Lindsay Hubbard

Klea

Lindsay Hubbard thyen heshtjen e saj për ndarjen “poshtëruese” nga Carl Radke!

Lindsay Hubbard thyen heshtjen e saj për ndarjen “poshtëruese” nga Carl Radke!

Lindsay Hubbard ka thyer heshtjen për ndarjen e saj “poshtëruese” nga ish-i fejuari dhe Shtëpi verore bashkë-yll, Karl Radke.

Lindsay Hubbard

Lindsay Hubbard37, dhe Karl u takuan gjatë xhirimeve të reality show-t, në vitin 2017. Në janar 2022, Karl konfirmoi se çifti kishte dalë zyrtarisht nga zona e miqve mes thashethemeve se ata kishin rindezur një marrëdhënie romantike.

Lindsay Hubbard

Karl e ngriti pyetjen në gusht 2022 në një plazh të Hamptons ndërsa kamerat rrotulloheshin. Propozimi u shfaq gjatë sezonit 7 të “Shtëpi verore.”

“Isha plotësisht i verbër,” Hubbard tha Us Weekly, për ndarjen. “Ai hodhi në erë gjithë jetën time. Po qaja, u zemërova dhe duhej ta gjeja mbylljen vetë. Tani jam në një vend ku ndihem shumë mirë për të vazhduar më tej.”

Karl Radke

Lindsay shtoi se Karl kurrë nuk i dha asaj një arsye të fortë për t’i dhënë fund tyre fejesa.

Ylli i Bravo ndau se e lejoi veten të ndjente “të gjitha ndjenjat”, përpara se ta zbulonte këtë e Karlit “Sjellja dhe toni” u ndryshuan përpara se ai ta ndërpresë atë.

“Kishte shumë luftim dhe agresion nga ana e tij dhe unë isha shumë e hutuar,” tha ajo.

Lindsay Hubbard

Lindsay tha për ndarjen e papritur – “Ishte absolutisht poshtëruese. Do të kishte qenë një gjë nëse kjo bisedë do të ndodhte gjatë verës gjatë orarit normal të xhirimeve. Por për [Carl] të thërras prodhuesit dhe më pas të vendosë kamera dhe të më manipulojë që të ulem [so he could break up with me] pasi e kishim mbështjellë tashmë është e frikshme. E gjithë bota e mori vesh brenda 30 minutave nga unë.”

“Ajo me të vërtetë ka qenë kaq e pabesueshme në të gjithë këtë proces.” Lindsay tha, kur u pyet për marrëdhënien e saj me kolegun e saj, Danielle Olivera. “Kam kaluar shumë mirë duke rindërtuar miqësitë e mia me vajza të ndryshme në shtëpi dhe ato ishin aty për mua gjatë gjithë verës. Sa herë që ka ndodhur diçka me Karl, ata ishin aty për të më vërtetuar dhe për të dhënë këshilla. U bë një histori për motrën.”

Lindsay Hubbard

Sa i përket marrëdhënies së saj me Kyle Cooke, Lindsay gjelle – “Kyle e ka pasur gjithmonë për mua. Ai mendon se unë jam një mjeshtër manipulues që kontrollon universin dhe me të është mik i mirë Karl. Mendoj se një pjesë e tij dëshiron të japë Karl një aleat, dhe një pjesë e tij thjesht mendon gjithmonë se unë jam ai që e kam gabim. Unë jam mësuar me të në këtë pikë.”

Lindsay Hubbard

Lindsay vuri në dukje se “Askush nuk e pa atë duke ardhur, as një person”, duke shtuar se “nuk kishte flamuj të kuq”.

Ajo ndau: “Dy javë para se ta anulonte, unë isha në dushin tim të nusërisë dhe ai u shfaq. Një javë më parë, unë isha në veshjen time të veshjes dhe ai po i vinte kostumet e tij me të gjithë dhëndrit e tij. Nuk kishte asnjë lidhje me planifikimin e dasmës. Nuk kishte asnjë mashtrim.”

Karl Radke

Lindsay sqaroi se e Karlit maturia nuk ishte një faktor në prishjen e marrëdhënies. Ajo tha se unaza e saj e fejesës ia kishte dorëzuar argjendarit për t’u shitur, për të kompensuar koston e dasmës së anuluar. Lindsay gjithashtu konfirmoi se ajo ende jeton në apartamentin që çifti ndante dikur.

Lindsay Hubbard

Kur u pyet se çfarë kishte mësuar nga përvoja e vështirë, Lindsay deklaroi — “Që jam më i fortë se sa kam menduar ndonjëherë, sepse nëse mund ta kaloj këtë, atëherë çdo gjë tjetër është kikirikë për mua. Kam marrë shumë [messages] nga vajzat që thonë se është një frymëzim të shoh se si kam vënë një këmbë përpara tjetrës për t’u kthyer atje, duke filluar me udhëtimin e beqarisë, i cili ishte vetëm tre javë [after the split]. Ndihem sikur po marr vrullin për të gjetur lumturinë dhe gëzimin.”