Lindsay Hubbard e quajti "Problemi" nga aktorët e Summer House

Klea

Lindsay Hubbard e quajti “Problemi” nga aktorët e Summer House

Shtëpi verore shikues që ishin ose fansa të Carl Radke ose Lindsay Hubbard Tifozët mund të bien dakord të paktën për një gjë këtë sezon; të dy kishin debate mjaft serioze në muajt para martesës së tyre të mundshme.

Së fundmi, çifti i dikurshëm i fejuar u debatua në një natë me aktorë. Lindsay ndjeu se i fejuari i saj i atëhershëm po tregohej agresiv dhe po i hidhte poshtë ndjenjat e saj për të qenë të pakëndshme në shtëpi. Ajo më pas akuzoi Carl-in se ishte nën ndikim, duke e çuar konfliktin e tyre në një nivel krejtësisht të ri.

Lindsay ndau akuzat e saj me Gabby Prescod, Danielle Olivera dhe Amanda Batula. Carl foli me të dashurin e tij, Kyle Cooke. Fjalët e ish-publicistes tronditën bashkë-yjet e saj. Dhe themeluesi i Loverboy ishte më i zëshmi për shqetësimet e tij për ecurinë e martesës.

Kyle parashikoi “jetë të gjatë” kompromisesh me Lindsay

“E dua Lindsay deri në vdekje, por problemi im më i madh si mik [is] për vite me radhë, ajo kurrë nuk merr përgjegjshmëri, përgjegjësi,” tha Kyle gjatë një bisede me Carl natën pas luftës. “Ajo nuk zotëron kurrë.”

“Nata e kaluar ishte e papranueshme,” tha themeluesi i Loverboy për akuzën e Lindsay se “kokaina Carl” ishte shfaqur. “Unë mund t’ju shoh duke u përpjekur të bëni kompromise. Ju po përpiqeni ta zgjidhni problemin. Natën e kaluar ajo ishte problemi.”

Ciara Miller gjithashtu shprehu shqetësimin për marrëdhënien në një bisedë të ardhshme me yllin e realitetit televiziv.

Pasi Carl pranoi se ishte “i trishtuar” dhe i frikësuar nga dasma e tij e ardhshme, Kyle ndau më shumë nga shqetësimet e tij.

“Ajo që më shqetëson është, sa herë bie diçka në atë mënyrë ku ajo po e fikson atë mbi ty, kur fjalë për fjalë nuk kishte të bënte me ty?” tha ai. “Kjo është një jetë e gjatë për të rënë mbi shpatë. Sa herë do ta bëni këtë?”

Kur të shoqet e shtëpisë shkuan në plazh për pasdite, Carl dhe Lindsay më në fund ishin në gjendje të diskutonin me qetësi atë që ndodhi një natë më parë.

“Nuk doja të të shkarkoja. Te dua shume. Unë u përpoqa të të ngushëlloja pak mbrëmë… [or] kështu mendova”, i tha Carl ish-publicistit.

Përgënjeshtrimi i Lindsay ishte se “gjendja shpirtërore” e Carl në klub shkaktoi kujtime të tij kur ai ishte ende duke përdorur kokainë dhe alkool.

“Unë kam PTSD nga Carl i vjetër ndonjëherë. Plaku Carl më doli mbrëmë”, ka deklaruar ajo, pasi ka pranuar se nuk duhej ta kishte bërë atë akuzë.

“Dukej sikur erdhi nga një vend që menduat se po ju gënjej vërtet dhe po ju thoja se nuk jam esëll,” u përgjigj ai.

“Edhe unë kam frikë nga Carl i vjetër,” shtoi ai, pavarësisht se ishte “i lënduar” nga akuza.

Si do të “mbante” maturinë Karli me një partner jo të matur?

Në fund të episodit, kishte një ndjenjë se çifti kishte gjetur zgjidhje pas zënkës. Por çështja e maturisë së Bravolebrity kundrejt marrëdhënies që Lindsay ka me alkoolin u ngrit sërish. Kësaj radhe në një darkë grupore ku vetëm Carl ishte i pranishëm.

“Si mendon se do ta ruash atë në planin afatgjatë?” pyeti Ciara. “Të jesh në një marrëdhënie me dikë që pi dhe ka një tendencë të jetë e neveritshme dhe e pasjellshme kur ajo është duke pirë [has to be hard].”

“Është e vështirë ndonjëherë,” u trishtua Carl para se të shtonte se Lindsay është “përmirësuar”. Në një deklaratë emocionuese, Loverboy shtoi se ai dhe ish-zonja e tij dashuria “rikthehen gjithmonë bashkë”.

Një tjetër shkëputje për dyshen ishte përpjekja e Carl për të gjetur veten pasi u largua nga Loverboy në nëntor të 2022.

“Ne kemi qenë duke u përpjekur të kuptojmë se çfarë është ai në,” tha Lindsay në një intervistë rrëfimi. “Ai punësoi një trajner karriere për gjashtë muaj [that cost] 20,000 dollarë. Ka qenë një udhëtim për të kuptuar se kush dëshiron të bëhet Carl kur të rritet.”

Ndërsa Carl po prirej drejt hapjes së një “bar sportiv pa alkool”, Lindsay hodhi poshtë idenë e një “bar sportiv të matur”.

“Do të më duhet t’i them jo atij,” ndërhyri Lindsay. “Po ju them, nuk e dua këtë për familjen tonë të ardhshme.”

Karli nuk kishte asnjë përgjigje. Dhe e tillë është ndjenja e shkëputjes që po ndjejnë shikuesit e Shtëpisë Verore. Sezoni i 8-të sigurisht që po përballon zhurmën.

Merre Summer House, të enjten në orën 9/8c në Bravo.