Lindsay Hubbard lëshon Hubb House me qira në Nashville

Klea

Lindsay Hubbard lëshon Hubb House me qira në Nashville

Harrojeni pjesën e shtëpisë Montauk. Është koha për Lindsay Hubbard sipërmarrje e re emocionuese për t’u materializuar. Shtëpia për të cilën Lindsay nënshkroi në Nashville, Tennessee në janar 2024 është gati për biznes. Të Shtëpi verore ylli është shumë krenar për dekorin dhe është e panevojshme të thuhet, Lindsay i dha vendit një ndjenjë elegante dhe moderne. Gjithashtu është e panevojshme të thuhet, ajo është quajtur vendi Hubb House.

Shtëpia me qira e Lindsay’s Hubb është “perfekte” për një “grup miqsh”

Shtëpia krenohet me katër dhoma gjumi dhe katër banja të ndara në katër kate.

“Është perfekt për një grup miqsh të tipit veror, vetëm pa kamera,” tha Lindsay për People. “Jam shumë i emocionuar që njerëzit ta shohin atë.”

Gjithçka u bashkua kur Bravolebrity vizitoi Nashville në tetor, dy muaj pasi ish i fejuari i saj, Carl Radke, i dha fund fejesës së tyre. Profesionisti i mprehtë i marketingut pa menjëherë potencialin.

“Unë u dashurova plotësisht me qytetin,” shpjegoi ajo. “Dhe kur mësova se kishte pushime të mëdha grupore këtu çdo javë – me demografinë e njerëzve që vinin pa dështuar, për të festuar ditëlindjet, festa beqarie dhe beqarie, udhëtime miqsh, bashkime familjare – pashë një mundësi për të synuar këto të ardhura të integruara. sistem për marrjen me qira të pronave dhe ndërtimin e një biznesi.”

Lindsay zbuloi mënyrën e ethshme në të cilën ajo zgjodhi pronën që e quajti me dashuri Hubb House, sipas ish-firmës së saj PR.

“Bëra BravoCon në Vegas nga nëntori i tretë në të pestën, më pas zbrita në Nashville për Çmimet CMA më 8 nëntor. Dhe të nesërmen, shikova tre vende dhe zgjodha një. ishte si Gjuetarët e shtëpive, përveç se isha jashtëzakonisht i uritur dhe vrapova pa gjumë. Isha sikur, ‘Do ta marr atë!’”, tha Lindsay.

Si e projektoi Lindsay hapësirën?

Është si hapësira e Shtëpisë Verore, por me një kthesë fshati. Lindsay zbuloi se Hubb House ka një garazh me dy makina, shumë hapësira private për të fjetur mysafirët dhe vende elegante për shoqërim. Ai gjithashtu krenohet me pamje nga Nashville, më mahnitëse nga kuverta e çatisë.

“Ne patëm një kohë shumë specifike të kthesës së shpejtë,” tha Lindsay. “Dhe faleminderit zotit për Somerled Designs, sepse definitivisht nuk mund ta kisha bërë atë pa to.”

“Jo vetëm që kishin ide kaq të shkëlqyera dhe krijuan hapësira kaq të shkëlqyera, por ata ishin aq të organizuar, të mbërthyer në afatin kohor dhe me të vërtetë e mbajtën projektin në rrugën e duhur për t’u siguruar që ne ta arrijmë atë qëllim. Me formimin tim në PR, unë jam natyrisht një person shumë i organizuar, i drejtuar nga afatet, dhe ata kishin pikërisht atë energji. Ishte një ndeshje e shkëlqyer pune, “tha ylli i realitetit televiziv.

Aspekti më befasues është një dhomë rrëfimi. Duket se ekuipazhi i Shtëpisë së Verës mund të sillet atje.

“Dua të them, sa e mrekullueshme është kjo?” ka thënë Lindsay. “Unë nuk njoh asnjë pronë tjetër me qira që të ketë një dhomë rrëfimi, ku këta grupe njerëzish dhe të ftuarish mund të kthehen në shtëpi nga një natë në Broadway dhe të flasin për ndjenjat dhe emocionet e tyre dhe dramën që ndodhi atë natë. Si, “Oh, Susie takoi një djalë dhe shkoi në shtëpi me të. Shpresojmë se do ta shohim atë në mëngjes,’ ose sido që të jetë rasti. Më besoni, unë kam bërë pjesën time të duhur të tyre – ata janë një shpërthim.”

Si përshtatet kjo sipërmarrje e re në evolucionin e Lindsay?

Lindsay Hubbard në BravoCon 2023

“Në të 20-at e mia të hershme, ishte [to] diplomohem nga kolegji dhe shkoj në Nju Jork dhe filloj karrierën time në PR. Më pas, ishte sikur të ngjisje atë shkallë dhe të punosh sa më shumë që të mundesh, të marrësh të gjitha njohuritë dhe përvojën që mundesh në fushën e PR”, tha Lindsay për qëllimet e saj.

“Pastaj, në fillim të të 30-tave të mia, ishte sikur, në rregull, të filloja firmën time PR dhe më pas ta mbaja në këmbë dhe ta bëj të suksesshëm në qytetin më të vështirë ku mund të kesh një biznes ndonjëherë. Dhe të kesh klientë dhe të bësh emër veten time dhe të fitoj para dhe të mësoj anën e biznesit të gjërave. Nga mesi i të 30-ave, unë isha sikur, ‘OK, mirë, atëherë versioni im i suksesit është si tani. Unë jam gati të mendoj për të ardhmen time aktuale dhe për t’u vendosur.’ Dhe ajo linja e famshme – ‘Fejesë, martesë, bebe!’ ose çfarëdo që të thashë.”

Bravolebrity duhej të ndryshonte fokusin e saj, në vazhdën e ndarjes së shokut nga Carl. Në të vërtetë, ajo po kërkon të çojë përpara karrierën dhe pozicionin e saj financiar.

Ajo tha, “Suksesi im financiar individual është ajo që unë e konsideroj si sukses tani. Ndihem gjithmonë më i fortë kur jam në këmbët e mia dhe nuk më duhet të mendoj të zgjedh dikë tjetër.”

Ndoshta Nashville është kapitulli tjetër i Lindsay? Ajo sigurisht ka një grup të madh miqsh në zonë dhe e do qytetin.

“Më pëlqen këtu,” tha ajo. “Është një qytet i mrekullueshëm, i mrekullueshëm dhe kam shumë miq që janë këtu. E dini, ishte gjithmonë shumë e vështirë për mua t’u përgjigjesha pyetjeve të tilla si: ‘A do të largoheshit ndonjëherë nga Nju Jorku? Ku do të shkonit?’ Por Nashville tani është përgjigja ime.”

“Çfarë mund të them – Nashville më duket mirë,” ngacmoi Lindsay.

Merre Summer House në Bravo, të enjten në orën 9/8c.