Lindsay Hubbard shmangu 'plumbin masiv' pas anulimit të dasmës

Klea

Lindsay Hubbard shmangu 'plumbin masiv' pas anulimit të dasmës

Finalja tronditëse e Summer House tregoi të enjten Karl Radke duke u ndarë me Lindsay Hubbard në dhomën e ndenjes së jastëkut të tyre luksoz në NYC. Biseda u ngacmua gjatë trailerit të sezonit 8 muaj më parë dhe fansat më në fund arritën të shihnin bisedën e plotë mes çiftit të dikurshëm të fejuar.

Duke parë gjithçka duke u zhvilluar mund të ketë marrë më në fund disa mendje për atë që ndodhi midis Carl dhe Lindsay. Dhe ndoshta jo më shumë se vetë ish-publicistja profesioniste, e cila ka reaguar ndaj rijetimit të dramës me ish-dashnorin e saj gjatë një interviste të fundit.

Lindsay “mësoi shumë” nga ndarja

Ajo mund të ketë qenë “e verbër” në atë kohë, por ylli i realitetit televiziv tani mendon se i shmangu një “plumb masiv”. Lindsay i dha komentet në një profil të publikuar në Glamour.

“Ndjehem vërtet mirënjohës që universi, ose Zoti, ose çfarëdo qenie më e lartë në të cilën besoni, ndërhyri dhe më shpëtoi nga një jetë vërtet e gjatë, e vështirë dhe e vështirë përpara”, zbuloi ylli i Shtëpisë Verore.

Lindsay e ka vënë punën në vetvete tani dhe po bën vlerësimin e mësimeve të nxjerra.

“Dhe për shkak të kësaj, kam mësuar shumë nga një përvojë shumë traumatike dhe ndihem sikur kam mësuar shumë për atë që nuk do të bëj në të ardhmen time, veçanërisht në jetën time romantike,” shtoi ajo.

Lindsay duhej të ecte me ritmin duke parë sezonin

Por rishikimi i luftimeve me Carl nga vera e vitit 2023 nuk ishte e lehtë. Lindsay duhej të ndante ndjenjat e saj dhe duhej të ishte strategjike se kur t'i kapte episodet.

“Vazhdova t'i kujtoja vetes se kur do të shikoja çdo episod se ishte e kaluara,” ndau Bravolebrity.

“Por ajo që bëra ndryshe këtë sezon ishte që i grumbullova episodet në mënyrë që të mos shikoja çdo javë siç bëjnë shikuesit,” shpjegoi Lindsay. “Do të prisja disa javë, dhe pastaj do të shikoja disa nga një, pastaj do të bëja një muaj pushim dhe pastaj do të shikoja disa të tjera. Në këtë mënyrë nuk po krijoja ankth të vazhdueshëm për veten time.”

Duke reflektuar mbi marrëdhënien me yllin e tjerë të Summer House, Gabby Prescod, Lindsay pranoi se ajo injoroi shumë flamuj të kuq.

“Unë isha aq në të, dhe unë jam një luftëtar i tillë. Nuk do të largohem kurrë derisa të shoh veten në pasqyrë dhe të di se kam bërë gjithçka që është e mundur nga ana njerëzore për të bërë diçka të funksionojë,” shpjegoi ajo.

“Ndërsa vendosëm gjithçka në tavolinë, pashë flamujt e kuq që i kisha injoruar, nga dashuria, dhe ndoshta nga [desire for a] përrallë”, pranoi pronari i Hubb House.

Lindsay zbuloi momentin që e bëri “lëkurën” e saj të zvarritet

Lindsay tregoi një moment të veçantë që e la të ndjehej sikur “lëkura e saj po zvarritej”. Dyshja kishin rishikuar një përleshje gjatë së cilës ish-ekzekutivi i PR i bëri pyetje Carl për planet e tij të karrierës.

Pasi këmbënguli, përsëri, se ai duhej ta përkëdhelnin në vend që ta merrnin në pyetje, Carl i kërkoi të fejuarit të tij të atëhershëm për një përqafim. Lindsay u detyrua, por u udhëzua të përqafonte Carl “më fort”.

Në retrospektivë, Lindsay mendon se pyetja e saj mund të ketë pasur “rastësisht” efektin që Carl të dukej “memec” sepse atij i mungonin “përgjigjet për [her] pyetje.”

Akuzat e përsëritura të Lindsay që Carl po përdorte përsëri ishin një tjetër pikë mosmarrëveshjeje. Ajo tani pranoi se “dorëzimi i saj ishte sh-t”.

“Është e vështirë të kuptosh se si është të jesh me një të varur nëse nuk e ke përjetuar vetë”, tha ajo. “Ju kushtoni vëmendje sjelljeve të caktuara dhe shqetësoheni.” Shumë fansa mendojnë se Lindsay duhet t'i kishte kushtuar vëmendje edhe sjelljes së saj.

Në fund të fundit, Lindsay tha se shqetësimi i saj erdhi nga vendi i duhur. Ajo i vuri në dyshim planet e tij sepse donte më të mirën për të.

“Në fund të ditës, Carl ishte dashuria e jetës sime. Ky ishte djali me të cilin do të martohem dhe do të kaloj pjesën tjetër të jetës sime. Ai ishte partneri im. Ai ishte burri im i ardhshëm. Pra, kur unë jam duke vënë në dyshim disa sjellje të tij, ajo erdhi nga vendi i duhur, “tha Lindsay.

Shiko Summer House të Enjten në 9/8c në Bravo.