rikthim i shpejtë teksa ajo ishte ulur, më në fund duke bërë grimin e saj. Megjithatë, kamerat u fokusuan në strukturën e lëkurës së saj. Gjatë emisionit, ajo tregoi se pagoi ekstra për glamin e saj për të udhëtuar në Palm Springs, pasi ajo e bën glamin e saj çdo ditë. Komenti ka kuptim, veçanërisht nëse ajo është e pasigurt për lëkurën e saj.

Sidoqoftë, grimi i tërheqjes së Lisa Barlow ishte mbi krye dhe lëshoi ​​atmosferë divash. Ishte e qartë në atë moment se Lisa ishte shumë e interesuar të kontrollonte imazhin e saj. Nëse shikoni ditën e parë me fundin e nargjileve, ajo ishte një sport i mirë. Por ecni përpara në shkrirjen e grimit të saj dhe ajo mund t’i kishte dhënë Jen Shah një vrap për paratë e saj. Nuk mendoj se kjo është përgjigja tipike e Lizës, por besoj se ajo kishte të bënte me ankth të rëndë.

Pse Lisa nuk e përdori Skuadrën e saj Glam për Drag?

Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Shumë shikues të RHOSLC ishin të hutuar se përse Lisa nuk përdori vetëm skuadrën e saj glam për konkursin e tërheqjes. Në vend që të qante, ajo mund t’i kishte kërkuar lehtësisht grimierit që të krijonte një pamje të veçantë për të.

Lisa mund ta kishte mbajtur bazën e saj dhe thjesht të hiqte grimin e syve pa bërë kaq bujë. Siç rezulton, ajo pranoi se gjithsesi kishte bërë grimin e saj Morgan, i cili sapo doli të ishte një sy i mërzitshëm rozë.

Buxheti i Bukurisë së Lizës është jashtë botës

Lisa Barlow
Mark Sagliocco/Getty Images për Vivint

Përsëri, unë jam një fans i madh i Lizës, por nuk mund të mendoj se do të shpenzoj mbi 60 mijë dollarë në skuadrën e saj glam në vit ose me humbjen e unazave prej 60 mijë dollarësh. I gjithë shpërthimi i nënës së dy fëmijëve më bëri të mendoj se buxheti i Taco Bell-it dhe Wendy-t ishte 60 mijë dollarë, buxheti i saj me Coke diete ishte 60 mijë dollarë dhe buxheti i saj për rrezitje ishte 60 mijë dollarë. Ishte e vështirë të ndjeje keqardhje për Lizën me një mënyrë jetese kaq luksoze si ajo.

Në përgjithësi, më erdhi keq kur pashë Lizën të kishte një sulm paniku të plotë në RHOSLC. Së pari, Mbretëresha e Sundance është e mrekullueshme, por ajo qartazi varet nga grimieri i saj si një batanije sigurie. Lisa ka theksuar më shumë se një herë në serial se ajo po plaket me hijeshi dhe zgjedh të mos përdorë mbushës apo botox. Kjo do të thotë se ajo ndoshta mbështetet shumë në skuadrën e saj glam për konturimin.

Lisa është një nga amvisat reale më të bukura që ka zbukuruar ekranin e vogël, gjë që është në të vërtetë ajo që e bëri atë të prishej dhe të ndihej kaq e çmendur. Mund të ndodhë që Lisa nuk e sheh veten ashtu siç e shohin fansat. Me njolla, flokë të trashë dhe një formë tërheqëse të fytyrës, shumë gra po e shikojnë atë dhe po ndjekin hapat e saj. Në epokën e Instagramit, është e rrallë të shohësh një yll të realitetit televiziv pa fytyrë të fryrë ose të ngrirë. Është e trishtueshme që Lisa ishte hiper-përqendruar te flokët dhe grimi, por kjo është ndoshta një gjendje shpirtërore jo e shëndetshme për këdo në TV realitet.