Lindsay Hubbard shet fustane dasmash të anuluara për bamirësi

Klea

Lindsay Hubbard shet fustane dasmash të anuluara për bamirësi

Lindsay Hubbard po rikthehet pas sezonit të saj Summer House nga ferri. Sezoni 8 u përqendrua rreth prishjes së fejesës së saj me Carl Radke, duke përfunduar si pasojë në atë ribashkim të nxehtë. Është e vështirë të imagjinohet se sezoni duhej të përfundonte me ekipin që filmonte dasmën e tyre në destinacion, por planet ndryshuan.

Është sinqerisht e egër të mendosh që dasma e Carl dhe Lindsay të ndodhë tani. Sigurisht, ata kishin gjithçka të rezervuar dhe gati për të shkuar, por është thjesht e çuditshme të mendosh për një univers alternativ ku çifti thoshte “I Do”. Në thelb, ishte më mirë që ata të shkonin në rrugë të ndryshme. Lindsay kishte një rrëmujë të fundit për t’u marrë para se të mbyllte këtë kapitull të historisë së saj – fustanin e saj të nusërisë. HubbHouse me sa duket gjeti një mënyrë bamirësie për të hequr qafe fustanet e saj të supozuara të nusërisë.

Lindsay po kthen

Lindsay zbuloi në Instagram se ajo është bashkuar me Kleinfeld Bridal për të lançuar Kleinfeld Again. Është uebsajti i rishitjes së markës për fustane të veshura ose të përdorura butësisht. Lindsay postoi një foto së bashku me tre fustane që ajo duhej të vishte në ditën e saj të madhe, të cilat tani janë në ankand online. “Mund të mos kem arritur deri në korridor, por të paktën fustanet e mia të nusërisë do të bëjnë”, shkroi Lindsay në mbishkrimin e saj. “Gëzuar hapin e fundit në udhëtimin tim të shërimit. Një ditë, e di se do të kthehem përsëri me familjen time #Kleinfeld kur të jetë koha e duhur.”

Përveç nxjerrjes në ankand të fustaneve, Lindsay do t’i dhurojë të ardhurat për Misionin e Chick. Është një organizatë jofitimprurëse që ndihmon gratë e diagnostikuara me kancer të ruajnë fertilitetin e tyre dhe opsionet e ardhshme të familjes. “E dini, unë i bleva këto fustane nga dashuria, dhe ata janë mahnitës dhe të bukur, dhe unë besoj se ata … meritojnë një shtëpi të dytë për të ndihmuar dikë të festojë atë moment historik të madh të dashurisë,” tha Lindsay për Page Six. “Kështu që unë jam shumë i emocionuar që dikush tjetër t’i shijojë ato, sepse unë me të vërtetë rashë në dashuri me secilin prej tyre.” Mirë për Lindsay që gjeti diçka pozitive nga një ndarje kaq e keqe. Ajo madje merr pikë bonus për të hapur një rrugë për të ndihmuar njerëzit e tjerë për të gjithë.