Lisa Barlow e RHOSLC 'mund të ishte trafikuar' gjatë vizitës në Las Vegas

Klea

Lisa Barlow e RHOSLC ‘mund të ishte trafikuar’ gjatë vizitës në Las Vegas

Lisa Barlow është një nga yjet e shquar të Amvise të vërteta të Solt Lake City. Thënë kështu, ne mund të mos kishim LB nëse gjërat do të kishin marrë një kthesë të keqe në vitet e saj të kolegjit. Ndërsa djali i Lizës, Jack, zgjodhi të bënte punë misionare në vend të më shumë shkollës, të gjitha bisedat për arsimin e lartë duhet të kenë shkaktuar disa kujtime.

Ajo tashmë e di se ka gjëra të frikshme në natyrë dhe kjo vjen nga përvoja personale. LB detajoi një përvojë skicuese në qytetin e mëkatit gjatë kohës së saj në universitet dhe e ndau atë me Interview Magazine.

Jo rusët!

Lisa thotë se i di të gjitha (përveç vendndodhjes së unazës së saj të humbur) në RHOSLC, por u desh pak kohë për të arritur atje. Jeta na vë nëpër sprova dhe mundime për të na bërë ata që jemi dhe Lisa nuk është ndryshe.

Sipas Baby Gorgeous, ajo doli nga barku një e rritur plotësisht. “Isha shumë i rritur. Unë kam lindur e rritur”, filloi ajo. Ajo mund të ishte formuar plotësisht në zhvillim në kohën kur goditi Universitetin Brigam Jang, por ishin udhëtimet e fundjavës në Vegas që i dhanë një arsimim zyrtar.

“Unë u bëra një nënë e dytë në shtëpinë tonë. I lashë nënë tre motrat e mia më të vogla derisa u largova. Por të 20-at e mia ishin të mahnitshme. Shkova në shkollë në Juta. Vegas ishte në fundjavë,” ndau Lisa. Mos u përdredh, Lisa ishte e pastër si bora në një majë mali të vështirë për t’u arritur, por miqtë e saj kishin pak situatave duke vazhduar.

Një nga miqtë e Lizës punonte për “burra shumë të pasur” dhe gjërat mund të kishin shkuar shumë shpejt. “Shoku im ka punuar për këtë djalë që kishte koleksionin më elitar të makinave, kështu që ai do të thoshte, ‘Më sillni këtë Mercedes poshtë për mua’ dhe ne do të ngasim një 500 SL në Vegas për fundjavë,” shpjegoi ajo.

Probleme në Nju Jork?

Ajo shtoi, “Më pas përfundova duke u kthyer në Nju Jork dhe ishte si Limelight, Palladium, të gjitha këto gjëra.” Zoti im, kjo tingëllon si të mos ketë vend për një vajzë të këndshme mormone.

“Unë dhe shoqja ime Nicole, jam e habitur që nuk u trafikuam,” vuri në dukje Lisa. “Ne ishim fjalë për fjalë në një hotel jashtë Qendrës Botërore të Tregtisë. Dhe këta djem thanë: ‘Hip në makinën tonë’. Ata kishin një limuzinë të gjatë në vitet ’90, dhe më pas ai filloi të ngiste në anën e kundërt dhe ne jemi si, “Jo, ne do të shkojmë në Blue Note”, dhe ata po shkojnë nga ana tjetër. Unë jam i zënë me gojë, kështu që thashë: ‘Nuk është këtu ku është Blue Note, ne nuk po shkojmë në rrugën e duhur’. Ata fjalë për fjalë duhej të thërrisnin policinë për t’i larguar. Ishte një grup djemsh rusë.”

Kjo mund të ketë qenë një situatë jashtëzakonisht e pakëndshme. Jo vetëm për Lizën, por edhe për njerëzit e biznesit rusë, të cilët tani ishin të bllokuar në një makinë duke dëgjuar debatin e saj nëse do të hynte apo jo në një stil të ri jetese.

Fatmirësisht forcat e rendit ndërhynë dhe gjithçka doli mirë. Shpresojmë që Jack të mësojë nga nëna e tij e mençur dhe të qëndrojë larg kujtdo që ka koleksione elitare makinash në Bogotá.

Sezoni 4 i Real Housewives of Salt Lake City vazhdon të martën në orën 20:00/ET në Bravo.