Lindsay Hubbard

Klea

Lindsay Hubbard njofton shtatzëninë: Ylli i ‘Summer House’ pret fëmijën e parë me të dashurin e ri

Lindsay Hubbard njofton shtatzëninë: Ylli i ‘Summer House’ pret fëmijën e parë me të dashurin e ri

Lindsay Hubbard, e njohur për rolin e saj në Shtëpi verore, ka ndarë një lajm emocionues për jetën e saj personale.

Lindsay Hubbard

Ylli i reality TV është në pritje të fëmijës së saj të parë, siç u zbulua në një postim special në Instagram në partneritet me Clearblue më 4 korrik.

Lindsay37-vjeçarja aktualisht është në një lidhje me një burrë që ka zgjedhur të mos e përmend publikisht.

Lindsay Hubbard

Gjatë Shtëpi verore ribashkimi i sezonit 8 në qershor, ajo shprehu lumturinë e saj me partnerin e saj të ri, duke thënë: “Ne në fakt shkuam në disa takime tre vjet e gjysmë më parë. Ishte një kohë e keqe atëherë për të dhe për mua dhe më pas ai u shfaq përsëri në dhjetor dhe ne filluam të takoheshim në janar.”

Marrëdhënia duket të jetë serioze, me Hubbard duke vënë në dukje, “Unë do të thoja se po gjurmohet në drejtim mjaft serioz. Ai ka qenë një mbështetje e madhe.”

Lindsay Hubbard

Ky kapitull i ri në jetën e saj vjen pas një periudhe të trazuar me ish të fejuarin e saj, Karl Radke. Çifti, i cili u fejua në gusht 2022, anuloi fejesën e tyre dhe planet pasuese të dasmës në Meksikë, të planifikuara për në nëntor 2023.

Ndarja ndodhi pas një vere të mbushur me mosmarrëveshje personale dhe profesionale.

Lindsay Hubbard

Pavarësisht këtyre sfidave, Hubbard ka qëndruar e fokusuar në të ardhmen, duke e kanalizuar energjinë e saj në nisjen e një biznesi të ri dhe angazhimin në përpjekje filantropike, të tilla si shitja e fustaneve të saj të nusërisë për bamirësi.

Ajo ndau me NJERËZIT në fillim të këtij viti, “Mendoj se pasi gjithçka u tha dhe u bë, pas vitit të kaluar, mendova se e ardhmja ime në jetë do të shkonte në një drejtim shumë të ndryshëm për këtë vit. Pastaj, kur nuk ndodhi, vendosa të fokusohem në sukseset e mia individuale dhe atë që unë e konsideroj si një sukses personal në jetën time. Ishte në rregull.”

Lindsay Hubbard

Lindsay ka qenë gjithmonë e hapur për dëshirën e saj për të krijuar familje.

Në vitin 2022, ajo ndau udhëtimin e saj të ngrirjes së vezëve duke diskutuar vendimin e saj gjatë një Shtëpi verore episodi:

Lindsay Hubbard

“Unë kam menduar dhe folur për ngrirjen e vezëve të mia për një kohë. Unë u vendosa në të kaluarën dhe po detyroja diçka sepse isha kundër afatit tim kohor. Nëse do të mund të ndaloja orën biologjike dhe ta eliminoja atë si pjesë e procesit tim të zgjedhjes së një partneri, atëherë ndoshta mund të gjej dikë që në të vërtetë është menduar për mua.”

Pavarësisht pengesave të mëparshme, duke përfshirë një abort që ajo pësoi gjatë takimit Shtëpia e dimrit bashkë-yll Jason Cameron, Hubbard’s vendosmëria për t’u bërë nënë nuk është zbehur kurrë.

Lindsay Hubbard

Sai tregoi përvojën mashtruese: “Mësova të hënën se isha shtatzënë dhe të martën kisha një abort dhe të mërkurën isha në urgjencë për pesë orë. Gjithçka ndodhi aq shpejt sa nuk isha në gjendje të mbështjella emocionalisht mendjen time rreth pjesës së shtatzënisë para se të kisha një abort”.

permes te gjithave, e Lindsay elasticiteti shkëlqen derisa ajo përgatitet për këtë kapitull të ri emocionues në jetën e saj si një nënë e ardhshme.